www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung na CES 2018 možná přiveze 150" microLED TV

Samsung na CES 2018 možná přiveze 150" microLED TV
, , aktualita
Na veletrhu CES 2018 by se mohl Samsung podle spekulace pochlubit microLED obrazovkou o úhlopříčce 150 palců. Mělo by jít o náhradu za OLED TV, které Samsung nenabízí a zaíná na to doplácet znatelně klesajícími prodeji.
reklama
Za méně než měsíc je tady veletrh CES 2018 v Las Vegas a s ním také spousta technologických novinek. Z kategorie televizorů by mohla být největším překvapením 150" obrazovka typu microLED, kterou by při této příležitosti mohl představit Samsung. Zatím nebylo nic oficiálně potvrzeno, čerpáme proto ze zprávy, kterou přinesl web ZDNet Korea. MicroLED má být alternativou Samsungu k OLED, kterou jihokorejský výrobce používá jen ve smartphonech a dalších mobilních zařízeních, ale nikoliv v televizorech. Místo toho Samsung vymýšlí nové „krycí“ názvy pro LCD, jako je QLED. Podle spekulací však výrobci tento postup nevychází, což se projevuje klesajícími prodeji.
 
 
A záchranou by měla být právě technologie microLED, která podobně jako OLED využívá luminiscenční diody, avšak z anorganického materiálu namísto organického. MicroLED nejspíš nabídne podobnou kvalitu obrazu jako OLED, především co se týká temné černé a výrazných barev. Naopak výhodou by měla být znatelně nižší cena výroby a snadnější produkce velkých úhlopříček. Představení 150" microLED televizoru na CES 2018 však neznamená, že by Samsung měl tento typ obrazovek začít masově vyrábět a prodávat v příštím roce, naopak je to spíše nepravděpodobné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách
GoPro v loňském roce slíbilo, že letos přinese levnější model akční kamery, která nahradí Hero Session. A nyní po internetu začala kolovat dvojice fotografií, která by novinku měla ukazovat spolu s několika základními parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory
Novinku od LG Display vlastně můžeme označit jako tři v jednom. Osvětlí totiž místnost, zároveň jako reproduktor a ještě ozdobí místnost jako netradiční designový prvek. Použity byly přitom technologie známé z televizorů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace
Nexus Player má své dny sečtené. Tedy alespoň z pohledu softwarové podpory. Google totiž potvrdil, že na zařízení nepošle Android P ani žádné další bezpečnostní aktualizace. Jednalo se ovšem o nejdéle podporované zařízení s Androidem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
21.3.2018, aktualita, Jáchym Šlik