www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

Samsung TV by nakonec měly používat hlavně LCD panely od AUO

Samsung TV by nakonec měly používat hlavně LCD panely od AUO
, , aktualita
Samsung údajně našel náhradu LCD ze svých vlastních továren. V televizorech by měl používat hlavně panely od čínských a taiwanských dodavatelů. Dříve se také objevila informace o tom, že dojde ke znovuobnovení vztahu se Sharpem.
K oblíbeným
reklama
Divize Samsung Display oznámila, že plánuje ukončit výrobu LCD panelů ve všech svých továrnách do konce roku 2020. Tyto továrny dodávaly většinu panelů pro televizory od Samsung Electronics, ovšem LCD TV z nabídky jihokorejské značky rozhodně nezmizí. To znamená, že společnost si musí hledat jiné dodavatele panelů. A vzhledem k tomu, že Samsung je největším výrobcem televizorů na světě, půjde o velký objem objednávek. Podle korejského serveru The Guru již Samsung našel hlavní dodavatele LCD panelů. Mělo by jít o China Star Optoelectronics Technology (CSOT) patřící pod čínské TCL a AU Optronics (AUO) sídlící na Taiwanu.
 
 
Společnost AUO by měla být dvorním dodavatelem displejů pro 4K i 8K QLED TV od roku 2021. Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, ale dodejme, že v současné již Samsung panely od výše uvedených firem odebírá, takže rozšíření spolupráce by bylo logickým krokem. K dalším dodavatelům potom patří Innolux nebo BOE. Před pár týdny se objevila spekulace, že Samsung by mohl obnovit spolupráci s japonským Sharpem. Ten byl dříve hlavním dodavatelem panelů pro Samsung, a to do doby, než byl Sharp převzat Foxconnem. Potom se společnosti nedohodly kvůli cenám a Sharp se rozhodl zaměřit na jiné odběratele i své vlastní televizory.
 
Podle serveru The Guru ovšem žádná dohoda mezi Samsungem a Sharpem nebyla uzavřena, proto si raději počkejme, jak vše dopadne. Do konce roku přece jen zbývá ještě dost času na to, aby se vše změnilo. Divize Samsung Display, která zakončila první kvartál roku 2020 v červených číslech, se chce místo LCD zaměřit na modernějších technologie využívající tzv. kvantové tečky. Hovoří se především o QD-OLED a QNED, ale kromě toho Samsung dlouhodobě vyvíjí také displeje microLED. I kvůli agresivní čínské konkurenci se navíc výroba příliš nevyplatí. Podobný problém řeší také konkurenční společnost LG Display, která ve svých továrnách omezuje produkci LCD a místo toho dává přednost především technologii OLED. Výrobcům panelů navíc nenahrávají ani prognózy, podle kterých čeká trh s televizory tragický rok.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala