www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sharp pracuje na OLED TV

Sharp pracuje na OLED TV
, , aktualita
Značka Sharp nyní ze 66 procent patří společnosti Foxconn. Zajímavou součástí kontraktu je investice 1,8 miliard dolarů do výzkumu OLED panelů. Menší displeje mají na trh přijít už za dva roky.
K oblíbeným
reklama
V současné době pochází drtivá většina OLED panelů z Jižní Koreje. Samsung vyrábí menší displeje pro mobility. Monopol na výrobu televizních panelů si zatím drží LG. To by se však v blízké budoucnosti mělo změnit. Do hry vstupuje aliance Sharp – Foxconn. Japonská značka se už dříve chlubila prototypy OLED panelů. Toho si nejspíš všimla společnost Foxconn, která minulý týden skoupila 66 % akcií společnosti Sharp. Jednalo se o investici 389 miliard jenů (v přepočtu 85,5 miliard korun). Z toho jen 200 miliard jenů (v přepočtu 43,8 miliard korun) bylo určeno na výzkum technologie OLED panelů.

Jeden z dosavadních počinů japonské značky je například 3,4" OLED displej s rozlišením 549 × 960 pixelů, který byl k vidění na veletrhu CES 2013 v Las Vegas. Podobné prototypy Sharp vystavuje od roku 2012. Taiwanský kapitál umožní realizaci takových obrazovek už v roce 2018, jak tvrdí server Digitimes. Současně by měl vyjít nový iPhone s OLED obrazovkou, jejíž vývoj podle neoficiálních zpráv probíhá pod záštitou společnosti Apple. Podle periodika Wall Street Journal začne masová výroba panelů Sharp až v roce 2019. Může se přitom jednat o fiskální rok, který oproti roku kalendářnímu bývá posunutý.

V roce 2021 už chce Sharp (Foxconn) uvést panely pro tablety a notebooky. Ještě v tom samém roce mají být uvedeny OLED televizory. Aktivní vrstva panelů bude tvořena IGZO tranzistory. Tato technologie je už několik let společností Sharp využívána v LCD panelech. V porovnání s jinými typy tranzistorů se IGZO tranzistory vyznačují 20 až 50krát vyšší hybností elektronů. Je tak možné snížit příkon, odezvu a naopak zvýšit rozlišení pixelů.

Zdroj: FlatpanelsHD
Nejnovější články
Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4 Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4
Marvel Studios si chystají další fázi svých komiksů. Čtvrtá fáze (Phase 4) se chystá na příští rok a na Comic-Conu bylo už i oznámeno, jakých filmů se dočkáme, kdy to bude a také kdo v nich bude hrát.
22.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob
Nejvýdělečnějším filmem všech dob byl dlouhou dobu Avatar. To se ale nyní mění a v Marvelu udělali vše pro to, aby se to změnilo. Dokonce vydali delší verzi Avengers: Endgame, aby modrásky překonali. Což se podařilo.
22.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer
Jedním z nejvíce očekávaných seriálů letošního roku je The Witcher (Zaklínač), který připravuje streamovací služba Netflix. Na Comic-Conu v San Diegu byl nyní ukázán také první trailer pro připravovaný seriál.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala