Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T

Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
, , aktualita
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
K oblíbeným
reklama
V nabídce soundbarů Samsung pro rok 2020, která byla oznámena již zkraje roku, se objevilo čtrnáct modelů. Přesto mohli nároční zákazníci postrádat skutečné vlajkové lodě, takže na vrcholu zůstávaly loňské soundbary. Tuto skutečnost Samsung konečně napravil tento týden, kdy do portfolia přidal prémiové modely HW-Q950T a HW-Q900T. Oba podporují formáty prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X, které se objevily již u předchůdců z loňska. Stejně tak ani kompatibilita s HDMI eARC není úplnou novinkou, neboť vybrané modely z roku 2019 získaly tuto funkci nedávno prostřednictvím aktualizace firmwaru.
 
 
V čem ovšem letošní novinky skutečně excelují je rozdělení zvuku do kanálů. Samsung HW-Q950T totiž využívá konfiguraci 9.1.4, což je podle výrobce nejvíce mezi systémy domácího kina s jediným soundbarem. V sadě se nachází také dvojice bezdrátových zadních reproduktorů směřujících nahoru pro vytvoření autentického prostorového zvuku a nechybí ani pravý a levý reproduktor pro rozšíření audio kanálů. O něco levnější model HW-Q900T potom zákazníkům přinese do jejich obýváku 7.1.4 kanálový zvuk. Oba soundbary byly vyladěny v laboratořích Samsung Audio Lab ve španělské Valencii.
 
 
Letošní novinkou se stala také funkce Q Symphony, která umožňuje využívat soundbary v kombinaci s reproduktory integrovanými v televizoru. Rozdíl by měl být patrný především v případe dialogů, které tak vycházejí přímo z obrazovky a nikoliv zvukové lišty pod ní. Podporovány jsou ovšem pouze Samsung QLED TV z roku 2020. Funkce Adaptive Sound přizpůsobí zvuk aktuálně přehrávanému obsahu a připraven je také režim pro majitele herních konzolí, který se nazývá Game Mode Pro. Samsung se navíc chlubí, že snížil výšku soundbarů z 83 na 69,5 mm ve srovnání s loňskými modely (tj. o 16 %), proto by měly lépe pasovat pod televizor. Povrch reproduktoru je zakrytý prémiovou textilií od společnosti Kvadrat.
 
Kromě HDMI používají soundbary také Wi-Fi, Bluetooth a optický digitální vstup. Podporována je aplikace SmartThings nebo hlasová asistentka Amazon Alexa. Samsung zatím neprozradil, kolik by měly nové soundbary stát, ale dle amerických prodejců je očekávána cena 1 800 dolarů (42 000 Kč bez DPH) za HW-Q950T a 1 300 dolarů (31 000 Kč) za HW-Q900T.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik