Warner Bros. couvá, vrátí své filmy přednostně do kin v roce 2023

Warner Bros. couvá, vrátí své filmy přednostně do kin v roce 2023
, , aktualita
Kontroverzní rozhodnutí společnosti Warner Bros. nabídnout své filmy současně na internetu i v kinech nejspíš není trvalé. Plán na rok 2023 uvádí, že exkluzivní premiéru na stříbrném plátně bude mít několik snímků včetně prequelu k Mad Maxovi.
K oblíbeným
reklama
Americká společnost Warner Bros. tento měsíc vzbudila pozdvižení prohlášením, že všechny své premiéry pro rok 2021 uvede současně v kinech i své službě pro streamování videa HBO Max. Zatímco mnozí diváci toto rozhodnutí kvitovali s tím, že budou mít konečně možnost se rozhodnout, jakým způsobem se na film podívají, aniž by museli čekat na konec exkluzivity pro kina. Objevila se pochopitelně i celá řada kritických reakcí, která pocházela nejen od konzervativnějších filmových fanoušků, ale také mnohých hollywoodských tvůrců a především provozovatelů kin. Právě pro poslední jmenovanou skupinu by tato změna mohla být likvidační – pokud by se příkladem Warner Brosu inspirovala další studia, znamenalo by to uzavření spousty kin.
 
 
Nakonec se zdá, že filmová revoluce bude pouze dočasná. Warner Bros. tento týden oznámil data premiér tří očekávaných filmů v roce 2023 s tím, že všechny budou nejprve dostupné pouze v kinech. Od 23. června bude k vidění Furiosa, prequel k úspěšnému akčnímu snímku Mad Max: Fury Road (Šílený Max: Zběsilá cesta). Hlavní role se ujme americká herečka Anya Taylor-Joy, po jejím boku se představí Chris Hemsworth nebo Yahya Abdul-Mateen II. Režii bude mít i tentokrát na starosti George Miller.
 
Známého hrdinu ze série Looney Tunes představí film Coyote vs. Acme, který by měl kombinovat animované a živé scény. Zápletkou bude fiktivní soudní spor mezi kojotem a firmou Acme. Na režisérské křeslo usedne Dave Green (Želvy ninja 2) a datum premiéry bylo stanoveno na 21. července.
 
Až koncem roku 2023 se potom na stříbrná plátna dostane nová adaptace románu The Color Purple. První z nich natočil Steven Spielberg v roce 1985, o dvacet let později vznikl stejnojmenný muzikál. Spielberg bude i jedním z producentů nového snímku, třeba spolu s
Oprah Winfreyovou. K premiéře nového snímku dojde 20. prosince.
 
Warner Bros. se rozhodl o souběžnou premiéru filmů jako The Matrix 4, Dune nebo The Suicide Squad v kinech a na internetu mimo jiné i kvůli pandemii koronaviru. Částečně nebo zcela uzavřené kinosály zavinily odložení premiér řady blockblusterů, některé snímky se místo toho ovšem objevily na internetu. Patří mezi ně i nová Wonder Woman 1984, která měla premiéru na HBO Max. Služba by měla dorazit do Česka v roce 2021 a nahradí stávající HBO Go.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik