www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami

TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
, , aktualita
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
K oblíbeným
reklama
TCL v současné době nabízí mnoho řad LCD TV, některé z nich využívají kvantové tečky (tzv. QLED TV) a/nebo podsvícení miniLED. Za pár let ovšem svou nabídku nejspíš rozšíří o své první OLED TV. Nebudou mít panely od LG Display jako všechny aktuálně prodávané OLED TV. TCL pro ně totiž vyrobí vlastní panely, a to prostřednictvím inkoustového tisku. Čínská firma to měla avizovat na své nedávné tiskové konferenci. O vstupu TCL na trh s OLED TV se ostatně spekuluje už delší dobu.
 
 
Ilustrační obrázek
 
Podle dřívějších informací měly být tyto televizory představeny dokonce už letos na veletrhu IFA 2021, i když zatím možná jen jako prototypy. Podle jiných informací bylo zahájení masové výroby naplánováno na rok 2024. Během nedávné prezentace nových televizorů ovšem měl zástupce TCL uvést, že firma začne s produkcí vlastních panelů pro OLED TV v roce 2023. Využije přitom technologii nanášení materiálu pomocí inkoustového tisku, kterou vyvíjí již řadu let.
 
TCL spolu s partnery a za podpory čínské vlády založilo v roce 2016 platformu pro inovace Juhua Printing, která zkoumá právě možnosti tisku při výrobě displejů. Vloni potom prostřednictvím své dcery CSoT (China Star Optoelectronics Technology) investoval 187 milionů dolarů do JOLED, společného podniku firem Sony, Panasonic a Japan Display. Zárveň došlo k podpisu dohody o společném vývoji tisknutelných panelů pro OLED TV.
 
JOLED nedávno zahájil sériovou výrobu panelů OLED pomocí inkoustového tisku pod marketingovým označením „OLEDIO“. Zatím se ovšem jedná o menší úhlopříčky, které jsou určeny např. pro počítačové monitory nebo infotainmenty v autech. První OLED TV vyrobené touto technologií sice možná představí TCL, ale jistě se dostanou také do televizorů jiných značek včetně Sony nebo Panasonicu.
 
Inkoustový tisk umožňuje zjednodušit a zrychlit výrobní proces. Právě proto se očekává, že by OLED TV mohly díky této inovaci dále zlevnit. V současné době je jediným výrobcem televizních OLED panelů divize LG Display. Díky zvyšování výrobních kapacit a nasazování nových technologií se daří snížit náklady, a tak zlevňují i samotné OLED TV.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář