www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Xiaomi uvádí svou největší televizi: 98" Redmi Smart TV Max

Xiaomi uvádí svou největší televizi: 98" Redmi Smart TV Max
, , aktualita
Do kategorie televizorů s úhlopříčkou okolo 100 palců se zařadila novinka Redmi Smart TV Max od Xiaomi. Jedná se nejen o největší, ale také nejdražší model v nabídce čínského výrobce. V Evropě se s ním zatím nepočítá.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi prostřednictvím své značky Redmi přináší na trh nejen smartphony, ale od loňského září také televizory. Nejnovější přírůstek v nabídce není rozhodně žádný drobeček, nabízí totiž obrazovku o úhlopříčce 98 palců, tedy bezmála 2,5 metru. Pro lepší představu výrobce uvádí, že rozměry jsou srovnatelné s deskou pingpongového stolu nebo o 13,5 % větší než jednolůžková postel. Jedná se tedy o televizor určený pro velké moderní interiéry, kde navíc vynikne skoro bezrámečkový design – černé rámečky z nerezové oceli jsou tenké 12,8 mm a obrazovka tedy zabírá 98,8 % plochy.
 
 
Na jednom z propagačních materiálů použilo Xiaomi fotku Staroměstského náměstí v Praze
 
Na rozdíl od úhlopříčky zůstalo Xiaomi ohledně rozlišení více při zemi, což znamená podporu 4K místo 8K. LCD panel využívá zadní LED podsvícení rozdělené do 192 zón, což umožňuje zlepšit jas, kontrast a dynamiku obrazu, což divák nejlépe pozná při sledování obsahu v HDR. Devátá generace obrazového procesoru nabízí dvacet technologií pro vylepšení obrazu. K dalším zveřejněným parametrům patří obnovovací frekvence 60 Hz nebo pokrytí 85 % barevného prostoru NTSC. K pohonu chytrých funkcí televizor používá nový 12nm procesor se čtyřmi jádry Cortex A55, který je doplněn o 4GB RAM a 64GB úložiště.
 
 
Srovnání velikosti s předchozími televizory Redmi
 
Xiaomi využilo své uživatelské rozhraní PatchWall, které je založeno na Androidu. Prostřednictvím Bluetooth ovladače s integrovaným mikrofonem mohou uživatelé využívat hlasového asistenta XiaoAI, se kterým lze kromě samotného televizoru ovládat také další produkty chytré domácnosti. K dispozici jsou čtyři reproduktory a řada možností připojení včetně trojice portů HDMI. Po objednání televizoru Xiaomi zákazníkovi zašle dotazník, ve kterém si ověří, zda se model opravdu vejde do místnosti: Následně doručí pečlivě zabalený televizor až domů, kde pracovníci provedou jeho odbornou instalaci.
 
Redmi Smart TV Max bude dostupná pouze na čínském trhu, a to ještě v limitovaném počtu kusů. Cena byla stanovena na 19 999 juanů, v přepočtu více než 70 tisíc korun bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi
Zákazníci Telly (dříve Digi TV) si nyní mohou stáhnout novou verzi aplikace pro Apple TV. Operátor pokračuje ve sjednocování funkcí a designu aplikací pro všechny podporované platformy. Kromě nové grafiky se dostalo i na nové funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
4.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny? Philips OLED 805, 855 a 865 vstoupí na trh v červenci. Jaké budou ceny?
Máte zálusk na letošní Philips OLED TV? Výrobce konečně potvrdil, kdy se dostanou na evropské trhy a kolik budou stát. Konkrétně se jedná o řady 805, 855 a 865, které nabízí velmi podobné parametry a úhlopříčky 55 či 65 palců.
3.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik