www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Známe další detaily o Realme TV, představí se za týden

Známe další detaily o Realme TV, představí se za týden
, , aktualita
Příští týden bude představen první televizor od čínské značky Realme, kterou známe hlavně ze světa smartphonů. Nyní společnost na svůj produkt láká oficiálně a rovnou odhalila i část parametrů. O den později budou odhaleny nové Redmi TV od Xiaomi.
K oblíbeným
reklama
O tom, že na trh s televizory vstoupí další čínský výrobce smartphonů, se spekuluje již řadu měsíců. Začátkem května jsme přinesli souhrn spekulací o nové Realme TV a predikovali, že k oficiálnímu představení dojde nejpozději v řádu týdnů. Nyní již víme, že televizor bude představen v pondělí 25. května v Indii. Realme zároveň odhalilo fanouškům některé detaily, i když vynechalo některé podstatné parametry. Z obrázku je patrné, že výrobce použije moderní design s tenkými rámečky okolo displeje. O zpracování obrazu se postará technologie Chroma Boost Picture Engine, která by měla vylepšit např. vykreslení barev. Kromě toho se Realme pochlubilo maximálním jasem 400 nitů.
 
 
Realme TV by podle teaseru měla nabídnout realistický obraz i zvuk
 
Televizor bude osazen 24W audio systémem se čtyřmi reproduktory a podporou formátu Dolby Audio. Srdcem televizoru se stane 64bitový procesor od MediaTeku (Cortex-A53), který dodává svůj hardware i pro známější značky jako Philips (TP Vision) nebo Sony. Realme také naznačilo podporu hlasového ovládání. Do skládačky ovšem stále chybí celá řada dílků. V případě velikosti se nejčastěji hovoří o úhlopříčce 43 palců, i když v nabídce by se mohly objevit také varianty s úhlopříčkou 32 a 55 palců. Očekáváno je rozlišení 4K a použití LCD panelu s kvantovými tečkami, který Samsung označuje jako QLED. A jako operační systém by měl být nejpravděpodobnější volbou Android TV od Googlu.
 
 
Xiaomi připravuje novinky z řady Redmi TV X
 
Realme TV se nejspíš zpočátku objeví pouze na indickém trhu, ale později se snad dočkáme rozšíření dostupnosti do Evropy. Podobně jako v případě smartphonů této značky, které se vyznačují zajímavým poměrem ceny a výbavy. Jedním z hlavních konkurentů pro Realme na trhu s televizory bude Xiaomi, které již do Evropy expandovalo v loňském roce. Modely pod značku Redmi ovšem nabízí pouze v Asii. A den po Realme, tedy v úterý 26. května, hodlá představit novinky. Konkrétně bychom se měli dočkat tří modelů z řady Redmi TV X. Již z jejich označení X50, X55 a X65 je patrné, jakou budou disponovat úhlopříčkou. Žádné další detaily zatím Xiaomi nezveřejnilo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik