Samsung uvedl nové soundbary. Slibují až 11.1.4kanálový zvuk

Samsung uvedl nové soundbary. Slibují až 11.1.4kanálový zvuk
, , aktualita
Nabídka soundbarů od Samsungu pro rok 2021 obsahuje vlajkovou loď HW-Q950A, která proti loňskému modelu zvyšuje počet zvukových kanálů. Novinkou je také funkce pro automatickou kalibraci soundbaru podle místnosti.
K oblíbeným
reklama
K novému televizoru nový soundbar. Takovou teorii razí Samsung, a proto na digitálním veletrhu CES 2021 kromě Neo QLED TV s podsvícením miniLED představil také aktualizovanou nabídku soundbarů. Zatím obsahuje pouze modely vyšší a střední třídy, ale v budoucnu se jistě rozšíří i o cenově dostupnější novinky. Začneme rovnou vlajkovou lodí, která letos nese označení HW-Q950A a proti loňskému předchůdci ještě zvyšuje počet zvukových kanálů – z původních 9.1.4 na 11.1.4. Soundbar obsahuje dva reproduktory orientované směrem nahoru, které slouží k dotvoření prostorového efektu formátů Dolby Atmos a DTS:X. K dispozici jsou také měniče směřující do stran.
 
 
K soundbaru jsou dodávány také bezdrátové zadní reproduktory a bezdrátový subwoofer. Stejně jako loňské modely podporují také ty letošní systém Q-Symphony, které umožňují soundbar kombinovat s integrovanými reproduktory v kompatibilních televizích od Samsungu. Novinkou je ovšem funkce Q Calibration/Space Fit, která umožňuje automatickou kalibraci zvuku podle místnosti. Samsung nabídne také podporu bezdrátového protokolu AirPlay 2, kterou ocení majitelé zařízení od Applu. Kromě toho nechybí Bluetooth, HDMI včetně eARC ani kompatibilita s hlasovým ovládáním Amazon Alexa.
 
Dalším přestavěným modelem je Samsung HW-Q800A s 3.1.2kanálovým zvukem, ke kterému přispívá osmipalcový externí subwoofer. Jinak je výbava velmi podobná jako u vlajkové lodě, a to včetně Dolby Atmos nebo DTS:X. Spíše zmíněny byly také dva modely střední třídy HW-Q70A a HW-Q60A, oba doplněné o 6,5palcový subwoofer. HW-Q70A podporuje 3.1.2kanálový zvuk s Dolby Atmos a DTS:X. HW-Q60A spoléhá na konfiguraci 4.1, ale o výše uvedených formátech prostorového zvuku se specifikace nezmiňují. Pro potvrzení si ovšem počkejme na zveřejnění dalších informací o soundbarech pro rok 2021.
V tuto chvíli neznáme cenu ani dostupnost žádného z představených modelů. Mezitím můžete nakupovat soundbary Samsung z loňského roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik