Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Známe další detaily o Realme TV, představí se za týden

18.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Příští týden bude představen první televizor od čínské značky Realme, kterou známe hlavně ze světa smartphonů. Nyní společnost na svůj produkt láká oficiálně a rovnou odhalila i část parametrů. O den později budou odhaleny nové Redmi TV od Xiaomi.
O tom, že na trh s televizory vstoupí další čínský výrobce smartphonů, se spekuluje již řadu měsíců. Začátkem května jsme přinesli souhrn spekulací o nové Realme TV a predikovali, že k oficiálnímu představení dojde nejpozději v řádu týdnů. Nyní již víme, že televizor bude představen v pondělí 25. května v Indii. Realme zároveň odhalilo fanouškům některé detaily, i když vynechalo některé podstatné parametry. Z obrázku je patrné, že výrobce použije moderní design s tenkými rámečky okolo displeje. O zpracování obrazu se postará technologie Chroma Boost Picture Engine, která by měla vylepšit např. vykreslení barev. Kromě toho se Realme pochlubilo maximálním jasem 400 nitů.
 
 
Realme TV by podle teaseru měla nabídnout realistický obraz i zvuk
 
Televizor bude osazen 24W audio systémem se čtyřmi reproduktory a podporou formátu Dolby Audio. Srdcem televizoru se stane 64bitový procesor od MediaTeku (Cortex-A53), který dodává svůj hardware i pro známější značky jako Philips (TP Vision) nebo Sony. Realme také naznačilo podporu hlasového ovládání. Do skládačky ovšem stále chybí celá řada dílků. V případě velikosti se nejčastěji hovoří o úhlopříčce 43 palců, i když v nabídce by se mohly objevit také varianty s úhlopříčkou 32 a 55 palců. Očekáváno je rozlišení 4K a použití LCD panelu s kvantovými tečkami, který Samsung označuje jako QLED. A jako operační systém by měl být nejpravděpodobnější volbou Android TV od Googlu.
 
 
Xiaomi připravuje novinky z řady Redmi TV X
 
Realme TV se nejspíš zpočátku objeví pouze na indickém trhu, ale později se snad dočkáme rozšíření dostupnosti do Evropy. Podobně jako v případě smartphonů této značky, které se vyznačují zajímavým poměrem ceny a výbavy. Jedním z hlavních konkurentů pro Realme na trhu s televizory bude Xiaomi, které již do Evropy expandovalo v loňském roce. Modely pod značku Redmi ovšem nabízí pouze v Asii. A den po Realme, tedy v úterý 26. května, hodlá představit novinky. Konkrétně bychom se měli dočkat tří modelů z řady Redmi TV X. Již z jejich označení X50, X55 a X65 je patrné, jakou budou disponovat úhlopříčkou. Žádné další detaily zatím Xiaomi nezveřejnilo.