www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech

První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
, , aktualita
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
K oblíbeným
reklama
Jedna z očekávaných technologií, která by se měla objevit v televizorech blízké budoucnosti, se ukrývá pod zkratkou QD-OLED. Divize Samsung Display do vývoje investovala nemalé sumy a podle informací z minulých měsíců by se na trh první televizory s tímto panelem měly dostat příští rok. O panely QD-OLED ovšem nemá zájem společnost Samsung Eelctronics, která se chce nyní soustředit na technologii miniLED. To znamená, že minimálně v dohledné době nebude na trh uvedena QD-OLED TV s logem Samsungu. To ovšem neznamená, že by celý vývoj přišel vniveč.
 
 
Sony A9 OLED
 
V televizorech by totiž technologii mohla využít konkurence. Podle článku na webu Display Daily se zatím k odběru panelů zavázalo pouze Sony, které by tak na trh mohlo uvést první QD-OLED TV. Podle předchozích spekulací měl o panely zájem také Panasonic a TCL, ale není jasné, jak jednání dopadla. Samsung chce na trh příští rok uvést miniLED TV, které by měly vylepšit podsvícení aktuálně prodávaných QLED TV. Ačkoliv se jihokorejský výrobce do této technologie původně příliš nehrnul, o změně názoru jej přesvědčila čínská konkurence, která televize miniLED v kombinaci s kvantovými tečkami představila již dříve.
 
Samsung by měl panely QD-OLED použít alespoň v počítačových monitorech. Mělo by jít „o způsob vyjádření určité loajality vůči společnosti“, tedy aby se technologie objevila v alespoň nějakých koncových produktech s logem Samsungu. Podle nejnovějších informací by se mělo jednat o monitory s úhlopříčkou 33 až 35 palců a k jejich uvedení na trh nejspíš dojde v roce 2021. Připomeňme, že technologie OLED zůstává na trhu s monitory vzácností. Takové panely s úhlopříčkou 22 palců vyrábí Japan OLED (JOLED) s využitím inkoustového tisku a objevily se třeba v monitoru Asus ProArt PQ22UC. LG Display žádné podobné panely nevyrábí, proto např. Acer použil ve svém OLED monitoru 55" verzi určenou pro TV.
 
Podle dřívějších neoficiálních informací si měli zástupci Samsung Electronics stěžovat, že panely QD-OLED trpí nedostatky týkajícími se obrazové kvality, jako je slabý jas nebo „vypalování“ obrazu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG Herní služby Google Stadia a GeForce Now míří na televize LG
Streamování a hraní her na televizích bude opět o něco jednodušší. Herní služby Google Stadia a GeForce Now budou moci od letošního roku využívat i majitelé nových televizí od společnosti LG.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala