www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sharp pracuje na OLED TV

Sharp pracuje na OLED TV
, , aktualita
Značka Sharp nyní ze 66 procent patří společnosti Foxconn. Zajímavou součástí kontraktu je investice 1,8 miliard dolarů do výzkumu OLED panelů. Menší displeje mají na trh přijít už za dva roky.
K oblíbeným
reklama
V současné době pochází drtivá většina OLED panelů z Jižní Koreje. Samsung vyrábí menší displeje pro mobility. Monopol na výrobu televizních panelů si zatím drží LG. To by se však v blízké budoucnosti mělo změnit. Do hry vstupuje aliance Sharp – Foxconn. Japonská značka se už dříve chlubila prototypy OLED panelů. Toho si nejspíš všimla společnost Foxconn, která minulý týden skoupila 66 % akcií společnosti Sharp. Jednalo se o investici 389 miliard jenů (v přepočtu 85,5 miliard korun). Z toho jen 200 miliard jenů (v přepočtu 43,8 miliard korun) bylo určeno na výzkum technologie OLED panelů.

Jeden z dosavadních počinů japonské značky je například 3,4" OLED displej s rozlišením 549 × 960 pixelů, který byl k vidění na veletrhu CES 2013 v Las Vegas. Podobné prototypy Sharp vystavuje od roku 2012. Taiwanský kapitál umožní realizaci takových obrazovek už v roce 2018, jak tvrdí server Digitimes. Současně by měl vyjít nový iPhone s OLED obrazovkou, jejíž vývoj podle neoficiálních zpráv probíhá pod záštitou společnosti Apple. Podle periodika Wall Street Journal začne masová výroba panelů Sharp až v roce 2019. Může se přitom jednat o fiskální rok, který oproti roku kalendářnímu bývá posunutý.

V roce 2021 už chce Sharp (Foxconn) uvést panely pro tablety a notebooky. Ještě v tom samém roce mají být uvedeny OLED televizory. Aktivní vrstva panelů bude tvořena IGZO tranzistory. Tato technologie je už několik let společností Sharp využívána v LCD panelech. V porovnání s jinými typy tranzistorů se IGZO tranzistory vyznačují 20 až 50krát vyšší hybností elektronů. Je tak možné snížit příkon, odezvu a naopak zvýšit rozlišení pixelů.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
Nejnovější články
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
1.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay
Herec John Boyega mohl způsobit pořádný problém. Kvůli jeho nepozornosti se málem celý scénář ke Star Wars: The Rise of Skywalker dostal na veřejnost. Objevil se totiž v prodeji na aukčním serveru eBay.
29.11.2019, aktualita, Milan Šurkala