Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi uvádí svou největší televizi: 98" Redmi Smart TV Max

24.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Do kategorie televizorů s úhlopříčkou okolo 100 palců se zařadila novinka Redmi Smart TV Max od Xiaomi. Jedná se nejen o největší, ale také nejdražší model v nabídce čínského výrobce. V Evropě se s ním zatím nepočítá.
Xiaomi prostřednictvím své značky Redmi přináší na trh nejen smartphony, ale od loňského září také televizory. Nejnovější přírůstek v nabídce není rozhodně žádný drobeček, nabízí totiž obrazovku o úhlopříčce 98 palců, tedy bezmála 2,5 metru. Pro lepší představu výrobce uvádí, že rozměry jsou srovnatelné s deskou pingpongového stolu nebo o 13,5 % větší než jednolůžková postel. Jedná se tedy o televizor určený pro velké moderní interiéry, kde navíc vynikne skoro bezrámečkový design – černé rámečky z nerezové oceli jsou tenké 12,8 mm a obrazovka tedy zabírá 98,8 % plochy.
 
 
Na jednom z propagačních materiálů použilo Xiaomi fotku Staroměstského náměstí v Praze
 
Na rozdíl od úhlopříčky zůstalo Xiaomi ohledně rozlišení více při zemi, což znamená podporu 4K místo 8K. LCD panel využívá zadní LED podsvícení rozdělené do 192 zón, což umožňuje zlepšit jas, kontrast a dynamiku obrazu, což divák nejlépe pozná při sledování obsahu v HDR. Devátá generace obrazového procesoru nabízí dvacet technologií pro vylepšení obrazu. K dalším zveřejněným parametrům patří obnovovací frekvence 60 Hz nebo pokrytí 85 % barevného prostoru NTSC. K pohonu chytrých funkcí televizor používá nový 12nm procesor se čtyřmi jádry Cortex A55, který je doplněn o 4GB RAM a 64GB úložiště.
 
 
Srovnání velikosti s předchozími televizory Redmi
 
Xiaomi využilo své uživatelské rozhraní PatchWall, které je založeno na Androidu. Prostřednictvím Bluetooth ovladače s integrovaným mikrofonem mohou uživatelé využívat hlasového asistenta XiaoAI, se kterým lze kromě samotného televizoru ovládat také další produkty chytré domácnosti. K dispozici jsou čtyři reproduktory a řada možností připojení včetně trojice portů HDMI. Po objednání televizoru Xiaomi zákazníkovi zašle dotazník, ve kterém si ověří, zda se model opravdu vejde do místnosti: Následně doručí pečlivě zabalený televizor až domů, kde pracovníci provedou jeho odbornou instalaci.
 
Redmi Smart TV Max bude dostupná pouze na čínském trhu, a to ještě v limitovaném počtu kusů. Cena byla stanovena na 19 999 juanů, v přepočtu více než 70 tisíc korun bez DPH.