www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony XH90: kolik stojí televizory s plnou podporou HDMI 2.1?

Sony XH90: kolik stojí televizory s plnou podporou HDMI 2.1?
, , aktualita
Sony prozradilo, kolik budou stát a kdy se začnou prodávat prémiové 4K LCD TV z řady XH90. Jako jediné modely z letošní nabídky výrobce plně podporují HDMI 2.1 a jsou tedy připraveny na novou generaci herních konzolí.
K oblíbeným
reklama
Sony již oznámilo cenu a dostupnost všech svých letošních řad 4K LCD TV s jedinou výjimkou. Ale to se nyní mění, neboť japonský výrobce konečně prozradil i detaily o sérii XH90. Jedná se high-endové modely, které budou dostupné ve čtyřech úhlopříčkách: 55, 65, 75 a 85 palců. Všechny podporují rozlišení 4K na panelech s podsvícením Full Array LED, které pro zlepšení kontrastu používá stmívatelné zóny. Z hlediska vysokého dynamického rozsahu je prezentováno především Dolby Vision, ale kromě něj televizory podporují také HDR10 a HLG.
 
 
O zpracování obrazu se stará procesor X1, zatímco ve vyšších řadách nalezneme výkonnější X1 Ultimate. I tentokrát Sony přibalilo celou řadu funkcí za účelem zlepšení kvality obrazu včetně režimu kalibrovaného pro Netflix. Z hlediska zvuku byly televizory (od úhlopříčky 65" a více) osazeny dvěma výškovými reproduktory Acoustic Multi-Audio v zadní části televizoru, díky kterým by měl zvuk vycházet přímo z obrazu. Jedná se tedy o levnější obdobu systému Acoustic Surface z OLED TV od Sony, ve kterých je jako reproduktor používána celá obrazovka.
 
 
XH90 je vůbec první řada televizorů od Sony, která plně podporuje standard HDMI 2.1 se všemi jeho funkcemi. Kromě přenosu videa ve 4K při 120 fps se jedná o automatický režim nízké odezvy (ALLM) a adaptivní obnovování obrazovky (VRR). To jsou všechno funkce, které bude možné plně využít po příchodu nové generace herních konzolí: PlayStation 5 a Xbox Series X. Vzhledem k tomu, že právě Sony, které vyrábí PlayStation, nenabídne plnou podporu HDMI 2.1 u většího počtu letošních modelů. Z další výbavy série XH90 stojí za zmínku systém Android TV, vestavěný Chromecast nebo hlasové ovládání přes Asistenta Google.
 
Zatím nemáme k dispozici české ceny, ale poměrně přesné obvykle bývají evropské. V sousedním Německu se televizory začnou prodávat 1. června, respektive 8. června (dle úhlopříčky). Ceny uvádíme v tabulce níže.
 
Úhlopříčka Evropská cena Česká cena (přepočet)
55"/139 cm
1 399 eur 38 700 Kč
65"/164 cm
1 799 eur 49 800 Kč
75"/189 cm 2 499 eur 69 100 Kč
85"/215 cm 3 499 eur 96 800 Kč
 
 
Zdroj: Sony.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik