www.tvfreak.cz
>
>

Tisk OLED panelů se rozbíhá ve velkém. Nejprve zamíří do monitorů

Tisk OLED panelů se rozbíhá ve velkém. Nejprve zamíří do monitorů
, , aktualita
Společný podnik několika výrobců JOLED oznámil zahájení masové výroby tištěných panelů OLED. Díky nižším výrobním nákladům umožní uvést na trh více OLED monitorů, a to pod označením „OLEDIO“.
K oblíbeným
reklama
O tištěných OLED displejích slýcháváme již řadu let. Nyní se ovšem ze stádia prototypů v různých fázích poprvé dostávají do finálních produktů. JOLED (Japan OLED), společný podnik firem Sony, Panasonic a Japan Display, byl založen v roce 2015 a vloni získal významnou investici z Číny od výrobce panelů CSOT, dceřiného podniku TCL. Tištěné OLED panely byly testovány v mnoha typech zařízení – od mobilních telefonů až po televizory. Prvním spotřebitelským produktem, který bude tuto technologii využívat, se nakonec stanou počítačové monitory.
 
 
JOLED v tiskové zprávě informoval o „první hromadné výrobě OLED displejů metodou tisku“. Na trhu se tato technologie objeví pod obchodním označením „OLEDIO“. Společnost bude výrobcům dodávat OLED displeje v úhlopříčkách 10 až 32 palců, které budou kromě počítačových monitorů určeny také pro infotainmenty v autech, lékařské monitory a další aplikace. V současné době najdeme na oficiálních stránkách JOLED zmínky o třech displejích s úhlopříčkami 22, 27 a 32 palců. Všechny varianty mají rozlišení 4K, kontrastní poměr 1 000 000:1 a maximální jas až 540 nitů.
 
Zatímco při výrobě běžného panelu OLED je využívána pára, JOLED k nanášení materiálu místo toho používá inkoustový tisk. Tento způsob by měl být jednodušší a především levnější, což by se mohlo příznivě projevit v koncové ceně produktu. Tištěné OLED displeje navíc používájí barevnou matici RGB, která by měla poskytovat věrnější barvy než technologie používaná v současných OLED panelech od LG Display. Jednou by tedy OLEDIO mohlo nahradit i současné televizní panely, což je právě hlavní cíl uzavřeného partnerství s TCL.
 
 
JOLED vyvíjí tištěné OLED displeje od roku 2017 a o dva roky později firma zahájila zkušební výrobu. Přechod k sériové produkci je tedy krokem, který musel dříve či později přijít. Japonská firma EIZO v roce 2019 poprvé využila displej od JOLED, ale to se ještě jednalo o zkušební výrobu. Jedním z prvních odběratelů bude firma LG Electronics, která letos představila 27" a 32" OLED monitory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik