www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED

Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
, , aktualita
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung uvedla na veletrhu CES 2022 mnoho novinek. Ještě pár dní před ním to byly herní monitory a televize s HDR10+ Gaming, přišel také nový Gaming Hub a podpora pro NFT. Pokud jde o samotné televize, máme zde např. řadu Neo QLED. Ta bude obsahovat televize s rozlišením 4K i 8K, nabízet má obnovovací frekvenci až 144 Hz. Má porty HDMI 2.1 a funkci FreeSync Premium Pro. Chybět nebudou ani funkce a režimy jako Real Depth Enhancer, EyeComfort, Shape Adaptive Light a další. V tomto případě jde o televizi s Quantum MiniLED.
 
Samsung Neo QLED TV
 
Další novinkou je další úhlopříčky pro MicroLED televize, které doplňují nedávno představenou 110" verzi. Dostává se také na 89" verzi a letos se má představit ještě 101" varianta. V tomto případě jsou zde použity velmi malé mikrometrové LED, takže pixely nepotřebují podsvícení. V podstatě to funguje podobně jako OLED, jen nejde o organické diody a nemají tedy jejich nevýhody. Televize mají pokrývat 100 % barevného prostoru DCI-P3 i Adobe RGB. Máme zde 4 HDMI porty, což dovoluje také čtyři nezávislé zdroje zvlášť. Pokud jde o zvuk, je zde podpora Dolby Atmos. Pochopitelně nepůjde o nic levného, ostatně 110" TV s MicroLED vyjde na 150 tisíc USD (3,2 mil. Kč).
 
Samsung MicroLED TV
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Netflix zveřejnila výsledky za poslední čtvrtletí. Přestože dokázala získat dalších 8,3 milionu uživatelů, očekávalo se více a zpomalující nárůst se projevil v panice akcionářů a výrazném propadu hodnoty firmy.
21.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné
Po necelých 6 letech existence YouTube Originals tento program končí. Streamovací službě, kterou brzy opustí její vedoucí, se nikdy nepodařilo výrazněji prorazit a zůstanou po ní jen dva podpůrné fondy.
19.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala