Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Je tady nová Google TV, ale Android TV nenahradí

30.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Google představil nové uživatelské rozhraní Google TV, které poběží na platformě Android TV. Aktualizace by měla dorazit i na některá stávající zařízení s Android TV. Zdá se vám to matoucí? 
V roce 2010 byla představena platforma pro chytré televizory Google TV. Na trhu se ovšem ohřála pouze čtyři roky, aby byla následně nahrazena Android TV. Nyní se ovšem Google TV, a to alespoň svým názvem, neboť s původní platformou toho nemá mnoho společného. Aby byla situace ještě složitější, nejedná se o nástupce Android TV. Místo toho Google TV staví na základech Android TV – vlastně se jedná o nové uživatelské rozhraní.
 
 
Jako první se toto rozhraní objeví v novém Chromecastu, ale nezůstane pouze exkluzivitou pro zařízení od Googlu. Místo toho se v budoucnu dostane na televizory a multimediální centra třetích stran, a dokonce dorazí jako aktualizace i na některá stávající zařízení s Android TV. Zdá se, že Google dá výrobcům na výběr, kterou verzi chtějí ve svých produktech používat. Z informací, které máme v tuto chvíli k dispozici, ovšem stále není jasné zcela všechno o vztahu Android TV a Google TV. Snad se tedy brzy dočkáme objasnění.
 
Google TV slibuje lepší přístup k obsahu z různých zdrojů a jeho snadnější objevování. Na domovské obrazovce se totiž nachází návrhy na konkrétní tituly z Netflixu, Hulu, HBO Max a dalších služeb, které vychází z osobní historie sledování. To je rozdíl proti Android TV, kde domovskou obrazovku tvoří především ikony aplikací, které uživatel otevře a hledá obsah v nich. Na obrazovce si můžete všimnout také možností Hledat, Pro vás, Živě, Filmy, Pořady, Aplikace a Knihovna.
 
Klíčové bude propojení s historií vašeho účtu Googlu. Pokud si třeba při vyhledávání v aplikaci Googlu na smartphonu dostanete k zajímavému seriálu, můžete si jej uložit na později a následně zhlédnout v Google TV na velké obrazovce. Stejně tak lze snadno pokračovat ve sledování tam, kde jste přestali na jiném zařízení. Součástí změn je také rebranding aplikace Google Play Movies & TV na Google TV. Při sledování živého vysílání lze používat funkci nahrávání, která je omezena pouze velikostí úložiště v zařízení. Připraven je také nový „Ambient Mode“ neboli spořič displeje, který může zobrazovat třeba snímky z Fotek Google.