www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sharp uvedl svou první OLED TV. Zatím jen v Japonsku

Sharp uvedl svou první OLED TV. Zatím jen v Japonsku
, , aktualita
Sharp se stává dalším výrobcem televizorů, který do své nabídky zařadil model s OLED panelem. Mělo by jít o vzpruhu pro portfolio high-endových televizí této značky, kterým se příliš nedaří. Dostupnost v Evropě zatím nebyla potvrzena.
K oblíbeným
reklama
Sharp se v posledních měsících letech snažil získat svou značku, kterou předtím licencoval jiným společnostem, zpět pod kontrolu. Televizory Sharp na evropském i americkém trhu by tedy s původním japonským výrobce měly mít opět společné více než jen jméno. K obnovené nabídce na českém, která zahrnuje několik řad cenově dostupných LCD TV s Androidem, by v budoucnu mohly přibýt také OLED TV. Model Sharp CQ1 byl zatím uveden pouze v domácím Japonsku, kde se začne prodávat ve druhé polovině května. Cena bude startovat na 280 tisících yenech, v přepočtu 66 tisících korunách.
 
 
První Sharp OLED TV bude dostupná v úhlopříčkách 55 a 65 palců. V obou případech s rozlišením 4K a podporou HDR. Ačkoliv se v minulosti hovořilo o tom, že Sharp společně s Foxconnem vyvíjí OLED panel pro televizory, v tomto modelu použije panely od LG Display. Televize používá také nový procesor pro zpracování obrazu Medalist S1 a algoritmus Smart Active Contrast, který upravuje kontrast podle jednotlivých scén, aby nedocházelo k přeexponování nebo naopak podexponování obrazu. Místo konektorů HDMI 2.1 výrobce vsadil ještě na starší standard HDMI 2.0.
 
K další výbavě potom patří operační systém Android TV od Googlu nebo zvukový systém Front Open Sound System Plus, který se snaží nasměrováním reproduktorů docílit efektu, že zvuk vychází přímo z obrazovky. Z hlediska designu byl použit klasický středový stojan, který se dnes u prémiových televizorů tolik nevidí, ale na druhou stranu umožňuje snadné otáčení obrazovky doleva či doprava. Sharp doufá, že OLED TV pomohou jeho segmentu high-endových televizorů, kde vsadil spíše na 8K LCD TV, ale jejich prodej je zatím velmi pomalý a zrušená olympiáda v tomto ohledu rozhodně pozitivně nepřispěla.
 
Více o případné dostupnosti na evropském trhu bychom se mohli dozvědět začátkem podzimu na veletrhu IFA 2020, který by se měl uskutečnit alespoň v online formě. I rivalita mezi výrobci OLED TV stále roste, ačkoliv všichni zatím spoléhají na panely od LG Display. Vstup na trh s OLED TV avizovala čínská firma Xiaomi, která by mohla svůj první model představit velmi brzy. Přidávají se také další společnosti, které v tuto chvíli své televizory nenabízí evropským zákazníkům, především Acer, Huawei, Konk nebo Vizio.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik