Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max

Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max
, , aktualita
Rok 2020 změnil spoustu věcí a jednou z nich je i návštěvnost kin. Ta šla prudce dolů s koronavirovou pandemií a omezeními. Společnost Warner Bros. se proto rozhodla všechny své filmy uvádět nejen v kinech, ale současně i na HBO Max.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služby do značné míry převzaly trh s filmy a seriály. Letos je to zejména kvůli koronavirové pandemii, která způsobila zavírání kin a další opatření proti šíření nákazy. Návštěvnost kin tak např. v USA spadla na méně než čtvrtinu, což je nejhorší výsledek od roku 2002. Společnost Warner Bros. tak nechce nechat prodělávat filmy v kinech, a proto se rozhodla, že je současně uvede i na své streamovací platformě HBO Max. Příkladem takového prodělečného filmu může být Tenet, který měl být natolik zásadním filmem, že se předpokládal výrazný úspěch, ale omezení jednoduše nedovolila snímku dostatečně zabodovat a film si vysloužil značnou ztrátu. Předpokládá se, že ztráta činila asi 100 mil. USD a že za normálních podmínek by vydělal asi o 400 mil. USD více. A to je opravdu hodně peněz.
 
HBO Max logo
 
V USA tak půjde do kin a současně na HBO Max všech letošních 17 plánovaných filmů. Mezi ně patří. The Little Things, Judas and the Black Messiah, Tom & Jerry, Godzilla vs. Kong, Mortal Kombat, Those Who Wish Me Dead, The Conjuring: The Devil Made Me Do It, In The Heights, Space Jam: A New Legacy, The Suicide Squad, Reminiscence, Malignant, Dune, The Many Saints of Newark, King Richard, Cry Macho a Matrix 4. Tyto filmy se na HBO Max objeví po dobu jednoho měsíce a pak zmizí. Dále budou k dispozici jen v kinech. Po nějaké době, kdy se dostanou do distribuce na DVD/BD a jiné kanály, se předpokládá, že se vrátí zpět i na HBO Max. 
 
Toto ale prozatím platí jen pro USA, neboť HBO Max je dostupné pouze zde (jinde jde např. o HBO GO). V ostatních zemích tak půjdou filmy jen do kin. Během následujícího roku by ale konečně mělo dojít k rozšíření služby HBO Max i do jiných zemí světa. Warner Bros. doufá, že tato strategie pomůže filmům nejen vydělat více peněz, ale také přitáhnout více zákazníků ke streamovací službě HBO Max. Ta je zatím na okraji zájmu. Zatímco Netflix má celosvětově téměř 200 milionů předplatitelů a v USA jich je okolo 73 milionů, HBO má jen 57 milionů celosvětově a 38 milionů v USA. To se ale týká základního plánu HBO. Ačkoli většina z těchto lidí (28,7 milionu) může mít HBO Max zdarma, prozatím má službu aktivováno jen 8,7 milionu uživatelů.
 
Zdroj: nytimes.com, theverge.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl Xiaomi vévodí čínskému trhu s OLED TV, má více než 50% podíl
Xiaomi je jedničkou na čínském trhu s televizemi, které mají OLED panel. Prozatím stále minoritní technologie vystrkuje růžky a v podání Xiaomi velmi úspěšně. Firma má více než 50% podíl na trhu s OLED TV.
5.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986 Philips představuje nové televize OLED+936 a OLED+986
V nabídce televizí společnosti Philips se objevily dva nové modely s obrazovkou typu OLED. Jde o varianty OLED+936 a OLED+986. Nové panely mají zvýšit jas až o 20 % a chybět nebude ani funkce Ambilight.
1.9.2021, aktualita, Milan Šurkala