www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony OLED TV pro rok 2021 mají HDMI 2.1 a jasnější panel

Sony OLED TV pro rok 2021 mají HDMI 2.1 a jasnější panel
, , aktualita
Sony oznámilo nové série OLED TV:  A90J a A80J. Všechny modely jsou vybaveny „kognitivním procesorem XR“, HDMI 2.1 a Google TV. Vyšší řada, která zahrnuje také první 83" OLED TV, se chlubí nejjasnějším panelem.
K oblíbeným
reklama
Prvním výrobcem OLED TV, který letos odkryl své karty, se stalo Sony. Před veletrhem CES 2021 jsme se dočkali představení nových televizorů z „Master Series“ včetně řad A90J a A80J, které spadají mezi OLED TV. Značení je tentokrát shodné pro evropský i americký trh. Všechny modely používají novou platformu Bravia XR, která spojuje umělou a kognitivní inteligenci. Televizor by tak měl lépe rozumět tomu, jak lidé vnímají obraz a zvuk. Součástí platformy je procesor XR (nástupce pro X1), který využívá algoritmy např. pro uspcaling obrazu a zvuku, vyhlazení pohybu nebo vylepšení kontrastu. Procesor tak zvládne třeba konvertovat běžný zvuk do virtuálních kanálů 5.1.2. K dispozici je také vylepšená technologie Acoustic Surface Audio+, která jako reproduktory používá OLED panel.
 
 
Sony A90J
 
Ještě důležitější je ovšem kvalita obrazu. Vyšší série A90J využívá nejjasnější OLED panel, jaký kdy Sony použilo ve svých televizích. Zvýšit by se měla celkový i maximální jas, i když žádná konkrétní čísla výrobce neuvádí. I tentokrát se pochopitelně jedná o panel z dílny LG Display, ale Sony pravděpodobně učinilo nějaké drobnější úpravy. K dispozici bude v úhlopříčkách 55, 65 a 83 palců. Tím se Sony stává první značkou s 83palcovou OLED TV. Série A80J potom nabídne modely s úhlopříčkami 55, 65 a 77 palců, ale bez panelu se zvýšeným jasem. Pro letošní rok si tedy Sony nepřipravilo žádný 48palcový model, tuto pozici tedy bude zastávat loňský zástupce ze série A9. Televizory jsou připraveny na Dolby Vision i Dolby Atmos, obsahují také režimy IMAX Enhanced a Netflix Calibrated Mode.
 
Sony A80J
 
Velkou novinkou je podpora HDMI 2.1, kterou loňské Sony OLED TV postrádaly. Tento krok ocení majitelé herních konzolí nové generace, jako jsou PlayStation 5 a Xbox Series X. Obě řady televizí jsou vybaveny dvěma porty HDMI 2.1 s podporou signálu ve 4K se 120 snímky za sekundu, zpětného audiokanálu (eARC), variabilní obnovovací frekvence (VRR) a automatického režimu nízké latence (ALLM). Na VRR a ALLM si ovšem zákaznici počkají, neboť přijde až s aktualizací firmwaru. Letošní televizory Sony přicházejí s uživatelským rozhraním Google TV, které nahrazuje současný Android TV a vyznačuje se třeba lepšími návrhy obsahu. K dispozici je také podpora AirPlay 2 nebo nové streamovací služby Bravia Core.
 
Cenu ani dostupnost zatím Sony nezveřejnilo.
 
Zdroj: Sony.eu


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik