Recenze  |  Aktuality  |  Články
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie  |   Svět mobilně

MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?

, , aktualita
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.

Samsung na veletrhu CES 2020 představil microLED TV s úhlopříčkami 75, 88, 93 a 110 palců, které jsou určeny pro použití v domácnostech. V nabídce má navíc jihokorejský výrobce také modely o velikostech 150 a 292 palců, se kterými cílí na komerční sféru. Podle slibů se první microLED TV měly dostat na trh ještě letos, ale pravděpodobně k tomu nakonec nedojde. Podle dostupných informací došlo ke zpoždění celého výrobního plánu, podle kterého měla být v první polovině roku zahájena produkce potřebných komponent a ve druhé polovině potom měly z linky začít sjíždět první televizory.
 
 
Rok se ovšem přehoupl do své druhé poloviny a výroba komponentů stále nejede naplno. Ani subdodavatelé, kteří dodávají jiné součástky mimo microLED displejů, zatím neobdrželi od Samsungu žádný harmonogram. Samsung se také potýká s problémy v určité fázi výroby, kvůli kterým se objevuje velký počet vadných kusů. Jako problematický se totiž ukázal přenos LED modulů z dočasného substrátu na flexibilní desku obvodů. I kvůli tomu se nedaří snížit cenu panelů, která v současné době činí 10 tisíc až 100 tisíc dolarů. Asi nikoho nepřekvapí, že cena bude výrazně vyšší než v případě QLED TV, ale podle analytické společnosti TrendForce musí cena spadnou pod 6 tisíc dolarů, aby měl výsledný televizor šanci uspět na trhu. Zároveň musí být dosaženo téměř 100% úspěšnosti při výrobě.
 
Mluvčí Samsungu ovšem jakékoliv problémy při výrobě odmítá a tvrdí, že společnost stále počítá s uvedením microLED TV na trh ve druhé polovině roku 2020. Dodejme, že ačkoliv Jihokorejci své televizory označují jako microLED, technicky vzato se jedná o technologii miniLED. Použité světlo emitující diody totiž mají velikost mezi 100 až 200 mikrometry, ačkoliv v kategorii microLED by měly být menší než 100 mikrometrů. Samotný proces výroby je potom víceméně stejný. Ani přes koronavirovou krizi neztrácí Samsung optimismus a nadále chce dosáhnout 45 milionů prodaných televizí v roce 2020. Vzhledem k obrovskému poklesu prodejů v prvním pololetí se ovšem toto číslo zdá zcela nereálné.
 


reklama
reklama