www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická

První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická
, , aktualita
Zákazníci mají vůbec poprvé v historii možnost si do obýváku pořídit srolovatelný televizor. Dlouho odkládaný model LG OLED R totiž dorazil do obchodů, i když pouze v Jižní Koreji. Cena zájemce rozhodně nepotěší.
K oblíbeným
reklama
Leden 2019, veletrh CES v Las Vegas. LG s velkou slávou ukazuje novinářům první OLED TV, kterou lze srolovat. Leden 2020, opět veletrh CES v Las Vegas. LG se chlubí druhým modelem z řady LG Signature OLED R a slibuje, že tentokrát se již podaří jeho uvedení na trh. V říjnu 2020 se tento televizor pod označením LG RX opravdu dostává k prvním zájemcům. Zatím ovšem nechoďte rozbíjet prasátko, protože s dostupností to není tak růžové. Zaprvé, první srolovatelná OLED TV je dostupná pouze na domácím jihokorejském trhu, a to v sedmi obchodech s elektronikou po celé zemi. Prozatím nebylo potvrzeno, zda LG plánuje televizor rozšířit i na další trhy.
 
 
Druhou překážkou v pořízení je potom cena, která dosahuje úrovně luxusního automobilu. LG Signature OLED R stojí 1 milion wonů, v přepočtu více než 2 miliony korun. To je ještě více, než jaká byla na jaře zveřejněná cena pro evropský trh – 60 tisíc eur, tedy 1,6 milionu korun. Na druhou stranu není astronomická cena zase tak překvapivá. Srolovatelná OLED TV je totiž na trhu zcela novou technologií. Otázkou zůstává, zda LG plánuje pokračovat ve vývoji, nebo se jedná o slepou uličku. Časem by se totiž cenu podařilo jistě výrazně stlačit, ale záleží na možnostech dané technologie i objemu výroby. První majitelé se tak vlastně stanou i testery, protože lze předpokládat, že nová technologie se neobejde zcela bez problémů.
 
 
LG Signature OLED R využívá OLED panel s flexibilním substrátem, který lze srolovat a uložit do zařízení. To znamená, že obrazovka ve vypnutém stavu nenarušuje interiér obývacího pokoje. Uživatel může volit mezi třemi stavy: Full View, Line View a Zero View. V prostředním Line View je obrazovka vysunuta jen z menší části a zobrazuje např. informace o počasí nebo ovládání hudebního přehrávače. Rolování pochopitelně probíhá automaticky a podle dřívějších prohlášení výrobce je očekávána životnost minimálně 50 tisíc cyklů. Televizor je nabízen ve čtyřech barevných variantách a jediné úhlopříčce 65 palců. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala