Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Xiaomi přinese 65" Mi TV 4S do Evropy. Jaká bude cena?

28.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi se rozhodlo nabídnout evropským zákazníkům také 65" model z řady Mi TV 4S. Jedná se o 4K televizor s HDR10+, kovovým stojanem nebo platformou Android TV, který navíc získal velmi zajímavou cenovku.
Asi žádného z našich čtenářů nepřekvapí, že Xiaomi kromě smartphonů a spousty další elektroniky i příslušenství vyrábí také televizory. Dlouho byly dostupné pouze na asijských trzích (především v Číně a Indii), i přesto se Xiaomi podařilo probojovat mezi pětici největších výrobců TV na světě. Vloni společnost konečně vyslyšela požadavky zákazníků a začala své televizory oficiálně dovážet také do Evropy. Prozatím se jedná o několik významných trhů, mezi kterými nalezneme sousední Německo, ale nikoliv Českou republiku nebo Slovensko. Tento týden Xiaomi na své tiskové konferenci představilo další televizor pro Evropu, o rozšíření dostupnosti do dalších zemí ovšem nepadlo ani slovo, ačkoliv již dříve společnost avizovala, že se počet trhů bude rozšiřovat.
 
 
Nejnovějším přírůstkem je 65palcová varianta Mi TV 4S, která tedy v obchodech doplní verze se 32, 43 a 55palcovou  úhlopříčkou. Stále se ovšem nejedná o největší model, který výrobce v této řadě nabízí – tím je 75palcová verze dostupná zatím pouze v Asii. I přesto, že se nejedná o televizor z vyšší třídy, se mohou zákazníci těšit na prémiový design charakterizovaný použitím kovu, ze které jsou vyrobeny tenké rámečky okolo obrazovky i nohy stojanu. Pro jistotu dodejme, že se jedná o LCD TV (OLED TV zatím v nabídce Xiaomi nenajdeme, i když by k jejich uvedení mohlo dojít v letošním roce) s podporou 4K rozlišení. Samozřejmostí je podpora vysokého dynamického rozsahu v několika formátech včetně HDR10+.
 
 
O zvukový doprovod se stará dvojice 10W vestavěných reproduktorů, technologie Dolby Audio a DTS-HD. Jako operační systém výrobce použil Android TV (ve verzi 9.0 Pie), který nabízí předinstalovaný Obchod Play i oblíbené aplikace jako Amazon Prime Video, Netflix nebo YouTube. Z hlediska hardwaru televizor využívá 2GB RAM a 16GB interní úložiště, tedy nic zvláštního v oblasti Smart TV. Streamování obsahu z počítače nebo mobilních zařízení usnadňuje integrovaný Chromecast. Další možnosti konektivity zajišťuje dvoupásmové Wi-Fi, Bluetooth LE, trojice HDMI, trojice USB nebo Ethernet. Televizor také zvládne komunikovat s ostatními inteligentními spotřebiči v domácnosti.
 
Xiaomi Mi TV 4S se v 65" variantě objeví na evropských trzích v červnu a stát bude 550 eur, v přepočtu něco málo přes 15 tisíc korun.
 
Zdroj: 4kfilme.de


reklama
reklama