www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?

Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
, , aktualita
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
K oblíbeným
reklama
V polovině února jsme psali o předpokládaných cenách televizorů Sony pro rok 2021. Jednalo se údaje, které zveřejnil jeden menší německý prodejce elektroniky, proto jsme údaje považovali za orientační. Nyní konečně známe oficiální cenu, kterou Sony zveřejnilo na některých trzích. České zastoupení zatím mlčí, na jeho webu nenajdeme ceny žádného z letošních modelů. Stačí ovšem nakouknout do sousedního Německa, abychom si mohli udělat obrázek, kolik asi zaplatíme za letošní vlajkové lodě mezi OLED TV z Japonska.
 
 
Německá pobočka Sony oznámila, že 55" varianta A90J bude stát 2 599 eur, v přepočtu asi 68 000 Kč. Za 65" variantu potom zájemci v Německu zaplatí 3 499 eur, tedy skoro 92 000 Kč. Cenu zatím neznáme pouze u největší 83" varianty, která vstoupí na trh později. Zdá se ovšem, že bude atakovat hranici 200 tisíc korun. Irské zastoupení Sony tuto variantu s největší úhlopříčkou vyčíslilo na 6 999 eur, tedy 210 000 Kč. Nutno ovšem dodat, že ceny nových televizí Sony jsou v Irsku obecně vyšší. Předchozí dvě zmiňované úhlopříčky modelu A90J totiž stojí 2 999, respektive 3 999 eur. To je až o 500 eur více než v Německu.
 
 
Prodej televizorů A90J se v Evropě postupně rozeběhne během dubna, na vybraných trzích dokonce již koncem března. Konkrétně v Německu budou mít zákazníci možnost nové OLED TV zakoupit od 2. dubna 2021, ale předobjednávky jsou k dispozici již nyní. Ceny jsou podobné jako u modelů LG G1, které rovněž využívají nový jasnější OLED panel. LG si tyto televizory ocenilo na 2 399 eur (55") a 3 499 eur (65"). Sony proti konkurenci opět vytasilo řadu technologií pro vylepšení obrazu jako XR Triluminos Pro, XR OLED Contrast nebo XR Motion Clarity. Televizory také používají nový obrazový procesor Bravia XR a technologii Acoustic Surface Audio+, která mění plochu obrazovky v reproduktor.
 
Proti loňským modelům bylo konečně nasazeno rozhraní HDMI 2.1. Odlišností je rovněž uživatelské rozhraní Google TV nebo přístup ke službě streamovaného videa Bravia Core.

 

Evropské ceny televizorů Sony A90J OLED (v Německu):

  • XR-55A90J – 2 599 eur (68 000 Kč)
  • XR-65A90J – 3 499 eur (92 000 Kč)
  • XR-83A90J – 6 999 eur (210 000 Kč)*
*Orientační cena vycházející z údajů irského zastoupení Sony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony Logitech končí s univerzálními dálkovými ovladači Harmony
Logitech potvrdil, že končí s výrobou univerzálních dálkových ovladačů z řady Harmony. Na trhu zůstanou do vyprodání zásob, ale jejich podpora bude pokračovat i nadále. O konci ovladačů se spekulovalo již dříve.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala