www.tvfreak.cz
>
>
>
>

První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická

První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická
, , aktualita
Zákazníci mají vůbec poprvé v historii možnost si do obýváku pořídit srolovatelný televizor. Dlouho odkládaný model LG OLED R totiž dorazil do obchodů, i když pouze v Jižní Korei. Cena zájemce rozhodně nepotěší.
K oblíbeným
reklama
Leden 2019, veletrh CES v Las Vegas. LG s velkou slávou ukazuje novinářům první OLED TV, kterou lze srolovat. Leden 2020, opět veletrh CES v Las Vegas. LG se chlubí druhým modelem z řady LG Signature OLED R a slibuje, že tentokrát se již podaří jeho uvedení na trh. V říjnu 2020 se tento televizor pod označením LG RX opravdu dostává k prvním zájemcům. Zatím ovšem nechoďte rozbíjet prasátko, protože s dostupností to není tak růžové. Zaprvé, první srolovatelná OLED TV je dostupná pouze na domácím jihokorejském trhu, a to v sedmi obchodech s elektronikou po celé zemi. Prozatím nebylo potvrzeno, zda LG plánuje televizor rozšířit i na další trhy.
 
 
Druhou překážkou v pořízení je potom cena, která dosahuje úrovně luxusního automobilu. LG Signature OLED R stojí 1 milion wonů, v přepočtu více než 2 miliony korun. To je ještě více, než jaká byla na jaře zveřejněná cena pro evropský trh – 60 tisíc eur, tedy 1,6 milionu korun. Na druhou stranu není astronomická cena zase tak překvapivá. Srolovatelná OLED TV je totiž na trhu zcela novou technologií. Otázkou zůstává, zda LG plánuje pokračovat ve vývoji, nebo se jedná o slepou uličku. Časem by se totiž cenu podařilo jistě výrazně stlačit, ale záleží na možnostech dané technologie i objemu výroby. První majitelé se tak vlastně stanou i testery, protože lze předpokládat, že nová technologie se neobejde zcela bez problémů.
 
 
LG Signature OLED R využívá OLED panel s flexibilním substrátem, který lze srolovat a uložit do zařízení. To znamená, že obrazovka ve vypnutém stavu nenarušuje interiér obývacího pokoje. Uživatel může volit mezi třemi stavy: Full View, Line View a Zero View. V prostředním Line View je obrazovka vysunuta jen z menší části a zobrazuje např. informace o počasí nebo ovládání hudebního přehrávače. Rolování pochopitelně probíhá automaticky a podle dřívějších prohlášení výrobce je očekávána životnost minimálně 50 tisíc cyklů. Televizor je nabízen ve čtyřech barevných variantách a jediné úhlopříčce 65 palců. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max
Rok 2020 změnil spoustu věcí a jednou z nich je i návštěvnost kin. Ta šla prudce dolů s koronavirovou pandemií a omezeními. Společnost Warner Bros. se proto rozhodla všechny své filmy uvádět nejen v kinech, ale současně i na HBO Max.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky
Světem Hollywoodu otřásla změna. Už se totiž nebudeme setkávat s herečkou Ellen Page. Ta se na Twitteru přiznala, že je transgender a od nynějška nebude ona, ale on. Elliott Page. Netflix už na novinku zareagoval změnou titulků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus Další streamovací služba na obzoru, v lednu přijde Discovery Plus
Na trhu se streamovacími službami je už teď hodně plno, ale to nebrání dalším zkoušet své štěstí. Brzy by se měla rozšířit další služba nazvaná Discovery Plus. Stát se tak má už na začátku příštího roku.
3.12.2020, aktualita, Milan Šurkala