Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konkurence pro Xiaomi Mi TV. Výrobce mobilů Realme připravuje Android TV

5.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Na trh s televizory by měla brzy zamířit další čínská značka, kterou známe hlavně ze smartphonů. Realme, které již proniklo také na český trh, by mělo brzy představit své první QLED TV s Androidem.
Realme je poměrně mladá značka smartphonů se sídlem v čínském Šen-čenu, která tento týden oslavila druhé výročí od založení. Za sebou má ovšem silné zázemí, neboť stejně jako Oppo, Vivo nebo OnePlus patří pod křídla giganta BBK Electronics. Realme se svými smartphony uspělo na rozvojových trzích včetně Indie a vloni se rozhodlo pro expanzi do Evropy, takže telefony s tímto logem seženete také v českých obchodech. Brzy by se ovšem nabídka měla rozrůst o nový produkt. Již pár týdnů se totiž spekuluje, že Realme se pustí na trh s televizory. Není to zase nic tak překvapivého, neboť konkurenční Xiaomi slaví se svou řadou Mi TV úspěchy a dokonce se probojovalo mezi největší výrobce televizorů světa. Nedávno své štěstí zkusil také Huawei, která stihl představit i svou první OLED TV.
 
 
Ilustrační obrázek (zdroj: Gizchina.it)
 
Připomeňme, že Realme se profiluje jako značka pro mladé a kromě moderního designu či funkcí se její produkty vyznačují také lákavými cenami. Uvidíme, zda to bude také případ televizorů, ale konkurenčnímu Xiaomi se tento přístup osvědčil. O nových Realme TV toho prozatím mnoho nevíme, i když se zmínky o nich objevily již v několika certifikačních databázích. Podle uniklých informací se bude jednat o QLED TV, které využívají LCD panely vylepšené o tzv. kvantové tečky – touto technologií proslul především Samsung, ale najdeme ji také v televizorech dalších značek.
 
Celkem se spekuluje o třech úhlopříčkách: 32, 43 a 55 palců. Televizory by měly používat platformu Android TV od Googlu, podporovat rozhraní Bluetooth 5.0 a o pohon se nejspíš postará procesor MStar T16. Výrobu bude nejspíš zajišťovat ChangHong, druhý největší čínský výrobce televizorů, který navíc navíc provozuje továrnu i vývojové centrum v Nymburku. K představení Realme TV mělo původně dojít již v únoru na veletrhu MWC 2020 v Barceloně, který ovšem byl kvůli koronavirové krizi zrušen. CEO indické pobočky Realme uvedl, že k uvedení na tamní trh by mělo dojít ve druhém čtvrtletí 2020. I jiné indície naznačují, že představení televizoru můžeme očekávat v řádů dnů až týdnů.
 
Otázkou potom také zůstává, zda Realme plánuje své televize uvést také na evropské trhy, nebo budou zpočátku dostupné pouze v Indii. Startovní cena by podle spekulací neměla překročit hranici 30 tisíc rupií, v přepočtu 10 tisíc korun.