www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů

Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
, , aktualita
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
K oblíbeným
reklama
Sony už nějakou dobu nabízí své Crystal LED displeje komerčním zákazníkům, nicméně nyní budou k dispozici i "běžným" smrtelníkům. Uvozovky jsou zde rozhodně na místě, protože i když nemusíte být velkou firmou, budete muset být doslova příšerně bohatí, abyste si něco takového mohli dovolit. Tyto displeje se skládají z menších panelů o rozměrech 403×454×100 mm s rozlišením pouhých 320×360 pixelů. Dosahují excelentního kontrastu milion ku jedné, jasu 1000 nitů, obnovovací frekvence až 120 Hz a jsou schopny zobrazit 140 % gamutu sRGB. Jejich skládáním pak vznikají větší displeje.
 
Sony Crystal LED
 
Abyste měli Full HD displej, budete potřebovat 18 těchto jednotek (6×3 moduly + řídící systém pro správnou distribuci obrazu na jednotlivé moduly). Dostanete 110" úhlopříčku (280 cm) a rozměry zhruba 2,42×1,36 metru. 4K obrazovka si už vyžádá 72 modulů, nabídne 220" úhlopříčku (560 cm) a rozměry 4,84×2,72 metru. Pokud by to bylo málo a potřebovali byste 8K rozlišení, máme tu 440" úhlopříčku (11,1 metru) vytvořenou pomocí 288 modulů a rozměry 9,67×5,45 metru. Nyní je ale možné mít i 16K displej, který ale nemá poměr stran 16:9 jako předchozí, ale 32:9 (tedy vlastně dva 8K displeje vedle sebe). Dostanete se zhruba na 790" úhlopříčku (cca 20 metrů) a rozměry 19,3×5,45 metru.
 
Tohle se vám už asi do obýváku jen tak nevleze. Dalším problémem je již zmíněná cena. Jeden modul totiž stojí téměř $10000, takže 16K displej by vyšel na více než 5 milionů dolarů. Ostatně ani Full HD by s cenou $180.000 nebylo zrovna moc levné a už byste za to měli třeba špičkové Porsche 911 Turbo S. A to není všechno. Každý modul váží 10 kg, takže 16K varianta bude vážit skoro 5,9 tuny. Pokud jde o spotřebu, tak průměrná hodnota každého modulu je 100 W. V případě 16K verze se tak připravte na průměrný odběr téměř 60 kW, špičkově až okolo 120 kW.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce Netflix v červnu 2020: přehled nových filmů a seriálů z originální produkce
Předplatitelé Netflixu mohou tento měsíc sledovat pokračování mysteriózního seriálu 13 Reasons Why, novou sérii ze světa Pokémon nebo tajemné polské krimi. A na své si přijdou také příznivci zombie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV Uniklá novinka od Googlu: vypadá jako Chromecast, ale nabídne Android TV
Na internetu se objevily další detaily o novém zařízení, které připravuje Google. Mělo by se jednat o alternativu ke Chromecastu, ale vybavenou plnohodnotným systémem Android TV. Kromě jiného si teď můžeme prohlédnout i design.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh Bose TV Speaker: malý a cenově dostupný soundbar míří na trh
Na český trh tento měsíc zamíří nový soundbar od Bose, který zákazníky zaujme i cenou. V obchodech totiž nahradí současný model Solo 5, oproti kterému nabídne hned tři reproduktory včetně prostředního pro vylepšení dialogů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink: Eurosport a Discovery jsou pryč, AMC po celý červen zdarma Skylink: Eurosport a Discovery jsou pryč, AMC po celý červen zdarma
Zákazníci Skylinku si musí zvykat na velké programové změny, ke kterým došlo tento měsíc. Z nabídky totiž byly odstraněny kanály z rodiny Discovery včetně Eurosportu. Místo toho byly do balíčků přidány jiné programy. Navíc byl dočasně odemknut kanál AMC.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Telly chce přebrat zákazníky Skylinku, nabízí slevu 30 % na dva roky Telly chce přebrat zákazníky Skylinku, nabízí slevu 30 % na dva roky
Operátor Telly, donedávna Digi TV, spustil výraznou slevu pro všechny nové zákazníky své internetové i satelitní televize. A cílí s ní hlavně na klienty konkurenčního Skylinku. Noví majitelé Philips TV navíc mohou vyzkoušet Telly na 3 měsíce zdarma.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik