Warner Bros. couvá, vrátí své filmy přednostně do kin v roce 2023

Warner Bros. couvá, vrátí své filmy přednostně do kin v roce 2023
, , aktualita
Kontroverzní rozhodnutí společnosti Warner Bros. nabídnout své filmy současně na internetu i v kinech nejspíš není trvalé. Plán na rok 2023 uvádí, že exkluzivní premiéru na stříbrném plátně bude mít několik snímků včetně prequelu k Mad Maxovi.
K oblíbeným
reklama
Americká společnost Warner Bros. tento měsíc vzbudila pozdvižení prohlášením, že všechny své premiéry pro rok 2021 uvede současně v kinech i své službě pro streamování videa HBO Max. Zatímco mnozí diváci toto rozhodnutí kvitovali s tím, že budou mít konečně možnost se rozhodnout, jakým způsobem se na film podívají, aniž by museli čekat na konec exkluzivity pro kina. Objevila se pochopitelně i celá řada kritických reakcí, která pocházela nejen od konzervativnějších filmových fanoušků, ale také mnohých hollywoodských tvůrců a především provozovatelů kin. Právě pro poslední jmenovanou skupinu by tato změna mohla být likvidační – pokud by se příkladem Warner Brosu inspirovala další studia, znamenalo by to uzavření spousty kin.
 
 
Nakonec se zdá, že filmová revoluce bude pouze dočasná. Warner Bros. tento týden oznámil data premiér tří očekávaných filmů v roce 2023 s tím, že všechny budou nejprve dostupné pouze v kinech. Od 23. června bude k vidění Furiosa, prequel k úspěšnému akčnímu snímku Mad Max: Fury Road (Šílený Max: Zběsilá cesta). Hlavní role se ujme americká herečka Anya Taylor-Joy, po jejím boku se představí Chris Hemsworth nebo Yahya Abdul-Mateen II. Režii bude mít i tentokrát na starosti George Miller.
 
Známého hrdinu ze série Looney Tunes představí film Coyote vs. Acme, který by měl kombinovat animované a živé scény. Zápletkou bude fiktivní soudní spor mezi kojotem a firmou Acme. Na režisérské křeslo usedne Dave Green (Želvy ninja 2) a datum premiéry bylo stanoveno na 21. července.
 
Až koncem roku 2023 se potom na stříbrná plátna dostane nová adaptace románu The Color Purple. První z nich natočil Steven Spielberg v roce 1985, o dvacet let později vznikl stejnojmenný muzikál. Spielberg bude i jedním z producentů nového snímku, třeba spolu s
Oprah Winfreyovou. K premiéře nového snímku dojde 20. prosince.
 
Warner Bros. se rozhodl o souběžnou premiéru filmů jako The Matrix 4, Dune nebo The Suicide Squad v kinech a na internetu mimo jiné i kvůli pandemii koronaviru. Částečně nebo zcela uzavřené kinosály zavinily odložení premiér řady blockblusterů, některé snímky se místo toho ovšem objevily na internetu. Patří mezi ně i nová Wonder Woman 1984, která měla premiéru na HBO Max. Služba by měla dorazit do Česka v roce 2021 a nahradí stávající HBO Go.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik