Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Srolovatelnou LG OLED TV lze nyní objednat i v Evropě. Kolik stojí?

2.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Po několika měsících si mohou srolovatelnou OLED TV od LG objednat také zájemci mimo Jižní Koreu. Tento nezvyklý televizor bude dostupný pouze na zakázku a jeho cena se pohybuje v milionech korun.
V lednu 2019 se LG pochlubilo první rolovatelnou OLED TV na světě. Na trh se dostala s výrazným zpožděním až v říjnu 2020 (vlastně se už jednalo o novou generaci modelu) a řadu měsíců navíc byla dostupná pouze v domovské Jižní Koreji. A jak naznačují neoficiální zdroje, o žádný prodejní trhák se nejspíš nejedná – LG Signature Rollable OLED R si podle spekulací z letošního jara objednalo jen okolo deseti zájemců. LG nezveřejnilo žádná oficiální prodejní čísla, která by tyto informace potvrzovala nebo vyvracela. Důvodem malého zájmu může být kromě nedůvěry v novou technologie (např. s ohledem na kvalitu obrazu a životnost flexibilního panelu) také astronomická cena, kvůli které si novinku může dovolit jen málokdo.
 
 
Přesto se LG rozhodlo první srolovatelnou OLED TV na světě nabídnou i mimo Jižní Koreu. Nejedná se o ovšem o běžný prodej – pro televizi si nemůžete zajít do obchodu. Místo toho kontaktujete zástupce společnosti pomocí e-mailu nebo telefonního čísla, které najdete na této stránce. Následně bude prodej a dodání televizoru domluveno individuálně. Českou republiku zatím mezi dostupnými zeměmi nenajdeme. Srolovatelnou OLED TV si mohou objednat třeba zájemci z Německa, Francie, Nizozemska nebo Velké Británie. Dostupná je také na některých mimoevropských trzích, jako je Saudská Arábie či USA.
 
Podle informací z některých evropských trhů budete nadále potřebovat tučné bankovní konto. LG OLED65RX TV totiž stojí 99 999 eur, v přepočtu více než 2,6 milionu korun. První srolovatelná OLED TV využívá flexibilní panel s úhlopříčkou 65 palců a rozlišení 4K. Vypnutou obrazovku lze stisknutím tlačítka schovat do základny, aby nenarušovala místnost. K dispozici je také třetí režim, kdy je vytažena pouze menší část obrazovky, která zobrazuje např. informace o počasí nebo ovládání hudebního přehrávače. Výrobce očekává životnost minimálně 50 tisíc cyklů. Levnější alternativou by v budoucnu mohla být vysouvací OLED TV, která nevyžaduje nákladný flexibilní panel.