www.tvfreak.cz
>
>
>

První Samsung microLED TV zamíří do obýváků začátkem roku 2021

První Samsung microLED TV zamíří do obýváků začátkem roku 2021
, , aktualita
Samsung představit 110" microLED TV, která je určena pro domácí použití. Do obýváků přinese obraz zcela bez rámečků, ale proti předchozím modelům The Wall chybí modulární provedení. Na trh zamíří již za pár měsíců.
K oblíbeným
reklama
Samsung se microLED TV chlubil již několikrát. Poprvé na veletrhu CES 2018, kde představil modulární The Wall s úhlopříčkou 146 palců. První takový televizor pro domácí použití byl odhalen na CES 2020 s tím, že se dostane na trh v průběhu letošního roku. K tomu nakonec nedošlo, dle neoficiálních informací kvůli výrobním problémům. Tentokrát nás ovšem od zahájení prodeje první microLED TV dělí jen krůčky. Samsung dnes oznámil nový model, který vstoupí do obchodů v průběhu prvního čtvrtletí 2021.
 
 
Televizor využívá úhlopříčku 110 palců (neboli 2,75 metru), která se vejde do většího obývacího pokoje. Předchozí modely od Samsungu nabízely různé úhlopříčky od 75 do 150 palců. Jihokorejci tvrdí, že díky novému výrobnímu procesu v budoucnu přinesou na trh menší než 110palcové microLED TV. Tuto technologii prý Samsung převzal od své divize vyrábějící polovodičové součástky.
 
 
Právě představená novinka není složena z modulů, které by bylo možné různě spojovat, jako jsme to viděli u předchozích microLED TV od Samsungu. Obrazovka podle oficiálních údajů zabírá 99,99 % čelní plochy, proto lze tento televizor označit jako skutečně bezrámečkový. Obraz na 110palcovém displeji je složen z 8 milionů pixelů, což odpovídá rozlišení 4K. Kromě toho se novinka chlubí 100% pokrytím barevného prostoru DCI-P3 a novým procesorem Micro-AI, který se údajně stará o realistické HDR.
 
 
Funkce Multi View umožňuje na obrazovce přehrávat obsah až ze čtyř zdrojů zároveň, třeba několik sportovních utkání. Každé ze čtyř oken přitom nabídne úhlopříčku 55 palců. O zvukovou stránku se postarají 80W reproduktory Majestic Sound System a technologie Object Tracking Sound Pro, která upravuje prostorový zvuk podle pohybu objektů na obrazovce.
 
Technologie microLED vytváří obraz pomocí samosvítících diod, které reprezentují jednotlivé pixely. Díky absenci podsvícení může tato obrazovka nabídnout lepší jas, kontrast i barvy než LCD. Anorganické materiály zase nabízí výrazně delší životnost proti OLED (až 100 tisíc hodin provozu) a netrpí „vypálením“ obrazu. Cena na jihokorejském trhu by měla podle deníku Business Korea činit 100 milionů wonů, v přepočtu 2 miliony korun.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik