www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG zvýší v příštím roce produkci OLED panelů až o 65 %

LG zvýší v příštím roce produkci OLED panelů až o 65 %
, , aktualita
Už třináct výrobců televizorů odebírá OLED panely od LG Display. Společnost také očekává v příštím roce výrazné zvýšení zájmu o OLED TV a naznačuje dva hlavní trendy, které můžeme v tomto segmentu očekávat.
reklama
Divize LG Display si může mnout ruce, v současné době je totiž prakticky jediným producentem OLED panelů pro televizory. Seznam odběratelů nyní zahrnuje třináct výrobců televizorů včetně Sony, Panasonicu či TP Vision (Philips). Nedávno svou první OLED TV představila také známá značka Bang & Olufsen. Zájem o tento typ panelů navíc bude nadále růst, proto LG Display plánuje zvyšovat kapacitu výroby. Zatímco v letošním roce dodá 1,7 milionů OLED obrazovek, v příštím roce očekává nárůst na 2,5 až 2,8 milionu kusů, což znamená nárůst o 47 % až 65 %. A spolu s tím by mohlo přijít také další snížení cen.
 
 
Největší zájem je o 55" panely, které tvoří přibližně 65 % dodávek. Zbylých 35 % zahrnuje panely s úhlopříčkou 65" a více. LG Display se také daří zvyšovat efektivitu výroby OLED displejů a v současné době už může být 80 % vyrobených panelů prodáno zákazníkům. Budoucnost podle jihokorejské společnosti patří tzv. Wallpaper TV, tedy jen pár milimetrů tenkým televizorům upevnitelným na stěnu pomocí magnetů – LG takové modely prodává v rámci řady W7. Dalším trendem potom má být technologie Acoustic Surface, která je využívána u televizorů Sony A1. Namísto membrány reproduktoru je k vytváření zvuku využívána celá plocha OLED obrazovky. V příštím roce by Wallpaper TV a Crystal Sound OLED měly tvořit přibližně 30 % ze všech OLED TV.

Dlouhodobější plány LG Display počítají s nasazením výrobní technologie založené na oxidech, která se ve srovnání s amorfním křemíkem vyznačuje vyšší mobilitou elektronů a umožňuje tak přejít na vyšší rozlišení displeje, jako je 8K. Rychlost 8K OLED panelů by potom měla být vyšší než v případě 8K LCD, což umožní nasazení technologie vysoké rychlosti snímků (HFR). LG Display také připomíná otevření nové továrny 10G, kde budou vyráběny OLED panely s ještě vyšší úhlopříčkou než doposud. Jihokorejci by mohli brzo dostat novou konkurenci z Číny, na masovou výrobu vlastních OLED obrazovek se připravuje například společnost BOE, jejímž odběratelem je výrobce televizorů Skyworth. Můžeme očekávat, že čínská konkurence bude útočit především nižší cenou, otázkou však zůstává obrazová kvalita a životnost takových panelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik