www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony vybralo první televize vhodné pro PlayStation 5

Sony vybralo první televize vhodné pro PlayStation 5
, , aktualita
Pokud plánujete nákup připravované herní konzole, měli byste se podle Sony poohlédnout po televizoru s označením „Ready for PlayStation 5“. Tento certifikát získaly zatím dvě řady televizí. Které to jsou a jaké nabízí výhody?
K oblíbeným
reklama
Sony je jediným výrobcem televizí, který zároveň nabízí i high-endové herní konzole. Proto se společnost rozhodla využít tohoto spojení a zájemcům o připravovaný PlayStation 5 usnadnit i výběr správného televizoru. Jedná se o označení „Ready for PlayStation 5“, které označuje televizory připravené na PlayStation 5. Pochopitelně se jedná pouze o modely od Sony a v tuto chvíli zahrnuje seznam dvě série televizí, i když v budoucnu se jistě rozroste o další. V tuto chvíli se jedná o série XH90 4K TV a ZH8 8K TV.
 
 
Výše uvedené televizory zvládnou zobrazit hry ve 4K rozlišení při snímkovací frekvenci 120 fps, proto výrobce na těchto televizorech slibuje hladký herní zážitek. Pro přenos signálu z PS5 do televizoru proto bude využíván vstup HDMI 2.1, který disponuje dostatečnou propustností. Právě z toho důvodu nezískala certifikaci žádná OLED TV od Sony ani vlajková loď mezi 4K LCD TV – XH95 – neboť postrádají konektory HDMI 2.1. Ani konkurence (snad jen s výjimkou LG) v tomto ohledu není o tolik dál, ale v případě Sony jako výrobce PlayStationu 5 překvapí, že na novou konzoli nepřipravil více modelů ze svého letošního portfolia TV.
 
 
Hraní ve 4K při 120 fps není jedinou podmínkou, kterou musí televizory splňovat pro získání označení „Ready for PlayStation 5“. Podporované modely budou také obsahovat herní režim, který výrobce označuje jako „Bravia Game Mode“. Umožňuje televizor automaticky přepnout do správného režimu, podobně jako funkce HDMI ALLM (Auto Low Latency Mode). Kromě toho také nabízí snadné probuzení televizoru a PS5 pomocí bezdrátového gamepadu DualSense nebo ovládat herní konzoli s využitím televizního dálkového ovladače – např, při procházení menu tak nebude potřeba sahat po gamepadu.
 
Televizory certifikované pro PlayStation 5 se také vyznačují velmi nízkou odezvou na vstupu. V případě modelu XH90 byla naměřena pouze 7,2 ms. V neposlední řadě se Sony zmiňuje o „pohlcujícím zvuku“, který by měl přinést prostorový zvuk odpovídající scénám a akcím. Tato funkce bude dostupná na televizích XH90, ale zatím nebyly zveřejněny podrobnosti. Většina funkcí včetně podpory 4K při 120 fps přes HDMI 2.1 bude na uvedené modely přidána později prostřednictvím aktualizace firmwaru. Update v budoucnu zpřístupní také 8K signál z PS5 na televizích ze série ZH8.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
2.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik