Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung na CES 2018 možná přiveze 150" microLED TV

4.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na veletrhu CES 2018 by se mohl Samsung podle spekulace pochlubit microLED obrazovkou o úhlopříčce 150 palců. Mělo by jít o náhradu za OLED TV, které Samsung nenabízí a zaíná na to doplácet znatelně klesajícími prodeji.
Za méně než měsíc je tady veletrh CES 2018 v Las Vegas a s ním také spousta technologických novinek. Z kategorie televizorů by mohla být největším překvapením 150" obrazovka typu microLED, kterou by při této příležitosti mohl představit Samsung. Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, čerpáme proto ze zprávy, kterou přinesl web ZDNet Korea. MicroLED má být alternativou Samsungu k OLED, kterou jihokorejský výrobce používá jen ve smartphonech a dalších mobilních zařízeních, ale nikoliv v televizorech. Místo toho Samsung vymýšlí nové „krycí“ názvy pro LCD, jako je QLED. Podle spekulací však výrobci tento postup nevychází, což se projevuje klesajícími prodeji.
 
 
A záchranou by měla být právě technologie microLED, která podobně jako OLED využívá luminiscenční diody, avšak z anorganického materiálu namísto organického. MicroLED nejspíš nabídne podobnou kvalitu obrazu jako OLED, především co se týká temné černé a výrazných barev. Naopak výhodou by měla být znatelně nižší cena výroby a snadnější produkce velkých úhlopříček. Představení 150" microLED televizoru na CES 2018 však neznamená, že by Samsung měl tento typ obrazovek začít masově vyrábět a prodávat v příštím roce, naopak je to spíše nepravděpodobné.
 


reklama
reklama