www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu

Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu
, , aktualita
Japonci by se chtěli dostat zpátky na trůn v kategorii televizorů, ale konkurence z Jižní Korei je velmi silná. Sharp proto přišel s návrhem, aby spolu s konkurenčním Japan Display utvořili spojenectví.
K oblíbeným
reklama
Japonské společnosti byly kdysi na špici mezi výrobci televizorů, ale z trůnu je sesadila dravější jihokorejská konkurence v podobě LG a Samsungu. A aby toho nebylo málo, čím dál větší slovo mají čínské společnosti – teprve před pár týdny prodala Toshiba svou televizní divizi čínskému HiSense. Už v minulosti jsme mohli číst spekulaci, že Sharp (dnes v rukách Foxconnu) by rád zahájil výrobu vlastních OLED panelů.
 
V tomto ohledu však trhu zcela neohroženě dominuje LG, které investuje další biliony wonů do nových technologií a továren. O produkci vlastních OLED panelů se snaží také čínský Skyworth, ale žádných přelomových výsledků zatím pravděpodobně nedosáhl. Samsung to s OLED obrazovkami pro televizory vzdal už dříve a nyní se zaměřuje na vylepšování LCD i novou technologii microLED.
 
 
Výkonný ředitel Sharpu Tai Jeng-wu prohlásil minulý týden na Tokijské burze, že by rád spojil síly s konkurenčním Japan Display (JDI), což je společný podnik Sony, Toshiby a Hitachi zaměřený na výrobu LCD panelů. Japan Display je také akcionářem ve společnosti JOLED, která vznikla spojením příslušných divizí Sony a Panasonicu.
Cílem je zahájit masovou výrobu OLED panelů v Japonsku, v současné době se však nedaří sehnat dostatečně silné investory. A právě Sharp, který má za sebou finančně silné zázemí Foxconnu, by mohl přinést potřebné finanční prostředky- Tai Jeng-wu oznámil, že chce o svém nápadu zformovat japonskou alianci výrobců televizorů jednat také s tamní vládou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dočkáme se 6. řady Black Mirror? Fanoušky překvapila reklama v ulicích Dočkáme se 6. řady Black Mirror? Fanoušky překvapila reklama v ulicích
V Madridu se objevila pouliční reklama na údajnou šestou řadu Black Mirror. Kolemjdoucí byli překvapení nejen tím, že na Netflixu nové díly seriálu nenašli, ale také samotnou formou reklamy, která reaguje na aktuální situaci.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi
Zákazníci Telly (dříve Digi TV) si nyní mohou stáhnout novou verzi aplikace pro Apple TV. Operátor pokračuje ve sjednocování funkcí a designu aplikací pro všechny podporované platformy. Kromě nové grafiky se dostalo i na nové funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
5.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
5.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
4.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik