Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp přináší na český trh své první 4K TV s Androidem

22.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Sharp začal u svých televizorů pro Evropu používat platformu Android TV. Zatím byly oznámeny řady BL2, BL3 a BL5, z nichž první modely jsou již dostupné v českých obchodech. Standardem jsou reproduktory vyladěné od Harman Kardon.
Nabídka televizorů na platformě Android TV se v evropských obchodech rozrůstá o další značku. Kromě Sony, Philips či TCL mohou nyní zákazníci sáhnout také po modelech Sharp. Ačkoliv se japonská společnost stala v roce 2012 stala jedním z prvních partnerů Googlu při nasazování Android TV, do Evropy se kvůli licencování značky v různých regionech dostaly až nyní (předchozí modely používaly vlastní operační systém). V tuto chvíli byly představeny tři řady – BL2, BL3 a BL5, které vždy obsahují varianty s úhlopříčkami 40, 50, 55 a 65 palců. Na český trh zatím dorazila pouze modely z řady BL2.
 
 
Všechny televizory využívají LCD panel s LED podsvícením a rozlišením 4K, respektive 3840 x 2160 pixelů. Nesmí chybět technologie pro optimalizaci obrazu (v případě Sharpu označovaná jako Ace Pro Ultra Engine), která zpracovává video za účelem přesnější reprodukce barev, vylepšené ostrosti a sníženého šumu. Výrobce zmiňuje také podporu HDR, i když pouze HDR10 a HLG. Systém Android TV je dostupný v předposlední verzi 9, prozatím bez zmínky o aktualizaci na verzi 10. Nechybí podpora hlasového asistenta od Googlu.
 
Společným znakem všech televizorů Sharp (s úhlopříčkou 32" nebo více) jsou reproduktory od Harman Kardon, konkrétně dvojice stereo reproduktorů doplněná o 15W subwoofer. K tomu výrobce přidal technologii DTS Virtual:X, která vytváří iluzi prostorového zvuku i bez připojení dalších reproduktorů. Díky integrovanému Chromecastu lze snadno a bezdrátově sdílet videa či jiný obsah třeba ze smartphonu. Nechybí ani Bluetooth nebo bohatá nabídka konektorů včetně trojice USB a trojice HDMI. V případě příjmu televizního vysílání se televizory spoléhají na tuner DVB-T/T2/C/S/S2 a nechybí ani certifikace DVB-T2 Ověřeno od Českých Radiokomunikací.
Mezi jednotlivými řadami existují patrně pouze drobné rozdíly. Není jasné, kdy se na český trh dostanou také zbývající řady BL3 a BL5. Ceny řady BL2, která je skladem u většiny českých obchodníků, uvádíme níže:
  • Sharp 65BL2EA: 17 990 Kč
  • Sharp 55BL2EA: 12 990 Kč
  • Sharp 50BL2EA: 10 990 Kč
  • Sharp 40BL2EA: 8 990 Kč


reklama
reklama