www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung představil Neo QLED TV s miniLED i menší microLED TV

Samsung představil Neo QLED TV s miniLED i menší microLED TV
, , aktualita
Nabídce high-endových televizí Samsung pro rok 2021 budou vévodit 4K a 8K modely Neo QLED, které využívají podsvícení miniLED. Kromě nich uvedl výrobce také microLED TV, které přijdou v několika úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
Na dnešní online tiskové konferenci Samsung odhalil své letošní portfolio televizí. Zaměřil se přitom na high-endové modely. A dojde také na opětovný rebranding LCD TV. K běžným QLED TV, na které jsme si již zvykly v uplynulých letech, přidává jihokorejský výrobce ještě Neo QLED TV, což by měla být zkratka pro „Quantum Mini LED“. To znamená, že za panelem LCD s kvantovými tečkami se nachází podsvícení miniLED. Zatím byly oficiálně potvrzeny modely QN900A a QN90A – první s rozlišením 8K, druhý se 4K. Díky uniklému seznamu od českého zastoupení Samsungu ovšem víme, že sérií Neo QLED se na trh dostane více.
 
 
miniLED v televizorech od Samsungu jsou čtyřicetkrát menší ve srovnání s běžnými LED světelnými zdroji a jsou srovnatelné se zrnky písku. Jejich uspořádání a ovládání umožňuje technologie Quantum Matrix a procesor Neo Quantum, který podporuje vylepšené možnosti upscalingu. Používá až 16 různých modelů neuronových sítí, které umožňují optimalizovat kvalitu obrazu na úroveň 4K nebo 8K bez ohledu na kvalitu vstupu. Největší vylepšení televizorů Neo QLED by se mělo odehrát v oblastech kontrastu a jasu. Výrobce hovoří o rozšířené stupnici jasu, která obsahuje 4096 úrovní pro temnější černou a jasnější bílou.
 
 
8K TV z řady QN900A využívají design Infinity One s extrémně tenkými rámečky a hliníkovým zpracováním. Slim One Connect Box potom umožňuje elegantní instalaci televizoru prostřednictvím jediného kabelu. Ve výbavě najdeme také systém HDR10+ Adaptive, který Samsung představil již před pár dny. Object Tracking Sound Pro zajišťuje, aby zvuk odpovídal pohybu objektů na obrazovce, zatímco nová technologie SpaceFit Sound analyzuje okolní prostředí a optimalizuje zvuk na jeho základě.

 

microLED TV v dalších úhlopříčkách


Ačkoliv microLED může připomínat miniLED, ve skutečnosti se jedná o zcela jinou technologii. Místo LCD panelu totiž vytváří obraz pomocí samosvítících diod, které reprezentují jednotlivé subpixely – televizor jich obsahuje až 24 milionů. První microLED TV, která konečně zamíří na trh, představil Samsung ještě před Vánoci. Kromě známého 110" modelu se ovšem na trh dostanou i další modely. Do konce roku bude představena 99" microLED TV a ještě menší úhlopříčky. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik