Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max

Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max
, , aktualita
Rok 2020 změnil spoustu věcí a jednou z nich je i návštěvnost kin. Ta šla prudce dolů s koronavirovou pandemií a omezeními. Společnost Warner Bros. se proto rozhodla všechny své filmy uvádět nejen v kinech, ale současně i na HBO Max.
K oblíbeným
reklama
Streamovací služby do značné míry převzaly trh s filmy a seriály. Letos je to zejména kvůli koronavirové pandemii, která způsobila zavírání kin a další opatření proti šíření nákazy. Návštěvnost kin tak např. v USA spadla na méně než čtvrtinu, což je nejhorší výsledek od roku 2002. Společnost Warner Bros. tak nechce nechat prodělávat filmy v kinech, a proto se rozhodla, že je současně uvede i na své streamovací platformě HBO Max. Příkladem takového prodělečného filmu může být Tenet, který měl být natolik zásadním filmem, že se předpokládal výrazný úspěch, ale omezení jednoduše nedovolila snímku dostatečně zabodovat a film si vysloužil značnou ztrátu. Předpokládá se, že ztráta činila asi 100 mil. USD a že za normálních podmínek by vydělal asi o 400 mil. USD více. A to je opravdu hodně peněz.
 
HBO Max logo
 
V USA tak půjde do kin a současně na HBO Max všech letošních 17 plánovaných filmů. Mezi ně patří. The Little Things, Judas and the Black Messiah, Tom & Jerry, Godzilla vs. Kong, Mortal Kombat, Those Who Wish Me Dead, The Conjuring: The Devil Made Me Do It, In The Heights, Space Jam: A New Legacy, The Suicide Squad, Reminiscence, Malignant, Dune, The Many Saints of Newark, King Richard, Cry Macho a Matrix 4. Tyto filmy se na HBO Max objeví po dobu jednoho měsíce a pak zmizí. Dále budou k dispozici jen v kinech. Po nějaké době, kdy se dostanou do distribuce na DVD/BD a jiné kanály, se předpokládá, že se vrátí zpět i na HBO Max. 
 
Toto ale prozatím platí jen pro USA, neboť HBO Max je dostupné pouze zde (jinde jde např. o HBO GO). V ostatních zemích tak půjdou filmy jen do kin. Během následujícího roku by ale konečně mělo dojít k rozšíření služby HBO Max i do jiných zemí světa. Warner Bros. doufá, že tato strategie pomůže filmům nejen vydělat více peněz, ale také přitáhnout více zákazníků ke streamovací službě HBO Max. Ta je zatím na okraji zájmu. Zatímco Netflix má celosvětově téměř 200 milionů předplatitelů a v USA jich je okolo 73 milionů, HBO má jen 57 milionů celosvětově a 38 milionů v USA. To se ale týká základního plánu HBO. Ačkoli většina z těchto lidí (28,7 milionu) může mít HBO Max zdarma, prozatím má službu aktivováno jen 8,7 milionu uživatelů.
 
Zdroj: nytimes.com, theverge.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1 OLED TV do každé rodiny. LG oznámilo nejdostupnější řadu A1
LG přidalo do své nabídky novou sérii A1, která by měla obsahovat nejlevnější OLED TV na trhu v úhlopříčkách 48" až 77". To se pochopitelně neobejde bez ústupků. K dispozici bude také série B1.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV TCL nabídne televize s vylepšeným miniLED podsvícením OD Zero. Nechybí ani Google TV
TCL představilo technologií OD Zero, která vylepší podsvícení v letošních televizích. Výrobce také informoval, že nasadí operační systém Google TV. Konkrétní modelové řady zatím byly představeny pouze pro USA.
13.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik