Samsung uvedl nové soundbary. Slibují až 11.1.4kanálový zvuk

Samsung uvedl nové soundbary. Slibují až 11.1.4kanálový zvuk
, , aktualita
Nabídka soundbarů od Samsungu pro rok 2021 obsahuje vlajkovou loď HW-Q950A, která proti loňskému modelu zvyšuje počet zvukových kanálů. Novinkou je také funkce pro automatickou kalibraci soundbaru podle místnosti.
K oblíbeným
reklama
K novému televizoru nový soundbar. Takovou teorii razí Samsung, a proto na digitálním veletrhu CES 2021 kromě Neo QLED TV s podsvícením miniLED představil také aktualizovanou nabídku soundbarů. Zatím obsahuje pouze modely vyšší a střední třídy, ale v budoucnu se jistě rozšíří i o cenově dostupnější novinky. Začneme rovnou vlajkovou lodí, která letos nese označení HW-Q950A a proti loňskému předchůdci ještě zvyšuje počet zvukových kanálů – z původních 9.1.4 na 11.1.4. Soundbar obsahuje dva reproduktory orientované směrem nahoru, které slouží k dotvoření prostorového efektu formátů Dolby Atmos a DTS:X. K dispozici jsou také měniče směřující do stran.
 
 
K soundbaru jsou dodávány také bezdrátové zadní reproduktory a bezdrátový subwoofer. Stejně jako loňské modely podporují také ty letošní systém Q-Symphony, které umožňují soundbar kombinovat s integrovanými reproduktory v kompatibilních televizích od Samsungu. Novinkou je ovšem funkce Q Calibration/Space Fit, která umožňuje automatickou kalibraci zvuku podle místnosti. Samsung nabídne také podporu bezdrátového protokolu AirPlay 2, kterou ocení majitelé zařízení od Applu. Kromě toho nechybí Bluetooth, HDMI včetně eARC ani kompatibilita s hlasovým ovládáním Amazon Alexa.
 
Dalším přestavěným modelem je Samsung HW-Q800A s 3.1.2kanálovým zvukem, ke kterému přispívá osmipalcový externí subwoofer. Jinak je výbava velmi podobná jako u vlajkové lodě, a to včetně Dolby Atmos nebo DTS:X. Spíše zmíněny byly také dva modely střední třídy HW-Q70A a HW-Q60A, oba doplněné o 6,5palcový subwoofer. HW-Q70A podporuje 3.1.2kanálový zvuk s Dolby Atmos a DTS:X. HW-Q60A spoléhá na konfiguraci 4.1, ale o výše uvedených formátech prostorového zvuku se specifikace nezmiňují. Pro potvrzení si ovšem počkejme na zveřejnění dalších informací o soundbarech pro rok 2021.
V tuto chvíli neznáme cenu ani dostupnost žádného z představených modelů. Mezitím můžete nakupovat soundbary Samsung z loňského roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik