www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech

První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
, , aktualita
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
K oblíbeným
reklama
Jedna z očekávaných technologií, která by se měla objevit v televizorech blízké budoucnosti, se ukrývá pod zkratkou QD-OLED. Divize Samsung Display do vývoje investovala nemalé sumy a podle informací z minulých měsíců by se na trh první televizory s tímto panelem měly dostat příští rok. O panely QD-OLED ovšem nemá zájem společnost Samsung Eelctronics, která se chce nyní soustředit na technologii miniLED. To znamená, že minimálně v dohledné době nebude na trh uvedena QD-OLED TV s logem Samsungu. To ovšem neznamená, že by celý vývoj přišel vniveč.
 
 
Sony A9 OLED
 
V televizorech by totiž technologii mohla využít konkurence. Podle článku na webu Display Daily se zatím k odběru panelů zavázalo pouze Sony, které by tak na trh mohlo uvést první QD-OLED TV. Podle předchozích spekulací měl o panely zájem také Panasonic a TCL, ale není jasné, jak jednání dopadla. Samsung chce na trh příští rok uvést miniLED TV, které by měly vylepšit podsvícení aktuálně prodávaných QLED TV. Ačkoliv se jihokorejský výrobce do této technologie původně příliš nehrnul, o změně názoru jej přesvědčila čínská konkurence, která televize miniLED v kombinaci s kvantovými tečkami představila již dříve.
 
Samsung by měl panely QD-OLED použít alespoň v počítačových monitorech. Mělo by jít „o způsob vyjádření určité loajality vůči společnosti“, tedy aby se technologie objevila v alespoň nějakých koncových produktech s logem Samsungu. Podle nejnovějších informací by se mělo jednat o monitory s úhlopříčkou 33 až 35 palců a k jejich uvedení na trh nejspíš dojde v roce 2021. Připomeňme, že technologie OLED zůstává na trhu s monitory vzácností. Takové panely s úhlopříčkou 22 palců vyrábí Japan OLED (JOLED) s využitím inkoustového tisku a objevily se třeba v monitoru Asus ProArt PQ22UC. LG Display žádné podobné panely nevyrábí, proto např. Acer použil ve svém OLED monitoru 55" verzi určenou pro TV.
 
Podle dřívějších neoficiálních informací si měli zástupci Samsung Electronics stěžovat, že panely QD-OLED trpí nedostatky týkajícími se obrazové kvality, jako je slabý jas nebo „vypalování“ obrazu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik