www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Srolovatelnou LG OLED TV lze nyní objednat i v Evropě. Kolik stojí?

Srolovatelnou LG OLED TV lze nyní objednat i v Evropě. Kolik stojí?
, , aktualita
Po několika měsících si mohou srolovatelnou OLED TV od LG objednat také zájemci mimo Jižní Koreu. Tento nezvyklý televizor bude dostupný pouze na zakázku a jeho cena se pohybuje v milionech korun.
K oblíbeným
reklama
V lednu 2019 se LG pochlubilo první rolovatelnou OLED TV na světě. Na trh se dostala s výrazným zpožděním až v říjnu 2020 (vlastně se už jednalo o novou generaci modelu) a řadu měsíců navíc byla dostupná pouze v domovské Jižní Koreji. A jak naznačují neoficiální zdroje, o žádný prodejní trhák se nejspíš nejedná – LG Signature Rollable OLED R si podle spekulací z letošního jara objednalo jen okolo deseti zájemců. LG nezveřejnilo žádná oficiální prodejní čísla, která by tyto informace potvrzovala nebo vyvracela. Důvodem malého zájmu může být kromě nedůvěry v novou technologie (např. s ohledem na kvalitu obrazu a životnost flexibilního panelu) také astronomická cena, kvůli které si novinku může dovolit jen málokdo.
 
 
Přesto se LG rozhodlo první srolovatelnou OLED TV na světě nabídnou i mimo Jižní Koreu. Nejedná se o ovšem o běžný prodej – pro televizi si nemůžete zajít do obchodu. Místo toho kontaktujete zástupce společnosti pomocí e-mailu nebo telefonního čísla, které najdete na této stránce. Následně bude prodej a dodání televizoru domluveno individuálně. Českou republiku zatím mezi dostupnými zeměmi nenajdeme. Srolovatelnou OLED TV si mohou objednat třeba zájemci z Německa, Francie, Nizozemska nebo Velké Británie. Dostupná je také na některých mimoevropských trzích, jako je Saudská Arábie či USA.
 
Podle informací z některých evropských trhů budete nadále potřebovat tučné bankovní konto. LG OLED65RX TV totiž stojí 99 999 eur, v přepočtu více než 2,6 milionu korun. První srolovatelná OLED TV využívá flexibilní panel s úhlopříčkou 65 palců a rozlišení 4K. Vypnutou obrazovku lze stisknutím tlačítka schovat do základny, aby nenarušovala místnost. K dispozici je také třetí režim, kdy je vytažena pouze menší část obrazovky, která zobrazuje např. informace o počasí nebo ovládání hudebního přehrávače. Výrobce očekává životnost minimálně 50 tisíc cyklů. Levnější alternativou by v budoucnu mohla být vysouvací OLED TV, která nevyžaduje nákladný flexibilní panel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář