www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony láká na „přelomovou technologii“ displeje. Více prozradí v lednu

Sony láká na „přelomovou technologii“ displeje. Více prozradí v lednu
, , aktualita
Sony chystá zásadní oznámení pro nadcházející veletrh CES 2021. Již 6. ledna představí prémiovou zobrazovací technologii, pod kterou by se mohly ukrývat nové panely microLED. Na novinku zatím láká ve videu.
K oblíbeným
reklama
Začátek kalendářního roku je vždy spojen s nově představenými produkty. Tradičně v tomto období představuje své novinky také Sony, a to v souvislosti s veletrhem CES v Las Vegas. Letos sice tato významná akce proběhne pouze virtuálně, ale to neznamená, že japonský výrobce letos přeskočí představování nových produktů. Svou vlastní digitální akci si připravil na 6. ledna a podle prvního vydaného teaseru se máme na co těšit. Sony totiž láká na další průlom v zobrazovací technologii. Navržena byla tak, aby „věrně oživila obsah, jak to zamýšleli jeho tvůrci.“
 
 
Ačkoliv Sony neprozradilo, o jakou konkrétní technologii půjde, zatím všechny odhady se shodují na microLED. S tímto typem displeje počítá řada výrobců ve svých budoucích televizorech. Samsung nedávno představil první microLED TV s úhlopříčkou 110 palců, která bude nabízena i koncovým zákazníkům. Svou cestu si tedy může najít i do větších obýváků, ale případní zájemci musí počítat s astronomickou cenou v přepočtu 2 miliony korun. Připomeňme, že Samsung představil několik microLED TV již v předchozích letech, ale žádná se nakonec nedostala ke koncovým spotřebitelům.
 
 
Ani Sony přitom v této technologii není žádným nováčkem. Japonský výrobce se dokonce prohlašuje za jednoho z průkopníků microLED. První displej pod obchodním označením Crystal LED představil na veletrhu CES 2012, tedy dlouho před Samsungem. V roce 2016 následoval Canvas Display System neboli CLEDIS, který byl určen pro venkovní použití. Modulární displeje Crystal LED si můžete pořídit domů v několika konfiguracích (včetně 16K varianty), i když částky se pohybují až v milionech dolarů. Potěší, že v ceně je již zahrnuta instalace a pětiletá podpora.
 
Ve vydaném teaseru Sony ukazuje největší milníky ve vývoji displejů včetně již zmiňované technologie microLED. K představení údajně průlomové technologie dojde 6. ledna 2021. Spekuluje se, že Sony příští rok odhalí také televizory QD-OLED.
 
Zdroj: Youtube.com via Provideocoalition.com, Flatpanelshd.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik