www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony oznámilo nové 4K i 8K LCD TV. Mají HDMI 2.1 a Google TV

Sony oznámilo nové 4K i 8K LCD TV. Mají HDMI 2.1 a Google TV
, , aktualita
Pro rok 2021 si Sony připravilo několik řad Bravia LCD TV v čele s vlajkovou lodí Z9J. Pokud nepotřebujete 8K, ale vystačíte si se 4K, máte na výběr ze sérií X95J, X90J, X85J a X80J/X81J. Většina modelů podporuje HDMI 2.1.
K oblíbeným
reklama
Kromě OLED TV najdeme v letošní nabídce Sony také nové LCD TV, které budou podle očekávání převažovat. Na samém vrcholu stojí série Z9J s rozlišením 8K a úhlopříčkami 75 a 85 palců. Panel používá LED podsvícení typu FALD, ale počet stmívatelných zón výrobce nespecifikuje. V každém případě tedy Sony zatím nenasadili podsvícení miniLED jako konkurence, takže by televizory mohly ztrácet v oblasti jasu a kontrastu. Stejně jako nové OLED TV, také série Z9J spoléhá na „kognitivní procesor XR“ pro zpracování obrazu a zvuku. Od ostatních enginů založených na umělé inteligenci se údajně liší tím, že zohledňuje způsob, jakým člověk vidí a slyší.
 
Sony Z9J
 
Procesor XR najdeme také ve vybraných 4K LCD TV pro rok 2021, konkrétně X95J a X90J. První série obsahuje modely s úhlopříčkami 85, 75 a 65 palců, ve druhé ze jmenovaných sérii potom lze vybírat z velikostí 75, 65, 55 a 50 palců. Všechny uvedené série se chlubí certifikacemi IMAX Enhanced, Calman Ready a Netflix Calibrated Mode. O zvuk se stará systém Acoustic Multi-Audio, který ke dvěma širokopásmovým reproduktorům přidává ještě dva výškové, které jsou umístěny v horní části televizoru.
 
 
Sony X95J
 
Sony oznámilo také dostupnější série X85J a X80J/X81J. I v tomto případě se jedná o 4K LCD TV s úhlopříčkami 43, 50, 55 a 65 palců, vyšší řada X85J navíc přidává ještě modely měřící 75 a 85 palců. Všechny televize z těchto sérií postrádají nový kognitivní procesor XR, místo něj spoléhají na X-Reality Pro z loňských Sony TV. Tyto série postrádají také některé další pokročilé funkce a používají audio systém X-Balanced bez horních reproduktorů.
 
 
Sony X90J
 
Sony je výrobcem PlayStationu 5, ale vloni nabídl HDMI 2.1 pouze i několika sérií svých televizorů Bravia. V roce 2021 se podpora rozšíří, ale stále ne na všechny modely. HDMI 2.1 se 4K120, VRR, ALLM eARC najdeme u všech představených řad LCD TV kromě X80J a X81J, které používají HDMI 2.0. Z verze 2.1 si vypůjčily pouze funkci eARC.
 
 
Sony X85J
 
Nové televize jsou připraveny na obsah v Dolby Vision a Dolby Atmos, stejně jako na Apple AirPlay 2 a HomeKit. Všechny modely přijdou na trh s Google TV, což je uživatelské rozhraní postavené na Android TV. Poprvé se objevilo v novém Chromecastu a zaměřuje se na doporučování relevantního obsahu.
 
 
Sony X80J
 
Nabídku uzavírá základní 32palcový model W800 s HD panelem a běžným Android TV. Cenu ani dostupnost nových televizí Sony zatím neznáme.
 
Zdroj: Sony.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik