Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu

, , aktualita
Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu
Japonci by se chtěli dostat zpátky na trůn v kategorii televizorů, ale konkurence z Jižní Korei je velmi silná. Sharp proto přišel s návrhem, aby spolu s konkurenčním Japan Display utvořili spojenectví.
Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu
Japonské společnosti byly kdysi na špici mezi výrobci televizorů, ale z trůnu je sesadila dravější jihokorejská konkurence v podobě LG a Samsungu. A aby toho nebylo málo, čím dál větší slovo mají čínské společnosti – teprve před pár týdny prodala Toshiba svou televizní divizi čínskému HiSense. Už v minulosti jsme mohli číst spekulaci, že Sharp (dnes v rukách Foxconnu) by rád zahájil výrobu vlastních OLED panelů.
 
V tomto ohledu však trhu zcela neohroženě dominuje LG, které investuje další biliony wonů do nových technologií a továren. O produkci vlastních OLED panelů se snaží také čínský Skyworth, ale žádných přelomových výsledků zatím pravděpodobně nedosáhl. Samsung to s OLED obrazovkami pro televizory vzdal už dříve a nyní se zaměřuje na vylepšování LCD i novou technologii microLED.
 
 
Výkonný ředitel Sharpu Tai Jeng-wu prohlásil minulý týden na Tokijské burze, že by rád spojil síly s konkurenčním Japan Display (JDI), což je společný podnik Sony, Toshiby a Hitachi zaměřený na výrobu LCD panelů. Japan Display je také akcionářem ve společnosti JOLED, která vznikla spojením příslušných divizí Sony a Panasonicu.
Cílem je zahájit masovou výrobu OLED panelů v Japonsku, v současné době se však nedaří sehnat dostatečně silné investory. A právě Sharp, který má za sebou finančně silné zázemí Foxconnu, by mohl přinést potřebné finanční prostředky- Tai Jeng-wu oznámil, že chce o svém nápadu zformovat japonskou alianci výrobců televizorů jednat také s tamní vládou.