www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung představil Neo QLED TV s miniLED i menší microLED TV

Samsung představil Neo QLED TV s miniLED i menší microLED TV
, , aktualita
Nabídce high-endových televizí Samsung pro rok 2021 budou vévodit 4K a 8K modely Neo QLED, které využívají podsvícení miniLED. Kromě nich uvedl výrobce také microLED TV, které přijdou v několika úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
Na dnešní online tiskové konferenci Samsung odhalil své letošní portfolio televizí. Zaměřil se přitom na high-endové modely. A dojde také na opětovný rebranding LCD TV. K běžným QLED TV, na které jsme si již zvykly v uplynulých letech, přidává jihokorejský výrobce ještě Neo QLED TV, což by měla být zkratka pro „Quantum Mini LED“. To znamená, že za panelem LCD s kvantovými tečkami se nachází podsvícení miniLED. Zatím byly oficiálně potvrzeny modely QN900A a QN90A – první s rozlišením 8K, druhý se 4K. Díky uniklému seznamu od českého zastoupení Samsungu ovšem víme, že sérií Neo QLED se na trh dostane více.
 
 
miniLED v televizorech od Samsungu jsou čtyřicetkrát menší ve srovnání s běžnými LED světelnými zdroji a jsou srovnatelné se zrnky písku. Jejich uspořádání a ovládání umožňuje technologie Quantum Matrix a procesor Neo Quantum, který podporuje vylepšené možnosti upscalingu. Používá až 16 různých modelů neuronových sítí, které umožňují optimalizovat kvalitu obrazu na úroveň 4K nebo 8K bez ohledu na kvalitu vstupu. Největší vylepšení televizorů Neo QLED by se mělo odehrát v oblastech kontrastu a jasu. Výrobce hovoří o rozšířené stupnici jasu, která obsahuje 4096 úrovní pro temnější černou a jasnější bílou.
 
 
8K TV z řady QN900A využívají design Infinity One s extrémně tenkými rámečky a hliníkovým zpracováním. Slim One Connect Box potom umožňuje elegantní instalaci televizoru prostřednictvím jediného kabelu. Ve výbavě najdeme také systém HDR10+ Adaptive, který Samsung představil již před pár dny. Object Tracking Sound Pro zajišťuje, aby zvuk odpovídal pohybu objektů na obrazovce, zatímco nová technologie SpaceFit Sound analyzuje okolní prostředí a optimalizuje zvuk na jeho základě.

 

microLED TV v dalších úhlopříčkách


Ačkoliv microLED může připomínat miniLED, ve skutečnosti se jedná o zcela jinou technologii. Místo LCD panelu totiž vytváří obraz pomocí samosvítících diod, které reprezentují jednotlivé subpixely – televizor jich obsahuje až 24 milionů. První microLED TV, která konečně zamíří na trh, představil Samsung ještě před Vánoci. Kromě známého 110" modelu se ovšem na trh dostanou i další modely. Do konce roku bude představena 99" microLED TV a ještě menší úhlopříčky. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik