www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung na CES 2018 možná přiveze 150" microLED TV

Samsung na CES 2018 možná přiveze 150" microLED TV
, , aktualita
Na veletrhu CES 2018 by se mohl Samsung podle spekulace pochlubit microLED obrazovkou o úhlopříčce 150 palců. Mělo by jít o náhradu za OLED TV, které Samsung nenabízí a zaíná na to doplácet znatelně klesajícími prodeji.reklama
Za méně než měsíc je tady veletrh CES 2018 v Las Vegas a s ním také spousta technologických novinek. Z kategorie televizorů by mohla být největším překvapením 150" obrazovka typu microLED, kterou by při této příležitosti mohl představit Samsung. Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, čerpáme proto ze zprávy, kterou přinesl web ZDNet Korea. MicroLED má být alternativou Samsungu k OLED, kterou jihokorejský výrobce používá jen ve smartphonech a dalších mobilních zařízeních, ale nikoliv v televizorech. Místo toho Samsung vymýšlí nové „krycí“ názvy pro LCD, jako je QLED. Podle spekulací však výrobci tento postup nevychází, což se projevuje klesajícími prodeji.
 
 
A záchranou by měla být právě technologie microLED, která podobně jako OLED využívá luminiscenční diody, avšak z anorganického materiálu namísto organického. MicroLED nejspíš nabídne podobnou kvalitu obrazu jako OLED, především co se týká temné černé a výrazných barev. Naopak výhodou by měla být znatelně nižší cena výroby a snadnější produkce velkých úhlopříček. Představení 150" microLED televizoru na CES 2018 však neznamená, že by Samsung měl tento typ obrazovek začít masově vyrábět a prodávat v příštím roce, naopak je to spíše nepravděpodobné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED? CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?
Korejská média přinášejí spekulace, jaké novinky v oblasti televizorů přivezou na veletrh CES 2018 společnosti Samsung a LG. Těšit se můžeme na modely s více než 100" úhlopříčkou, 8K TV, srolovatelné TV nebo Crystal Sound OLED.
11.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu
Japonci by se chtěli dostat zpátky na trůn v kategorii televizorů, ale konkurence z Jižní Korei je velmi silná. Sharp proto přišel s návrhem, aby spolu s konkurenčním Japan Display utvořili spojenectví.
11.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips příští rok představí levnější OLED TV a vlajkovou LCD TV Philips příští rok představí levnější OLED TV a vlajkovou LCD TV
Společnost TP Vision si zaregistrovala na pět desítek nových modelů televizorů značky Philips, které by měly být představeny v roce 2018. Nejzajímavější z nich je několik OLED TV a po několika letech také LCD TV z řady 9.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K
Na světě je další minoritní aktualizace tvOS. Na Apple TV 4K i čtvrtou generaci Apple TV míří tvOS 11.2, které na první jmenovaný model přináší automatické nastavení dynamického rozsahu a snímkovací frekvence.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Rollei ActionCam 530: akční kamera se dvěma bateriemi Rollei ActionCam 530: akční kamera se dvěma bateriemi
Společnost Rollei uvedla na trh svou vlajkovou loď mezi akčními kamerami ActionCam 530, která kombinuje malé rozměry se 4K rozlišením při 30 fps, stabilizací obrazu a dvěma akumulátory pro dlouhou výdrž.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik