www.tvfreak.cz
>
>
>

MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?

MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
, , aktualita
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
K oblíbeným
reklama
Samsung na veletrhu CES 2020 představil microLED TV s úhlopříčkami 75, 88, 93 a 110 palců, které jsou určeny pro použití v domácnostech. V nabídce má navíc jihokorejský výrobce také modely o velikostech 150 a 292 palců, se kterými cílí na komerční sféru. Podle slibů se první microLED TV měly dostat na trh ještě letos, ale pravděpodobně k tomu nakonec nedojde. Podle dostupných informací došlo ke zpoždění celého výrobního plánu, podle kterého měla být v první polovině roku zahájena produkce potřebných komponent a ve druhé polovině potom měly z linky začít sjíždět první televizory.
 
 
Rok se ovšem přehoupl do své druhé poloviny a výroba komponentů stále nejede naplno. Ani subdodavatelé, kteří dodávají jiné součástky mimo microLED displejů, zatím neobdrželi od Samsungu žádný harmonogram. Samsung se také potýká s problémy v určité fázi výroby, kvůli kterým se objevuje velký počet vadných kusů. Jako problematický se totiž ukázal přenos LED modulů z dočasného substrátu na flexibilní desku obvodů. I kvůli tomu se nedaří snížit cenu panelů, která v současné době činí 10 tisíc až 100 tisíc dolarů. Asi nikoho nepřekvapí, že cena bude výrazně vyšší než v případě QLED TV, ale podle analytické společnosti TrendForce musí cena spadnou pod 6 tisíc dolarů, aby měl výsledný televizor šanci uspět na trhu. Zároveň musí být dosaženo téměř 100% úspěšnosti při výrobě.
 
Mluvčí Samsungu ovšem jakékoliv problémy při výrobě odmítá a tvrdí, že společnost stále počítá s uvedením microLED TV na trh ve druhé polovině roku 2020. Dodejme, že ačkoliv Jihokorejci své televizory označují jako microLED, technicky vzato se jedná o technologii miniLED. Použité světlo emitující diody totiž mají velikost mezi 100 až 200 mikrometry, ačkoliv v kategorii microLED by měly být menší než 100 mikrometrů. Samotný proces výroby je potom víceméně stejný. Ani přes koronavirovou krizi neztrácí Samsung optimismus a nadále chce dosáhnout 45 milionů prodaných televizí v roce 2020. Vzhledem k obrovskému poklesu prodejů v prvním pololetí se ovšem toto číslo zdá zcela nereálné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik