Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí

Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí
, , aktualita
Google představil nové uživatelské rozhraní Google TV, které poběží na platformě Android TV. Aktualizace by měla dorazit i na některá stávající zařízení s Android TV. Zdá se vám to matoucí? 
K oblíbeným
reklama
V roce 2010 byla představena platforma pro chytré televizory Google TV. Na trhu se ovšem ohřála pouze čtyři roky, aby byla následně nahrazena Android TV. Nyní se ovšem Google TV, a to alespoň svým názvem, neboť s původní platformou toho nemá mnoho společného. Aby byla situace ještě složitější, nejedná se o nástupce Android TV. Místo toho Google TV staví na základech Android TV – vlastně se jedná o nové uživatelské rozhraní.
 
 
Jako první se toto rozhraní objeví v novém Chromecastu, ale nezůstane pouze exkluzivitou pro zařízení od Googlu. Místo toho se v budoucnu dostane na televizory a multimediální centra třetích stran, a dokonce dorazí jako aktualizace i na některá stávající zařízení s Android TV. Zdá se, že Google dá výrobcům na výběr, kterou verzi chtějí ve svých produktech používat. Z informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, ovšem stále není jasné zcela všechno o vztahu Android TV a Google TV. Snad se tedy brzy dočkáme objasnění.
 
Google TV slibuje lepší přístup k obsahu z různých zdrojů a jeho snadnější objevování. Na domovské obrazovce se totiž nachází návrhy na konkrétní tituly z Netflixu, Hulu, HBO Max a dalších služeb, které vychází z osobní historie sledování. To je rozdíl proti Android TV, kde domovskou obrazovku tvoří především ikony aplikací, které uživatel otevře a hledá obsah v nich. Na obrazovce si můžete všimnout také možností Hledat, Pro vás, Živě, Filmy, Pořady, Aplikace a Knihovna.
 
Klíčové bude propojení s historií vašeho účtu Googlu. Pokud si třeba při vyhledávání v aplikaci Googlu na smartphonu dostanete k zajímavému seriálu, můžete si jej uložit na později a následně zhlédnout v Google TV na velké obrazovce. Stejně tak lze snadno pokračovat ve sledování tam, kde jste přestali na jiném zařízení. Součástí změn je také rebranding aplikace Google Play Movies & TV na Google TV. Při sledování živého vysílání lze používat funkci nahrávání, která je omezena pouze velikostí úložiště v zařízení. Připraven je také nový „Ambient Mode“ neboli spořič displeje, který může zobrazovat třeba snímky z Fotek Google.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Oppo TV nabízí prémiové funkce za cenu střední třídy, ale jen v Číně Oppo TV nabízí prémiové funkce za cenu střední třídy, ale jen v Číně
Čínský výrobce smartphonů Oppo tento měsíc představil své první televizory S1 a R1. Vyšší modely využívají technologii QLED a zvládnou zpracování 8K videa, i když panel je pouze 4K. Nechybí ani bohaté ozvučení 5.1.2.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Zapomeňte na Chromecast. Novinka od Xiaomi nepotřebuje internet Zapomeňte na Chromecast. Novinka od Xiaomi nepotřebuje internet
Xiaomi Mijia Paipai na první pohled vypadá jako přímá konkurence Chromecastu. Ve skutečnosti ovšem tento HDMI dongle slouží k bezdrátovému zrcadlení obrazu z počítače do televizoru či projektoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Stačí vám zvuk? Netflix chce přidat přehrávání obsahu bez videa Stačí vám zvuk? Netflix chce přidat přehrávání obsahu bez videa
Netflix připravuje další funkci, která by se mohla objevit v aplikaci pro Android. Jedná se o přehrávání zvuku na pozadí, a s deaktivovaným videem. Tato novinka by umožnila poslech některých pořadů, u kterých se lze obejít bez obrazu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zdražuje předplatné v USA: cena půjde až o $2 nahoru Netflix zdražuje předplatné v USA: cena půjde až o $2 nahoru
Oblíbená streamovací služba Netflix přistoupila k nepopulárnímu kroku, zvýšení cen předplatného. To se postupně děje v různých zemích světa a nyní přišly na řadu Spojené státy. Cena se navýší až o 2 dolary měsíčně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vadné čipy HDMI 2.1. Nové AV přijímače mají vážné problémy Vadné čipy HDMI 2.1. Nové AV přijímače mají vážné problémy
Především budoucím majitelům nových herních konzolí mohou zkomplikovat život vadné čipy HDMI 2.1, které se objevily v AV receiverech Denon, Marantz a Yamaha. Nejspíš se jedná o chybu neřešitelnou pomocí aktualizace firmwaru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik