www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Srolovatelnou LG OLED TV lze nyní objednat i v Evropě. Kolik stojí?

Srolovatelnou LG OLED TV lze nyní objednat i v Evropě. Kolik stojí?
, , aktualita
Po několika měsících si mohou srolovatelnou OLED TV od LG objednat také zájemci mimo Jižní Koreu. Tento nezvyklý televizor bude dostupný pouze na zakázku a jeho cena se pohybuje v milionech korun.
K oblíbeným
reklama
V lednu 2019 se LG pochlubilo první rolovatelnou OLED TV na světě. Na trh se dostala s výrazným zpožděním až v říjnu 2020 (vlastně se už jednalo o novou generaci modelu) a řadu měsíců navíc byla dostupná pouze v domovské Jižní Koreji. A jak naznačují neoficiální zdroje, o žádný prodejní trhák se nejspíš nejedná – LG Signature Rollable OLED R si podle spekulací z letošního jara objednalo jen okolo deseti zájemců. LG nezveřejnilo žádná oficiální prodejní čísla, která by tyto informace potvrzovala nebo vyvracela. Důvodem malého zájmu může být kromě nedůvěry v novou technologie (např. s ohledem na kvalitu obrazu a životnost flexibilního panelu) také astronomická cena, kvůli které si novinku může dovolit jen málokdo.
 
 
Přesto se LG rozhodlo první srolovatelnou OLED TV na světě nabídnou i mimo Jižní Koreu. Nejedná se o ovšem o běžný prodej – pro televizi si nemůžete zajít do obchodu. Místo toho kontaktujete zástupce společnosti pomocí e-mailu nebo telefonního čísla, které najdete na této stránce. Následně bude prodej a dodání televizoru domluveno individuálně. Českou republiku zatím mezi dostupnými zeměmi nenajdeme. Srolovatelnou OLED TV si mohou objednat třeba zájemci z Německa, Francie, Nizozemska nebo Velké Británie. Dostupná je také na některých mimoevropských trzích, jako je Saudská Arábie či USA.
 
Podle informací z některých evropských trhů budete nadále potřebovat tučné bankovní konto. LG OLED65RX TV totiž stojí 99 999 eur, v přepočtu více než 2,6 milionu korun. První srolovatelná OLED TV využívá flexibilní panel s úhlopříčkou 65 palců a rozlišení 4K. Vypnutou obrazovku lze stisknutím tlačítka schovat do základny, aby nenarušovala místnost. K dispozici je také třetí režim, kdy je vytažena pouze menší část obrazovky, která zobrazuje např. informace o počasí nebo ovládání hudebního přehrávače. Výrobce očekává životnost minimálně 50 tisíc cyklů. Levnější alternativou by v budoucnu mohla být vysouvací OLED TV, která nevyžaduje nákladný flexibilní panel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony
Logitech potvrdil, že končí s výrobou univerzálních dálkových ovladačů z řady Harmony. Na trhu zůstanou do vyprodání zásob, ale jejich podpora bude pokračovat i nadále. O konci ovladačů se spekulovalo již dříve.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala