Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ovladač se solárním panelem a herní funkce. Co nového přináší Samsung TV?

9.1.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung tento týden představil televize pro rok 2021 a spolu s nimi také nové funkce a vylepšení. Patří mezi ně ovladač, který lze nabíjet pomocí USB-C nebo solárního panelu. Na své si přijdou také hráči.
Samsung Neo QLED TV, ale i další televizory z nabídky jihokorejského výrobce pro rok 2021, přináší kromě vylepšení obrazu rovněž řadu nových vychytávek. Některé jsou zaměřené ekologicky, jiné zase usnadní hraní nebo využití televize jako počítačového monitoru.
 
 

Dálkový ovladač bez AAA baterií


 
Samsung uvedl, že usiluje o snížení uhlíkové stopy a energetické účinnosti svých televizí. Zároveň bude všechny lifestylové modely i většinu Neo QLED TV dodávat v „eko-balení“, které lze účinněji recyklovat. Nejzajímavější „zelenou“ novinkou je ovšem dálkový ovladač, který nahradil AAA baterie za dobíjecí akumulátor. Jeho energie doplníte přes konektor USB-C nebo prostřednictvím solárního článku, který se nachází na spodní straně. To ovšem neznamená, že budete muset ovladač pokládat na parapet, neboť solární nabíjení funguje také pod interiérovým světlem. Na jedno nabití prý ovladač bude fungovat až dva roky. Samsung do svých televizí přidal také funkce Caption Moving, Sign Language Zoom nebo Multi-Output Audio, které usnadní používání lidem se zrakovými či sluchovými vadami. 
 
 

Něco pro sportovce i hráče


 
V poslední době lze vidět trend většího zaměření výrobců televizí na hráče. Samsung rozšířil nabídku těchto funkcí o Super Ultrawide GameView, který umožňuje hraní s poměrem stran 32:9. Přidána byla také lišta Game Bar, která hráčům umožňuje sledovat a měnit nastavení, jako je poměr stran nebo připojená sluchátka. Pokud dáváte přednost skutečnému sportu před elektronickým, potěší vás rozšíření systému Samsung Health o novou aplikaci Smart Trainer. Obsahuje instruktážní videa, interaktivní tréninky a sledování cvičení v reálném času. Pokud tedy uděláte nějakou chybu, aplikace vás na to upozorní. K dispozici máte také zpětnou vazbu pro sledování výkonů.
 
 

Televize jako počítač

 
Pomocí funkce PC on TV se Samsung snaží usnadnit připojení počítače k televizoru, který tak nahradí monitor. V některých případech se ovšem zcela obejdete bez počítače, neboť vestavěný webový prohlížeč podporuje kancelářské aplikace Office z předplatného Microsoft 365. Stačí tedy připojit klávesnici s myší a pustit se do práce s dokumenty. Další méně obvyklou možností, jak využít nové televize Samsung, jsou videohovory. Díky podpoře systému Google Duo můžete komunikovat s přáteli i spolupracovníky. Jednoho hovoru se může zúčastnit až 32 uživatelů. Na rozdíl např. od Huawei neobsahují Samsung TV vestavěnou webkameru, proto je nutné její připojení přes USB.
 
Zdroj: Tisková zpráva