www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu

Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu
, , aktualita
Japonci by se chtěli dostat zpátky na trůn v kategorii televizorů, ale konkurence z Jižní Korei je velmi silná. Sharp proto přišel s návrhem, aby spolu s konkurenčním Japan Display utvořili spojenectví.
K oblíbeným
reklama
Japonské společnosti byly kdysi na špici mezi výrobci televizorů, ale z trůnu je sesadila dravější jihokorejská konkurence v podobě LG a Samsungu. A aby toho nebylo málo, čím dál větší slovo mají čínské společnosti – teprve před pár týdny prodala Toshiba svou televizní divizi čínskému HiSense. Už v minulosti jsme mohli číst spekulaci, že Sharp (dnes v rukách Foxconnu) by rád zahájil výrobu vlastních OLED panelů.
 
V tomto ohledu však trhu zcela neohroženě dominuje LG, které investuje další biliony wonů do nových technologií a továren. O produkci vlastních OLED panelů se snaží také čínský Skyworth, ale žádných přelomových výsledků zatím pravděpodobně nedosáhl. Samsung to s OLED obrazovkami pro televizory vzdal už dříve a nyní se zaměřuje na vylepšování LCD i novou technologii microLED.
 
 
Výkonný ředitel Sharpu Tai Jeng-wu prohlásil minulý týden na Tokijské burze, že by rád spojil síly s konkurenčním Japan Display (JDI), což je společný podnik Sony, Toshiby a Hitachi zaměřený na výrobu LCD panelů. Japan Display je také akcionářem ve společnosti JOLED, která vznikla spojením příslušných divizí Sony a Panasonicu.
Cílem je zahájit masovou výrobu OLED panelů v Japonsku, v současné době se však nedaří sehnat dostatečně silné investory. A právě Sharp, který má za sebou finančně silné zázemí Foxconnu, by mohl přinést potřebné finanční prostředky- Tai Jeng-wu oznámil, že chce o svém nápadu zformovat japonskou alianci výrobců televizorů jednat také s tamní vládou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020 Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020
Film ve spojitosti se Star Wars to poslední dobou neměly lehké, jejich úspěch v kinech nebyl tak drtivý, jak si Disney přálo. Přesto na ságu nezanevře a potvrdilo, že se můžeme těšit na seriál Obi-Wan Kenobi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight
Do seznamu připravovaných seriálů od Marvelu (Disney) se dostaly i dvě novinky. Kevin Feige totiž prozradil, že se chystá ženská verze Hulk v seriálu She-Hulk a pak schizofrenní hrdina Moon Knight.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
23.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala