Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Warner Bros. couvá, vrátí své filmy přednostně do kin v roce 2023

27.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Kontroverzní rozhodnutí společnosti Warner Bros. nabídnout své filmy současně na internetu i v kinech nejspíš není trvalé. Plán na rok 2023 uvádí, že exkluzivní premiéru na stříbrném plátně bude mít několik snímků včetně prequelu k Mad Maxovi.
Americká společnost Warner Bros. tento měsíc vzbudila pozdvižení prohlášením, že všechny své premiéry pro rok 2021 uvede současně v kinech i své službě pro streamování videa HBO Max. Zatímco mnozí diváci toto rozhodnutí kvitovali s tím, že budou mít konečně možnost se rozhodnout, jakým způsobem se na film podívají, aniž by museli čekat na konec exkluzivity pro kina. Objevila se pochopitelně i celá řada kritických reakcí, která pocházela nejen od konzervativnějších filmových fanoušků, ale také mnohých hollywoodských tvůrců a především provozovatelů kin. Právě pro poslední jmenovanou skupinu by tato změna mohla být likvidační – pokud by se příkladem Warner Brosu inspirovala další studia, znamenalo by to uzavření spousty kin.
 
 
Nakonec se zdá, že filmová revoluce bude pouze dočasná. Warner Bros. tento týden oznámil data premiér tří očekávaných filmů v roce 2023 s tím, že všechny budou nejprve dostupné pouze v kinech. Od 23. června bude k vidění Furiosa, prequel k úspěšnému akčnímu snímku Mad Max: Fury Road (Šílený Max: Zběsilá cesta). Hlavní role se ujme americká herečka Anya Taylor-Joy, po jejím boku se představí Chris Hemsworth nebo Yahya Abdul-Mateen II. Režii bude mít i tentokrát na starosti George Miller.
 
Známého hrdinu ze série Looney Tunes představí film Coyote vs. Acme, který by měl kombinovat animované a živé scény. Zápletkou bude fiktivní soudní spor mezi kojotem a firmou Acme. Na režisérské křeslo usedne Dave Green (Želvy ninja 2) a datum premiéry bylo stanoveno na 21. července.
 
Až koncem roku 2023 se potom na stříbrná plátna dostane nová adaptace románu The Color Purple. První z nich natočil Steven Spielberg v roce 1985, o dvacet let později vznikl stejnojmenný muzikál. Spielberg bude i jedním z producentů nového snímku, třeba spolu s
Oprah Winfreyovou. K premiéře nového snímku dojde 20. prosince.
 
Warner Bros. se rozhodl o souběžnou premiéru filmů jako The Matrix 4, Dune nebo The Suicide Squad v kinech a na internetu mimo jiné i kvůli pandemii koronaviru. Částečně nebo zcela uzavřené kinosály zavinily odložení premiér řady blockblusterů, některé snímky se místo toho ovšem objevily na internetu. Patří mezi ně i nová Wonder Woman 1984, která měla premiéru na HBO Max. Služba by měla dorazit do Česka v roce 2021 a nahradí stávající HBO Go.