www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

Samsung TV by nakonec měly používat hlavně LCD panely od AUO

Samsung TV by nakonec měly používat hlavně LCD panely od AUO
, , aktualita
Samsung údajně našel náhradu LCD ze svých vlastních továren. V televizorech by měl používat hlavně panely od čínských a taiwanských dodavatelů. Dříve se také objevila informace o tom, že dojde ke znovuobnovení vztahu se Sharpem.
K oblíbeným
reklama
Divize Samsung Display oznámila, že plánuje ukončit výrobu LCD panelů ve všech svých továrnách do konce roku 2020. Tyto továrny dodávaly většinu panelů pro televizory od Samsung Electronics, ovšem LCD TV z nabídky jihokorejské značky rozhodně nezmizí. To znamená, že společnost si musí hledat jiné dodavatele panelů. A vzhledem k tomu, že Samsung je největším výrobcem televizorů na světě, půjde o velký objem objednávek. Podle korejského serveru The Guru již Samsung našel hlavní dodavatele LCD panelů. Mělo by jít o China Star Optoelectronics Technology (CSOT) patřící pod čínské TCL a AU Optronics (AUO) sídlící na Taiwanu.
 
 
Společnost AUO by měla být dvorním dodavatelem displejů pro 4K i 8K QLED TV od roku 2021. Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, ale dodejme, že v současné již Samsung panely od výše uvedených firem odebírá, takže rozšíření spolupráce by bylo logickým krokem. K dalším dodavatelům potom patří Innolux nebo BOE. Před pár týdny se objevila spekulace, že Samsung by mohl obnovit spolupráci s japonským Sharpem. Ten byl dříve hlavním dodavatelem panelů pro Samsung, a to do doby, než byl Sharp převzat Foxconnem. Potom se společnosti nedohodly kvůli cenám a Sharp se rozhodl zaměřit na jiné odběratele i své vlastní televizory.
 
Podle serveru The Guru ovšem žádná dohoda mezi Samsungem a Sharpem nebyla uzavřena, proto si raději počkejme, jak vše dopadne. Do konce roku přece jen zbývá ještě dost času na to, aby se vše změnilo. Divize Samsung Display, která zakončila první kvartál roku 2020 v červených číslech, se chce místo LCD zaměřit na modernějších technologie využívající tzv. kvantové tečky. Hovoří se především o QD-OLED a QNED, ale kromě toho Samsung dlouhodobě vyvíjí také displeje microLED. I kvůli agresivní čínské konkurenci se navíc výroba příliš nevyplatí. Podobný problém řeší také konkurenční společnost LG Display, která ve svých továrnách omezuje produkci LCD a místo toho dává přednost především technologii OLED. Výrobcům panelů navíc nenahrávají ani prognózy, podle kterých čeká trh s televizory tragický rok.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy Bose Smart Soundbar 300: „chytřejší“ novinka se dostane do Evropy
Značka Bose oznámila evropskou cenu pro svůj Smart Soundbar 300, který oznámila před pár týdny, ale původně pouze pro USA. Novinka nabízí více funkcí než stávající Bose TV Speaker, po stránce designu i zvuku se ovšem oba modely shodují.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek Epson přidává laserový projektor s Android TV a sedm dalších novinek
Epson zařadil do nabídky nový laserový projektor s ultrakrátkou projekční vzdáleností a systémem Android TV. Dalších sedm novinek potom nabídne běžnějších technologie pro domácí kino i kanceláře.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
„Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme? „Chromecast s Google TV“ se představí 30. září. Co o něm víme?
Google v současné době připravuje nové zařízení s Android TV, respektive Google TV – hovoří se totiž také o přejmenování celé platformy. K představení by mělo dojít koncem září a již nyní máme k dispozici informace o výbavě, designu a ceně.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik