www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung představil Neo QLED TV s miniLED i menší microLED TV

Samsung představil Neo QLED TV s miniLED i menší microLED TV
, , aktualita
Nabídce high-endových televizí Samsung pro rok 2021 budou vévodit 4K a 8K modely Neo QLED, které využívají podsvícení miniLED. Kromě nich uvedl výrobce také microLED TV, které přijdou v několika úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
Na dnešní online tiskové konferenci Samsung odhalil své letošní portfolio televizí. Zaměřil se přitom na high-endové modely. A dojde také na opětovný rebranding LCD TV. K běžným QLED TV, na které jsme si již zvykly v uplynulých letech, přidává jihokorejský výrobce ještě Neo QLED TV, což by měla být zkratka pro „Quantum Mini LED“. To znamená, že za panelem LCD s kvantovými tečkami se nachází podsvícení miniLED. Zatím byly oficiálně potvrzeny modely QN900A a QN90A – první s rozlišením 8K, druhý se 4K. Díky uniklému seznamu od českého zastoupení Samsungu ovšem víme, že sérií Neo QLED se na trh dostane více.
 
 
miniLED v televizorech od Samsungu jsou čtyřicetkrát menší ve srovnání s běžnými LED světelnými zdroji a jsou srovnatelné se zrnky písku. Jejich uspořádání a ovládání umožňuje technologie Quantum Matrix a procesor Neo Quantum, který podporuje vylepšené možnosti upscalingu. Používá až 16 různých modelů neuronových sítí, které umožňují optimalizovat kvalitu obrazu na úroveň 4K nebo 8K bez ohledu na kvalitu vstupu. Největší vylepšení televizorů Neo QLED by se mělo odehrát v oblastech kontrastu a jasu. Výrobce hovoří o rozšířené stupnici jasu, která obsahuje 4096 úrovní pro temnější černou a jasnější bílou.
 
 
8K TV z řady QN900A využívají design Infinity One s extrémně tenkými rámečky a hliníkovým zpracováním. Slim One Connect Box potom umožňuje elegantní instalaci televizoru prostřednictvím jediného kabelu. Ve výbavě najdeme také systém HDR10+ Adaptive, který Samsung představil již před pár dny. Object Tracking Sound Pro zajišťuje, aby zvuk odpovídal pohybu objektů na obrazovce, zatímco nová technologie SpaceFit Sound analyzuje okolní prostředí a optimalizuje zvuk na jeho základě.

 

microLED TV v dalších úhlopříčkách


Ačkoliv microLED může připomínat miniLED, ve skutečnosti se jedná o zcela jinou technologii. Místo LCD panelu totiž vytváří obraz pomocí samosvítících diod, které reprezentují jednotlivé subpixely – televizor jich obsahuje až 24 milionů. První microLED TV, která konečně zamíří na trh, představil Samsung ještě před Vánoci. Kromě známého 110" modelu se ovšem na trh dostanou i další modely. Do konce roku bude představena 99" microLED TV a ještě menší úhlopříčky. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala