www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Srolovatelnou LG OLED TV lze nyní objednat i v Evropě. Kolik stojí?

Srolovatelnou LG OLED TV lze nyní objednat i v Evropě. Kolik stojí?
, , aktualita
Po několika měsících si mohou srolovatelnou OLED TV od LG objednat také zájemci mimo Jižní Koreu. Tento nezvyklý televizor bude dostupný pouze na zakázku a jeho cena se pohybuje v milionech korun.
K oblíbeným
reklama
V lednu 2019 se LG pochlubilo první rolovatelnou OLED TV na světě. Na trh se dostala s výrazným zpožděním až v říjnu 2020 (vlastně se už jednalo o novou generaci modelu) a řadu měsíců navíc byla dostupná pouze v domovské Jižní Koreji. A jak naznačují neoficiální zdroje, o žádný prodejní trhák se nejspíš nejedná – LG Signature Rollable OLED R si podle spekulací z letošního jara objednalo jen okolo deseti zájemců. LG nezveřejnilo žádná oficiální prodejní čísla, která by tyto informace potvrzovala nebo vyvracela. Důvodem malého zájmu může být kromě nedůvěry v novou technologie (např. s ohledem na kvalitu obrazu a životnost flexibilního panelu) také astronomická cena, kvůli které si novinku může dovolit jen málokdo.
 
 
Přesto se LG rozhodlo první srolovatelnou OLED TV na světě nabídnou i mimo Jižní Koreu. Nejedná se o ovšem o běžný prodej – pro televizi si nemůžete zajít do obchodu. Místo toho kontaktujete zástupce společnosti pomocí e-mailu nebo telefonního čísla, které najdete na této stránce. Následně bude prodej a dodání televizoru domluveno individuálně. Českou republiku zatím mezi dostupnými zeměmi nenajdeme. Srolovatelnou OLED TV si mohou objednat třeba zájemci z Německa, Francie, Nizozemska nebo Velké Británie. Dostupná je také na některých mimoevropských trzích, jako je Saudská Arábie či USA.
 
Podle informací z některých evropských trhů budete nadále potřebovat tučné bankovní konto. LG OLED65RX TV totiž stojí 99 999 eur, v přepočtu více než 2,6 milionu korun. První srolovatelná OLED TV využívá flexibilní panel s úhlopříčkou 65 palců a rozlišení 4K. Vypnutou obrazovku lze stisknutím tlačítka schovat do základny, aby nenarušovala místnost. K dispozici je také třetí režim, kdy je vytažena pouze menší část obrazovky, která zobrazuje např. informace o počasí nebo ovládání hudebního přehrávače. Výrobce očekává životnost minimálně 50 tisíc cyklů. Levnější alternativou by v budoucnu mohla být vysouvací OLED TV, která nevyžaduje nákladný flexibilní panel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik