www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Ovladač se solárním panelem a herní funkce. Co nového přináší Samsung TV?

Ovladač se solárním panelem a herní funkce. Co nového přináší Samsung TV?
, , aktualita
Samsung tento týden představil televize pro rok 2021 a spolu s nimi také nové funkce a vylepšení. Patří mezi ně ovladač, který lze nabíjet pomocí USB-C nebo solárního panelu. Na své si přijdou také hráči.
K oblíbeným
reklama
Samsung Neo QLED TV, ale i další televizory z nabídky jihokorejského výrobce pro rok 2021, přináší kromě vylepšení obrazu rovněž řadu nových vychytávek. Některé jsou zaměřené ekologicky, jiné zase usnadní hraní nebo využití televize jako počítačového monitoru.
 
 

Dálkový ovladač bez AAA baterií


 
Samsung uvedl, že usiluje o snížení uhlíkové stopy a energetické účinnosti svých televizí. Zároveň bude všechny lifestylové modely i většinu Neo QLED TV dodávat v „eko-balení“, které lze účinněji recyklovat. Nejzajímavější „zelenou“ novinkou je ovšem dálkový ovladač, který nahradil AAA baterie za dobíjecí akumulátor. Jeho energie doplníte přes konektor USB-C nebo prostřednictvím solárního článku, který se nachází na spodní straně. To ovšem neznamená, že budete muset ovladač pokládat na parapet, neboť solární nabíjení funguje také pod interiérovým světlem. Na jedno nabití prý ovladač bude fungovat až dva roky. Samsung do svých televizí přidal také funkce Caption Moving, Sign Language Zoom nebo Multi-Output Audio, které usnadní používání lidem se zrakovými či sluchovými vadami. 
 
 

Něco pro sportovce i hráče


 
V poslední době lze vidět trend většího zaměření výrobců televizí na hráče. Samsung rozšířil nabídku těchto funkcí o Super Ultrawide GameView, který umožňuje hraní s poměrem stran 32:9. Přidána byla také lišta Game Bar, která hráčům umožňuje sledovat a měnit nastavení, jako je poměr stran nebo připojená sluchátka. Pokud dáváte přednost skutečnému sportu před elektronickým, potěší vás rozšíření systému Samsung Health o novou aplikaci Smart Trainer. Obsahuje instruktážní videa, interaktivní tréninky a sledování cvičení v reálném času. Pokud tedy uděláte nějakou chybu, aplikace vás na to upozorní. K dispozici máte také zpětnou vazbu pro sledování výkonů.
 
 

Televize jako počítač

 
Pomocí funkce PC on TV se Samsung snaží usnadnit připojení počítače k televizoru, který tak nahradí monitor. V některých případech se ovšem zcela obejdete bez počítače, neboť vestavěný webový prohlížeč podporuje kancelářské aplikace Office z předplatného Microsoft 365. Stačí tedy připojit klávesnici s myší a pustit se do práce s dokumenty. Další méně obvyklou možností, jak využít nové televize Samsung, jsou videohovory. Díky podpoře systému Google Duo můžete komunikovat s přáteli i spolupracovníky. Jednoho hovoru se může zúčastnit až 32 uživatelů. Na rozdíl např. od Huawei neobsahují Samsung TV vestavěnou webkameru, proto je nutné její připojení přes USB.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik