www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung na CES 2018 možná přiveze 150" microLED TV

Samsung na CES 2018 možná přiveze 150" microLED TV
, , aktualita
Na veletrhu CES 2018 by se mohl Samsung podle spekulace pochlubit microLED obrazovkou o úhlopříčce 150 palců. Mělo by jít o náhradu za OLED TV, které Samsung nenabízí a zaíná na to doplácet znatelně klesajícími prodeji.
reklama
Za méně než měsíc je tady veletrh CES 2018 v Las Vegas a s ním také spousta technologických novinek. Z kategorie televizorů by mohla být největším překvapením 150" obrazovka typu microLED, kterou by při této příležitosti mohl představit Samsung. Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, čerpáme proto ze zprávy, kterou přinesl web ZDNet Korea. MicroLED má být alternativou Samsungu k OLED, kterou jihokorejský výrobce používá jen ve smartphonech a dalších mobilních zařízeních, ale nikoliv v televizorech. Místo toho Samsung vymýšlí nové „krycí“ názvy pro LCD, jako je QLED. Podle spekulací však výrobci tento postup nevychází, což se projevuje klesajícími prodeji.
 
 
A záchranou by měla být právě technologie microLED, která podobně jako OLED využívá luminiscenční diody, avšak z anorganického materiálu namísto organického. MicroLED nejspíš nabídne podobnou kvalitu obrazu jako OLED, především co se týká temné černé a výrazných barev. Naopak výhodou by měla být znatelně nižší cena výroby a snadnější produkce velkých úhlopříček. Představení 150" microLED televizoru na CES 2018 však neznamená, že by Samsung měl tento typ obrazovek začít masově vyrábět a prodávat v příštím roce, naopak je to spíše nepravděpodobné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář