www.tvfreak.cz
>
>
>

První Samsung microLED TV zamíří do obýváků začátkem roku 2021

První Samsung microLED TV zamíří do obýváků začátkem roku 2021
, , aktualita
Samsung představit 110" microLED TV, která je určena pro domácí použití. Do obýváků přinese obraz zcela bez rámečků, ale proti předchozím modelům The Wall chybí modulární provedení. Na trh zamíří již za pár měsíců.
K oblíbeným
reklama
Samsung se microLED TV chlubil již několikrát. Poprvé na veletrhu CES 2018, kde představil modulární The Wall s úhlopříčkou 146 palců. První takový televizor pro domácí použití byl odhalen na CES 2020 s tím, že se dostane na trh v průběhu letošního roku. K tomu nakonec nedošlo, dle neoficiálních informací kvůli výrobním problémům. Tentokrát nás ovšem od zahájení prodeje první microLED TV dělí jen krůčky. Samsung dnes oznámil nový model, který vstoupí do obchodů v průběhu prvního čtvrtletí 2021.
 
 
Televizor využívá úhlopříčku 110 palců (neboli 2,75 metru), která se vejde do většího obývacího pokoje. Předchozí modely od Samsungu nabízely různé úhlopříčky od 75 do 150 palců. Jihokorejci tvrdí, že díky novému výrobnímu procesu v budoucnu přinesou na trh menší než 110palcové microLED TV. Tuto technologii prý Samsung převzal od své divize vyrábějící polovodičové součástky.
 
 
Právě představená novinka není složena z modulů, které by bylo možné různě spojovat, jako jsme to viděli u předchozích microLED TV od Samsungu. Obrazovka podle oficiálních údajů zabírá 99,99 % čelní plochy, proto lze tento televizor označit jako skutečně bezrámečkový. Obraz na 110palcovém displeji je složen z 8 milionů pixelů, což odpovídá rozlišení 4K. Kromě toho se novinka chlubí 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3 a novým procesorem Micro-AI, který se údajně stará o realistické HDR.
 
 
Funkce Multi View umožňuje na obrazovce přehrávat obsah až ze čtyř zdrojů zároveň, třeba několik sportovních utkání. Každé ze čtyř oken přitom nabídne úhlopříčku 55 palců. O zvukovou stránku se postarají 80W reproduktory Majestic Sound System a technologie Object Tracking Sound Pro, která upravuje prostorový zvuk podle pohybu objektů na obrazovce.
 
Technologie microLED vytváří obraz pomocí samosvítících diod, které reprezentují jednotlivé pixely. Díky absenci podsvícení může tato obrazovka nabídnout lepší jas, kontrast i barvy než LCD. Anorganické materiály zase nabízí výrazně delší životnost proti OLED (až 100 tisíc hodin provozu) a netrpí „vypálením“ obrazu. Cena na jihokorejském trhu by měla podle deníku Business Korea činit 100 milionů wonů, v přepočtu 2 miliony korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik