www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi uvádí svou největší televizi: 98" Redmi Smart TV Max

Xiaomi uvádí svou největší televizi: 98" Redmi Smart TV Max
, , aktualita
Do kategorie televizorů s úhlopříčkou okolo 100 palců se zařadila novinka Redmi Smart TV Max od Xiaomi. Jedná se nejen o největší, ale také nejdražší model v nabídce čínského výrobce. V Evropě se s ním zatím nepočítá.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi prostřednictvím své značky Redmi přináší na trh nejen smartphony, ale od loňského září také televizory. Nejnovější přírůstek v nabídce není rozhodně žádný drobeček, nabízí totiž obrazovku o úhlopříčce 98 palců, tedy bezmála 2,5 metru. Pro lepší představu výrobce uvádí, že rozměry jsou srovnatelné s deskou pingpongového stolu nebo o 13,5 % větší než jednolůžková postel. Jedná se tedy o televizor určený pro velké moderní interiéry, kde navíc vynikne skoro bezrámečkový design – černé rámečky z nerezové oceli jsou tenké 12,8 mm a obrazovka tedy zabírá 98,8 % plochy.
 
 
Na jednom z propagačních materiálů použilo Xiaomi fotku Staroměstského náměstí v Praze
 
Na rozdíl od úhlopříčky zůstalo Xiaomi ohledně rozlišení více při zemi, což znamená podporu 4K místo 8K. LCD panel využívá zadní LED podsvícení rozdělené do 192 zón, což umožňuje zlepšit jas, kontrast a dynamiku obrazu, což divák nejlépe pozná při sledování obsahu v HDR. Devátá generace obrazového procesoru nabízí dvacet technologií pro vylepšení obrazu. K dalším zveřejněným parametrům patří obnovovací frekvence 60 Hz nebo pokrytí 85 % barevného prostoru NTSC. K pohonu chytrých funkcí televizor používá nový 12nm procesor se čtyřmi jádry Cortex A55, který je doplněn o 4GB RAM a 64GB úložiště.
 
 
Srovnání velikosti s předchozími televizory Redmi
 
Xiaomi využilo své uživatelské rozhraní PatchWall, které je založeno na Androidu. Prostřednictvím Bluetooth ovladače s integrovaným mikrofonem mohou uživatelé využívat hlasového asistenta XiaoAI, se kterým lze kromě samotného televizoru ovládat také další produkty chytré domácnosti. K dispozici jsou čtyři reproduktory a řada možností připojení včetně trojice portů HDMI. Po objednání televizoru Xiaomi zákazníkovi zašle dotazník, ve kterém si ověří, zda se model opravdu vejde do místnosti: Následně doručí pečlivě zabalený televizor až domů, kde pracovníci provedou jeho odbornou instalaci.
 
Redmi Smart TV Max bude dostupná pouze na čínském trhu, a to ještě v limitovaném počtu kusů. Cena byla stanovena na 19 999 juanů, v přepočtu více než 70 tisíc korun bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář