www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL se připravuje na srolovatelné OLED TV. Tisk panelů zahájí v roce 2024

TCL se připravuje na srolovatelné OLED TV. Tisk panelů zahájí v roce 2024
, , aktualita
TCL se netají plány na výrobu vlastních OLED TV. Na nedávné konferenci v Číně společnost ukázala panely pro srolovatelné OLED TV a další novinky. Masovou výrobu chce zahájit v roce 2024, a to s využitím inkoustového tisku.
K oblíbeným
reklama
LG Display sice stále neohroženě vládne trhu s televizními OLED panely, ale již řadu let se spekuluje o tom, že se do jejich výroby pustí také konkurence z Číny. Docela blízko tomuto kroku je gigant TCL, který prostřednictvím své dceřiné firmy CSoT (China Star Optoelectronics Technology) investoval do výroby displejů OLED, LCD, LTPS a dalších technologií přes 30 miliard amerických dolarů v Číně a Indii. Před několika měsíci se rozhodl investovat nemalou částku do japonské firmy JOLED, která vyvíjí kromě jiného i tisknutelné OLED panely.
 
 
Právě TCL, JOLED a ještě Samsung jsou jediné společnosti, které učinily výrazný pokrok při vývoji tisknutelných OLED panelů. Podle nedávných informací chce CSoT spustit produkci OLED panelů pomocí inkoustového tisku (8.5 Gen) v roce 2024. Výrobní linka T8 v čínském Kantonu, do které společnost investovala 46 miliard juanů (160 miliard korun), by měla být připravena v roce 2023.
 
 
Několika připravovanými novinkami se TCL pochlubilo na nedávné konferenci DTC 2020 v Číně. Video výše ukazuje nejprve prototyp OLED displeje, který se roluje netradičně do boku. Panel byl vyroben pomocí inkoustového tisku a jeho úhlopříčka činí 17 palců. Společnost uvádí, že proti dřívějším verzím panelu se podařilo snížit tloušťku a naopak zlepšit flexibilitu odstraněním barevných filtrů.
 

Následuje demonstrace většího OLED panelu, který by mohl být určen pro televize a roluje se zespodu – stejně jako v případě konkurenční LG OLED RX, která byla tento měsíc uvedena na jihokorejský trh. Spekuluje se, že by mohlo jít o stejný 31palcový OLED panel s rozlišením Full HD vyrobený prostřednictvím inkoustového tisku, který byl poprvé ukázán začátkem letošního roku. Vzhledem k nepříliš vysoké kvalitě videa ovšem nelze vyloučit, že se jedná o obrazovku s vyšší úhlopříčkou.
 
TCL vkládá velké naděje také do displejů microLED. Na veletrhu DTC 2020 byl ukázán 4palcový prototyp takového displeje s rozlišením 320 x 180, který využívá technologii IGZO.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV LG zprovoznilo 4K120 s Dolby Vision na letošních OLED TV
Majitelé nových Xboxů, kteří 00používají LG OLED TV z roku 2021, mohou jásat. Tento týden totiž začala distribuce aktualizace, která umožňuje hraní ve 4K se 120 Hz a Dolby Vision. Později se update dostane na modely z roku 2020.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
23.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik