Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí

Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí
, , aktualita
Google představil nové uživatelské rozhraní Google TV, které poběží na platformě Android TV. Aktualizace by měla dorazit i na některá stávající zařízení s Android TV. Zdá se vám to matoucí? 
K oblíbeným
reklama
V roce 2010 byla představena platforma pro chytré televizory Google TV. Na trhu se ovšem ohřála pouze čtyři roky, aby byla následně nahrazena Android TV. Nyní se ovšem Google TV, a to alespoň svým názvem, neboť s původní platformou toho nemá mnoho společného. Aby byla situace ještě složitější, nejedná se o nástupce Android TV. Místo toho Google TV staví na základech Android TV – vlastně se jedná o nové uživatelské rozhraní.
 
 
Jako první se toto rozhraní objeví v novém Chromecastu, ale nezůstane pouze exkluzivitou pro zařízení od Googlu. Místo toho se v budoucnu dostane na televizory a multimediální centra třetích stran, a dokonce dorazí jako aktualizace i na některá stávající zařízení s Android TV. Zdá se, že Google dá výrobcům na výběr, kterou verzi chtějí ve svých produktech používat. Z informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, ovšem stále není jasné zcela všechno o vztahu Android TV a Google TV. Snad se tedy brzy dočkáme objasnění.
 
Google TV slibuje lepší přístup k obsahu z různých zdrojů a jeho snadnější objevování. Na domovské obrazovce se totiž nachází návrhy na konkrétní tituly z Netflixu, Hulu, HBO Max a dalších služeb, které vychází z osobní historie sledování. To je rozdíl proti Android TV, kde domovskou obrazovku tvoří především ikony aplikací, které uživatel otevře a hledá obsah v nich. Na obrazovce si můžete všimnout také možností Hledat, Pro vás, Živě, Filmy, Pořady, Aplikace a Knihovna.
 
Klíčové bude propojení s historií vašeho účtu Googlu. Pokud si třeba při vyhledávání v aplikaci Googlu na smartphonu dostanete k zajímavému seriálu, můžete si jej uložit na později a následně zhlédnout v Google TV na velké obrazovce. Stejně tak lze snadno pokračovat ve sledování tam, kde jste přestali na jiném zařízení. Součástí změn je také rebranding aplikace Google Play Movies & TV na Google TV. Při sledování živého vysílání lze používat funkci nahrávání, která je omezena pouze velikostí úložiště v zařízení. Připraven je také nový „Ambient Mode“ neboli spořič displeje, který může zobrazovat třeba snímky z Fotek Google.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik