www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sharp uvedl svou první OLED TV. Zatím jen v Japonsku

Sharp uvedl svou první OLED TV. Zatím jen v Japonsku
, , aktualita
Sharp se stává dalším výrobcem televizorů, který do své nabídky zařadil model s OLED panelem. Mělo by jít o vzpruhu pro portfolio high-endových televizí této značky, kterým se příliš nedaří. Dostupnost v Evropě zatím nebyla potvrzena.
K oblíbeným
reklama
Sharp se v posledních měsících letech snažil získat svou značku, kterou předtím licencoval jiným společnostem, zpět pod kontrolu. Televizory Sharp na evropském i americkém trhu by tedy s původním japonským výrobce měly mít opět společné více než jen jméno. K obnovené nabídce na českém, která zahrnuje několik řad cenově dostupných LCD TV s Androidem, by v budoucnu mohly přibýt také OLED TV. Model Sharp CQ1 byl zatím uveden pouze v domácím Japonsku, kde se začne prodávat ve druhé polovině května. Cena bude startovat na 280 tisících yenech, v přepočtu 66 tisících korunách.
 
 
První Sharp OLED TV bude dostupná v úhlopříčkách 55 a 65 palců. V obou případech s rozlišením 4K a podporou HDR. Ačkoliv se v minulosti hovořilo o tom, že Sharp společně s Foxconnem vyvíjí OLED panel pro televizory, v tomto modelu použije panely od LG Display. Televize používá také nový procesor pro zpracování obrazu Medalist S1 a algoritmus Smart Active Contrast, který upravuje kontrast podle jednotlivých scén, aby nedocházelo k přeexponování nebo naopak podexponování obrazu. Místo konektorů HDMI 2.1 výrobce vsadil ještě na starší standard HDMI 2.0.
 
K další výbavě potom patří operační systém Android TV od Googlu nebo zvukový systém Front Open Sound System Plus, který se snaží nasměrováním reproduktorů docílit efektu, že zvuk vychází přímo z obrazovky. Z hlediska designu byl použit klasický středový stojan, který se dnes u prémiových televizorů tolik nevidí, ale na druhou stranu umožňuje snadné otáčení obrazovky doleva či doprava. Sharp doufá, že OLED TV pomohou jeho segmentu high-endových televizorů, kde vsadil spíše na 8K LCD TV, ale jejich prodej je zatím velmi pomalý a zrušená olympiáda v tomto ohledu rozhodně pozitivně nepřispěla.
 
Více o případné dostupnosti na evropském trhu bychom se mohli dozvědět začátkem podzimu na veletrhu IFA 2020, který by se měl uskutečnit alespoň v online formě. I rivalita mezi výrobci OLED TV stále roste, ačkoliv všichni zatím spoléhají na panely od LG Display. Vstup na trh s OLED TV avizovala čínská firma Xiaomi, která by mohla svůj první model představit velmi brzy. Přidávají se také další společnosti, které v tuto chvíli své televizory nenabízí evropským zákazníkům, především Acer, Huawei, Konk nebo Vizio.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
24.5.2020, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
24.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik