www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sharp přináší na český trh své první 4K TV s Androidem

Sharp přináší na český trh své první 4K TV s Androidem
, , aktualita
Sharp začal u svých televizorů pro Evropu používat platformu Android TV. Zatím byly oznámeny řady BL2, BL3 a BL5, z nichž první modely jsou již dostupné v českých obchodech. Standardem jsou reproduktory vyladěné od Harman Kardon.
K oblíbeným
reklama
Nabídka televizorů na platformě Android TV se v evropských obchodech rozrůstá o další značku. Kromě Sony, Philips či TCL mohou nyní zákazníci sáhnout také po modelech Sharp. Ačkoliv se japonská společnost stala v roce 2012 stala jedním z prvních partnerů Googlu při nasazování Android TV, do Evropy se kvůli licencování značky v různých regionech dostaly až nyní (předchozí modely používaly vlastní operační systém). V tuto chvíli byly představeny tři řady – BL2, BL3 a BL5, které vždy obsahují varianty s úhlopříčkami 40, 50, 55 a 65 palců. Na český trh zatím dorazila pouze modely z řady BL2.
 
 
Všechny televizory využívají LCD panel s LED podsvícením a rozlišením 4K, respektive 3840 x 2160 pixelů. Nesmí chybět technologie pro optimalizaci obrazu (v případě Sharpu označovaná jako Ace Pro Ultra Engine), která zpracovává video za účelem přesnější reprodukce barev, vylepšené ostrosti a sníženého šumu. Výrobce zmiňuje také podporu HDR, i když pouze HDR10 a HLG. Systém Android TV je dostupný v předposlední verzi 9, prozatím bez zmínky o aktualizaci na verzi 10. Nechybí podpora hlasového asistenta od Googlu.
 
Společným znakem všech televizorů Sharp (s úhlopříčkou 32" nebo více) jsou reproduktory od Harman Kardon, konkrétně dvojice stereo reproduktorů doplněná o 15W subwoofer. K tomu výrobce přidal technologii DTS Virtual:X, která vytváří iluzi prostorového zvuku i bez připojení dalších reproduktorů. Díky integrovanému Chromecastu lze snadno a bezdrátově sdílet videa či jiný obsah třeba ze smartphonu. Nechybí ani Bluetooth nebo bohatá nabídka konektorů včetně trojice USB a trojice HDMI. V případě příjmu televizního vysílání se televizory spoléhají na tuner DVB-T/T2/C/S/S2 a nechybí ani certifikace DVB-T2 Ověřeno od Českých Radiokomunikací.
Mezi jednotlivými řadami existují patrně pouze drobné rozdíly. Není jasné, kdy se na český trh dostanou také zbývající řady BL3 a BL5. Ceny řady BL2, která je skladem u většiny českých obchodníků, uvádíme níže:
  • Sharp 65BL2EA: 17 990 Kč
  • Sharp 55BL2EA: 12 990 Kč
  • Sharp 50BL2EA: 10 990 Kč
  • Sharp 40BL2EA: 8 990 Kč


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář