Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Christopher Nolan nešťastný z HBO Max: dle něj je to nejhorší streamovací služba

9.12.2020, Milan Šurkala, aktualita
Slavný režisér Christopher Nolan je značně rozladěn z posledního kroku streamovací služby HBO Max, která chce zveřejňovat filmové novinky v kinech i na HBO Max současně. Považuje ji za nejhorší službu.
Před pár dny streamovací služba HBO Max oznámila, že filmové novinky uvede ve stejný okamžik do kin i na streamování po omezenou dobu jednoho měsíce. Z něčeho takového je velmi rozladěný slavný režisér Christopher Nolan, který by své filmy raději viděl nejprve jen v kinech, a to i přestože byl jeho film Tenet kvůli koronavirové pandemii ztrátový. Podle jeho slov to vypadá, že významným problémem není jen to, že se filmy objeví na streamovací službě, ale i to, že půjde právě o HBO Max.
 
Christopher Nolan
Christopher Nolan, autor: Georges Biard, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons
 
Nolan totiž řekl: "Někteří z největších filmových tvůrců a nejdůležitějších hereckých hvězd jdou do postele s tím, že pracují pro nejlepší filmové studio, a vzbudí se s tím, že pracují pro nejhorší streamovací službu". Přiznal, že studio je sice "neuvěřitelný stroj schopný dostat filmařovu práci kamkoli", ale tento krok "nedává ekonomický smysl". Nolan je zastáncem sledování filmů na stříbrném plátně, ale zde vytýká studiu také to, že se tvůrci filmů dozvěděli novinku pouhých 90 minut před vypuštěním informace na veřejnost. Jejich filmy se tak dostanou na streamovací službu HBO Max, aniž by se jich kdokoli na cokoli ptal. Ta je dle jeho slov navíc "leaderem" akorát tak ve velikosti ztrát.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.