www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony slíbilo opravu rozmazaného 4K120 přes HDMI 2.1

Sony slíbilo opravu rozmazaného 4K120 přes HDMI 2.1
, , aktualita
Sony zareagovalo na pochybnosti, které se týkají kvality obrazu při přenosu signálu 4K120 přes HDMI 2.1. Rozmazané detaily totiž naznačovaly, že si televizory XH90 pomáhají upscalingem. Na cestě je prý softwarová oprava.
K oblíbeným
reklama
„Ready for PlayStation 5“. S tímto označením vstoupila na trh řada XH90 od Sony, která jako jedna z mála nabízí plnou podporu specifikace HDMI 2.1. Měla by tedy být ideální pro hráče s novými generacemi konzolí nebo počítači osazenými grafickou kartou Nvidia GeForce RTX 30, neboť kromě podpory VRR či ALLM umožňuje také zpracování vstupního signálu v rozlišení 4K při obnovovací frekvenci 120 Hz. Poté, co se na internetu objevilo několik komentářů od nespokojených zákazníků, se kvalitu obrazu rozhodli vyzkoušet redaktoři webu 4kfilme.de. A potvrdili, že obraz po přepnutí do 4K120 přijde o detaily a je výrazně rozmazanější.
 
 
To by byl nepříjemný problém pro každý televizor, ale ještě bizarnější kauza je to v případě, kdy se týká televizoru od Sony, výrobce herní konzole PlayStation 5. Začalo se spekulovat, že japonský výrobce nejspíš tak trochu podvádí, neboť místo nativního rozlišení 4K po přepnutí na obnovovací frekvenci 120 Hz začne televizor využívat upscaling. Jinak řečeno, obraz ve 4K vytvoří posunem pixelů z nižšího rozlišení (např. Full HD). Proti nativnímu rozlišení 4K ovšem takový obraz postrádá detaily. Testovací obrázek i běžný text v nabídkách operačního systému byl viditelně rozmazaný, a to především při porovnání s režimem 4K60.
 
Sony se k problému vyjádřilo pouze velmi stručně na stránkách zákaznické podpory pro USA a Kanadu. Zde potvrzuje „rozmazání textu“ na LCD TV ze série XH90 při příjmu signálu ve 4K120 z jiného zařízení. Údajně se jedná o problém se zpracováním videu v režimu Hra/Grafika, který by měla vyřešit budoucí aktualizace softwaru. Prozatím není jasné, kdy vyjde, ale Sony doporučuje zákazníkům, aby danou stránku podpory pravidelně kontrolovali. I my budeme situaci nadále sledovat a informovat vás o vydání aktualizace, případně dalších novinkách týkajících se tohoto problému.
 
Japonský výrobce stále nepotvrdil, zda pro signál ve 4K120 opravdu používá upscaling z nižšího rozlišení. Podle předchozích spekulací by důvodem k nevyužívání nativního rozlišení mohl být nedostatečný výkon obrazového procesoru v televizorech XH90.
 
Zdroj: Sony.com via 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře