Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony láká na „přelomovou technologii“ displeje. Více prozradí v lednu

25.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Sony chystá zásadní oznámení pro nadcházející veletrh CES 2021. Již 6. ledna představí prémiovou zobrazovací technologii, pod kterou by se mohly ukrývat nové panely microLED. Na novinku zatím láká ve videu.
Začátek kalendářního roku je vždy spojen s nově představenými produkty. Tradičně v tomto období představuje své novinky také Sony, a to v souvislosti s veletrhem CES v Las Vegas. Letos sice tato významná akce proběhne pouze virtuálně, ale to neznamená, že japonský výrobce letos přeskočí představování nových produktů. Svou vlastní digitální akci si připravil na 6. ledna a podle prvního vydaného teaseru se máme na co těšit. Sony totiž láká na další průlom v zobrazovací technologii. Navržena byla tak, aby „věrně oživila obsah, jak to zamýšleli jeho tvůrci.“
 
 
Ačkoliv Sony neprozradilo, o jakou konkrétní technologii půjde, zatím všechny odhady se shodují na microLED. S tímto typem displeje počítá řada výrobců ve svých budoucích televizorech. Samsung nedávno představil první microLED TV s úhlopříčkou 110 palců, která bude nabízena i koncovým zákazníkům. Svou cestu si tedy může najít i do větších obýváků, ale případní zájemci musí počítat s astronomickou cenou v přepočtu 2 miliony korun. Připomeňme, že Samsung představil několik microLED TV již v předchozích letech, ale žádná se nakonec nedostala ke koncovým spotřebitelům.
 
 
Ani Sony přitom v této technologii není žádným nováčkem. Japonský výrobce se dokonce prohlašuje za jednoho z průkopníků microLED. První displej pod obchodním označením Crystal LED představil na veletrhu CES 2012, tedy dlouho před Samsungem. V roce 2016 následoval Canvas Display System neboli CLEDIS, který byl určen pro venkovní použití. Modulární displeje Crystal LED si můžete pořídit domů v několika konfiguracích (včetně 16K varianty), i když částky se pohybují až v milionech dolarů. Potěší, že v ceně je již zahrnuta instalace a pětiletá podpora.
 
Ve vydaném teaseru Sony ukazuje největší milníky ve vývoji displejů včetně již zmiňované technologie microLED. K představení údajně průlomové technologie dojde 6. ledna 2021. Spekuluje se, že Sony příští rok odhalí také televizory QD-OLED.
 
Zdroj: Youtube.com via Provideocoalition.com, Flatpanelshd.com