www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony oznámilo nové 4K i 8K LCD TV. Mají HDMI 2.1 a Google TV

Sony oznámilo nové 4K i 8K LCD TV. Mají HDMI 2.1 a Google TV
, , aktualita
Pro rok 2021 si Sony připravilo několik řad Bravia LCD TV v čele s vlajkovou lodí Z9J. Pokud nepotřebujete 8K, ale vystačíte si se 4K, máte na výběr ze sérií X95J, X90J, X85J a X80J/X81J. Většina modelů podporuje HDMI 2.1.
K oblíbeným
reklama
Kromě OLED TV najdeme v letošní nabídce Sony také nové LCD TV, které budou podle očekávání převažovat. Na samém vrcholu stojí série Z9J s rozlišením 8K a úhlopříčkami 75 a 85 palců. Panel používá LED podsvícení typu FALD, ale počet stmívatelných zón výrobce nespecifikuje. V každém případě tedy Sony zatím nenasadili podsvícení miniLED jako konkurence, takže by televizory mohly ztrácet v oblasti jasu a kontrastu. Stejně jako nové OLED TV, také série Z9J spoléhá na „kognitivní procesor XR“ pro zpracování obrazu a zvuku. Od ostatních enginů založených na umělé inteligenci se údajně liší tím, že zohledňuje způsob, jakým člověk vidí a slyší.
 
Sony Z9J
 
Procesor XR najdeme také ve vybraných 4K LCD TV pro rok 2021, konkrétně X95J a X90J. První série obsahuje modely s úhlopříčkami 85, 75 a 65 palců, ve druhé ze jmenovaných sérii potom lze vybírat z velikostí 75, 65, 55 a 50 palců. Všechny uvedené série se chlubí certifikacemi IMAX Enhanced, Calman Ready a Netflix Calibrated Mode. O zvuk se stará systém Acoustic Multi-Audio, který ke dvěma širokopásmovým reproduktorům přidává ještě dva výškové, které jsou umístěny v horní části televizoru.
 
 
Sony X95J
 
Sony oznámilo také dostupnější série X85J a X80J/X81J. I v tomto případě se jedná o 4K LCD TV s úhlopříčkami 43, 50, 55 a 65 palců, vyšší řada X85J navíc přidává ještě modely měřící 75 a 85 palců. Všechny televize z těchto sérií postrádají nový kognitivní procesor XR, místo něj spoléhají na X-Reality Pro z loňských Sony TV. Tyto série postrádají také některé další pokročilé funkce a používají audio systém X-Balanced bez horních reproduktorů.
 
 
Sony X90J
 
Sony je výrobcem PlayStationu 5, ale vloni nabídl HDMI 2.1 pouze i několika sérií svých televizorů Bravia. V roce 2021 se podpora rozšíří, ale stále ne na všechny modely. HDMI 2.1 se 4K120, VRR, ALLM eARC najdeme u všech představených řad LCD TV kromě X80J a X81J, které používají HDMI 2.0. Z verze 2.1 si vypůjčily pouze funkci eARC.
 
 
Sony X85J
 
Nové televize jsou připraveny na obsah v Dolby Vision a Dolby Atmos, stejně jako na Apple AirPlay 2 a HomeKit. Všechny modely přijdou na trh s Google TV, což je uživatelské rozhraní postavené na Android TV. Poprvé se objevilo v novém Chromecastu a zaměřuje se na doporučování relevantního obsahu.
 
 
Sony X80J
 
Nabídku uzavírá základní 32palcový model W800 s HD panelem a běžným Android TV. Cenu ani dostupnost nových televizí Sony zatím neznáme.
 
Zdroj: Sony.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik