www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung na CES 2018 možná přiveze 150" microLED TV

Samsung na CES 2018 možná přiveze 150" microLED TV
, , aktualita
Na veletrhu CES 2018 by se mohl Samsung podle spekulace pochlubit microLED obrazovkou o úhlopříčce 150 palců. Mělo by jít o náhradu za OLED TV, které Samsung nenabízí a zaíná na to doplácet znatelně klesajícími prodeji.
reklama
Za méně než měsíc je tady veletrh CES 2018 v Las Vegas a s ním také spousta technologických novinek. Z kategorie televizorů by mohla být největším překvapením 150" obrazovka typu microLED, kterou by při této příležitosti mohl představit Samsung. Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, čerpáme proto ze zprávy, kterou přinesl web ZDNet Korea. MicroLED má být alternativou Samsungu k OLED, kterou jihokorejský výrobce používá jen ve smartphonech a dalších mobilních zařízeních, ale nikoliv v televizorech. Místo toho Samsung vymýšlí nové „krycí“ názvy pro LCD, jako je QLED. Podle spekulací však výrobci tento postup nevychází, což se projevuje klesajícími prodeji.
 
 
A záchranou by měla být právě technologie microLED, která podobně jako OLED využívá luminiscenční diody, avšak z anorganického materiálu namísto organického. MicroLED nejspíš nabídne podobnou kvalitu obrazu jako OLED, především co se týká temné černé a výrazných barev. Naopak výhodou by měla být znatelně nižší cena výroby a snadnější produkce velkých úhlopříček. Představení 150" microLED televizoru na CES 2018 však neznamená, že by Samsung měl tento typ obrazovek začít masově vyrábět a prodávat v příštím roce, naopak je to spíše nepravděpodobné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik