Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí

, , aktualita
Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí
Google představil nové uživatelské rozhraní Google TV, které poběží na platformě Android TV. Aktualizace by měla dorazit i na některá stávající zařízení s Android TV. Zdá se vám to matoucí? 
Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí
V roce 2010 byla představena platforma pro chytré televizory Google TV. Na trhu se ovšem ohřála pouze čtyři roky, aby byla následně nahrazena Android TV. Nyní se ovšem Google TV, a to alespoň svým názvem, neboť s původní platformou toho nemá mnoho společného. Aby byla situace ještě složitější, nejedná se o nástupce Android TV. Místo toho Google TV staví na základech Android TV – vlastně se jedná o nové uživatelské rozhraní.
 
 
Jako první se toto rozhraní objeví v novém Chromecastu, ale nezůstane pouze exkluzivitou pro zařízení od Googlu. Místo toho se v budoucnu dostane na televizory a multimediální centra třetích stran, a dokonce dorazí jako aktualizace i na některá stávající zařízení s Android TV. Zdá se, že Google dá výrobcům na výběr, kterou verzi chtějí ve svých produktech používat. Z informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, ovšem stále není jasné zcela všechno o vztahu Android TV a Google TV. Snad se tedy brzy dočkáme objasnění.
 
Google TV slibuje lepší přístup k obsahu z různých zdrojů a jeho snadnější objevování. Na domovské obrazovce se totiž nachází návrhy na konkrétní tituly z Netflixu, Hulu, HBO Max a dalších služeb, které vychází z osobní historie sledování. To je rozdíl proti Android TV, kde domovskou obrazovku tvoří především ikony aplikací, které uživatel otevře a hledá obsah v nich. Na obrazovce si můžete všimnout také možností Hledat, Pro vás, Živě, Filmy, Pořady, Aplikace a Knihovna.
 
Klíčové bude propojení s historií vašeho účtu Googlu. Pokud si třeba při vyhledávání v aplikaci Googlu na smartphonu dostanete k zajímavému seriálu, můžete si jej uložit na později a následně zhlédnout v Google TV na velké obrazovce. Stejně tak lze snadno pokračovat ve sledování tam, kde jste přestali na jiném zařízení. Součástí změn je také rebranding aplikace Google Play Movies & TV na Google TV. Při sledování živého vysílání lze používat funkci nahrávání, která je omezena pouze velikostí úložiště v zařízení. Připraven je také nový „Ambient Mode“ neboli spořič displeje, který může zobrazovat třeba snímky z Fotek Google.