Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Gaming Hub přináší Google Stadia i GeForce Now

4.1.2022, Milan Šurkala, aktualita
Nové chytré televize Samsungu přináší přepracovanou domovskou obrazovku systému Tizen a s tím i nový Gaming Hub. Ten mimo jiné na tyto televize přinese herní streamovací služby Google Stadia a GeForce Now.
Samsung představil nový Gaming Hub pro některé své chytré televize pro rok 2022. Ten je součástí aktualizované verze operačního systému Tizen a umožňuje na televizích spustit herní streamovací služby Nvidia GeForce Now, Google Stadia (včetně 4K u Stadia Pro) a Utomik. Podle Samsungu by to měl být jen začátek, takže se dá očekávat další rozšiřování v budoucnu (chybí totiž např. podpora Microsoft Xbox Cloud).
 
Samsung Gaming Hub
 
V rámci Gaming Hubu se objevilo také místo pro sponzorované reklamy. Zajímavostí je i možnost propojit herní konzole přes HDMI a ovládat cloudové i konzolové hry pomocí stejných herních ovladačů (prozatím podporován PlayStation a Xbox). Uživatelé také dostanou nový Smart Hub, který má usnadnit navigaci a vyhledávání obsahu. Zatím ale není jasné, které z těchto funkcí dostanou starší televize z let 2021 a dříve (a zda vůbec). 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.