Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Číňané se pouštějí do výroby vlastních OLED panelů pro TV

12.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
LG dostává po několika letech novou konkurenci v oblasti OLED TV. Skyworth začne ve svých televizorech používat OLED panely od čínské společnosti BOE, které se podařilo zahájit produkci 55“ Ultra HD displejů.
OLED TV vyrábí řada společností, ale všechny využívají panely od LG. Výjimkou dosud nebyl ani čínský Skyworth, který se do světa OLED TV pustil už v roce 2013. Nyní ovšem našla nového dodavatele panelů pro své OLED televizory, a to společnost BOE. Partnerství bylo oznámeno na veletrhu High Tech Fair. Je to vůbec poprvé, co se některý čínský výrobce pustil do produkce OLED panelů pro televizory. BOE má zatím v nabídce 55“ displej s Ultra HD rozlišením, která však ještě není připravena pro masovou výrobu. Pracuje však na rozšiřování kapacity své továrny v provincii Che-fej, mimo jiné za pomoci vládních dotací. Skyworth zatím své televizory nabízí jen na čínském trhu, i když plánuje vstoupit také do Evropy, kde bude své modely nabízet pod značkou Metz.

LG přesto zůstává neohroženým lídrem ve výrobě televizních OLED obrazovek, které používá nejen ve svých zařízeních, ale také je dodává značkám jako Panasonic, Philips či Loewe. Zákazníkem se patrně stane také Sony, které chce nové OLED TV představit na lednovém veletrhu CES 2017. Nadvláda LG však nemusí trvat věčně. Dravá čínská firma BOE si v následujících letech může z podílu ukusovat čím dál tím větší sousto, do roku 2019 se chce do výroby tohoto typu panelů pustit také TCL. A vrátit by se mohl Samsung, který s výrobou OLED TV neúspěšně experimentovat v letech 2012 až 2013.

Zdroj: Flatpanelshd.com