www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model

LG plánuje vysouvací OLED TV. Levnější než srolovatelný model
, , aktualita
LG přichází s dalším nápadem, jak ukrýt televizi ve chvíli, kdy není používána. Nový patent ukazuje OLED TV, kterou lze zasunout do kazety. Design navíc umožňuje v některých případech využít pouze malou část obrazovky.
K oblíbeným
reklama
Výrobci dlouhodobě usilují o to, aby byly jejich televizory – i přes zvětšující se úhlopříčky – co možná nejméně nápadné v interiéru. Ztenčují proto rámečky a zeštíhlují tloušťku samotných televizí, ale také přicházejí se zajímavými nápady. Někteří výrobci televize proměňují na umělecká díla, jiní koketují s myšlenkou průhledných obrazovek. LG přineslo na trh první srolovatelnou OLED TV, jejíž obrazovka se po vypnutí automaticky sroluje do základny. Toto řešení je ovšem technicky poměrně složité a navíc vzbuzuje obavy nad životností. Největší překážkou v rozšíření tohoto nápadu je ovšem cena, která se v přepočtu blíží hranici dvou milionů korun.
 
 
LG nejspíš pracuje na jiném konceptu, který by ovšem také umožnil skrýt obrazovku televizoru ve chvíli, kdy není potřeba. Tentokrát ovšem za výrazně dostupnější cenu, neboť odpadají náklady na flexibilní OLED panel. Nizozemský web LetsGoDigital.org objevil patent, který si divize LG Display zaregistrovala u Čínské národní správy duševního vlastnictví (CNIPA) v září 2020 a schválen byl tento týden. Stejnou žádost podala společnost o tři měsíce dříve v domovské Jižní Koreji. Součástí dokumentace jsou dvě desítky obrázků, z toho i několik barevných renderů, které naznačují možnou podobu finálního produktu.
 
 
Televizor je tvořen OLED obrazovkou a základnou, kdo které se tato obrazovka může zasunout prostřednictvím automatického pohonu. Panel se nesroluje, takže základna zabere více místa. Tento problém by ovšem mohlo vyřešit zabudování do nábytku (např. rámu postele). Obrazovku lze potom vysunout zcela nebo jen částečně. Druhé řešení se může hodit v případě sledování filmů s užším poměrem stran, kde by jinak část obrazovky stejně zabíraly černé okraje. A nebo třeba také při poslechu hudby, kdy se na televizi stejně zobrazují jen různé vizualizace. Zajímavým prvkem je také „okénko“ uvnitř základny, které lze využít třeba pro zobrazení času nebo předpovědi počasí.
 
Zatím není jasné, zda se vysouvací OLED TV nakonec dostane na trh. Zdaleka ne všechny patenty jsou totiž zrealizovány, i když tento produkt vypadá poměrně slibně. Připomeňme, že divize LG Display je pouze výrobcem panelů, který své komponenty dodává divizi LG Electronics i výrobcům třetích stran, jako jsou Panasonic, Philips nebo Sony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala