Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T

Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
, , aktualita
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
K oblíbeným
reklama
V nabídce soundbarů Samsung pro rok 2020, která byla oznámena již zkraje roku, se objevilo čtrnáct modelů. Přesto mohli nároční zákazníci postrádat skutečné vlajkové lodě, takže na vrcholu zůstávaly loňské soundbary. Tuto skutečnost Samsung konečně napravil tento týden, kdy do portfolia přidal prémiové modely HW-Q950T a HW-Q900T. Oba podporují formáty prostorového zvuku Dolby Atmos a DTS:X, které se objevily již u předchůdců z loňska. Stejně tak ani kompatibilita s HDMI eARC není úplnou novinkou, neboť vybrané modely z roku 2019 získaly tuto funkci nedávno prostřednictvím aktualizace firmwaru.
 
 
V čem ovšem letošní novinky skutečně excelují je rozdělení zvuku do kanálů. Samsung HW-Q950T totiž využívá konfiguraci 9.1.4, což je podle výrobce nejvíce mezi systémy domácího kina s jediným soundbarem. V sadě se nachází také dvojice bezdrátových zadních reproduktorů směřujících nahoru pro vytvoření autentického prostorového zvuku a nechybí ani pravý a levý reproduktor pro rozšíření audio kanálů. O něco levnější model HW-Q900T potom zákazníkům přinese do jejich obýváku 7.1.4 kanálový zvuk. Oba soundbary byly vyladěny v laboratořích Samsung Audio Lab ve španělské Valencii.
 
 
Letošní novinkou se stala také funkce Q Symphony, která umožňuje využívat soundbary v kombinaci s reproduktory integrovanými v televizoru. Rozdíl by měl být patrný především v případe dialogů, které tak vycházejí přímo z obrazovky a nikoliv zvukové lišty pod ní. Podporovány jsou ovšem pouze Samsung QLED TV z roku 2020. Funkce Adaptive Sound přizpůsobí zvuk aktuálně přehrávanému obsahu a připraven je také režim pro majitele herních konzolí, který se nazývá Game Mode Pro. Samsung se navíc chlubí, že snížil výšku soundbarů z 83 na 69,5 mm ve srovnání s loňskými modely (tj. o 16 %), proto by měly lépe pasovat pod televizor. Povrch reproduktoru je zakrytý prémiovou textilií od společnosti Kvadrat.
 
Kromě HDMI používají soundbary také Wi-Fi, Bluetooth a optický digitální vstup. Podporována je aplikace SmartThings nebo hlasová asistentka Amazon Alexa. Samsung zatím neprozradil, kolik by měly nové soundbary stát, ale dle amerických prodejců je očekávána cena 1 800 dolarů (42 000 Kč bez DPH) za HW-Q950T a 1 300 dolarů (31 000 Kč) za HW-Q900T.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek Vánoční nadílka od Skylinku: 8 volně vysílaných programů včetně novinek
Skylink tento měsíc rozhodně nešetřil bonusy pro diváky a volně zpřístupnil hned osm kanály různých žánrů – od pohádek přes dokumenty až po hudbu. Úplnou novinkou v nabídce je program Canal+ Domo.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky miniLED se blíží. Samsung a LG si registrují další ochranné známky
„Novinkou“ příštího roku by se měly stát miniLED TV, které představí oba korejští výrobci. Samsung požádal o registraci známky „Quantum Mini LED“, LG by si dokonce rádo zaregistrovalo celou abecedu od „ALED“ po „ZLED“.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály HBO GO v prosinci 2020: nejlepší nové filmy a seriály
HBO GO v prosinci nadělí předplatitelům všech 26 bondovek, Jokera i Ježka Sonica. Nabídka nových seriálů je tentokrát slabší. K nejočekávanější novince patří seriálová adaptace filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v prosinci 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Vánoce jsou za rohem a Netflix do své nabídky přidává spoustu svátečních novinek. Kromě toho pokračuje čtvrtou částí seriál Sabrinina děsivá dobrodružství a nechybí ani filmová novinka s Georgem Clooneym.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře
Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci
Velmi úspěšný seriál The Crown (Koruna) od Netflixu z prostředí britské královské rodiny se nesetkal s velkým pochopením u britské vlády. Kulturní sekretář by chtěl, aby Netflix označil seriál jako fikci.
30.11.2020, aktualita, Milan Šurkala