Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung přináší podporu nákupu a prohlížení NFT do svých Smart TV

6.1.2022, Milan Šurkala, aktualita
NFT jsou v posledních měsících velkým tématem a neunikla ani pozornosti společnosti Samsung. Ta na nových chytrých televizích pro letošní rok přináší možnost prohlížení NFT, ale nejen to. Bude je možné i nakupovat.
Digitální předměty sice mnoho lidí odsuzuje jako "předražené nic", nicméně pokud jsou lidé ochotni za to zaplatit, hodnotu to má. Velkého zájmu o NFT (Non-Fungible Token) si všimla i společnost Samsung, jejíž nové letošní chytré televize přináší zabudovanou podporu pro práci s NFT.
 
Samsung NFT
 
Co to znamená? Televize nabídne přístup na tržiště s NFT, umožní uživatelům i jejich nákup. Jde o agregátor tržišť, takže uživatel by měl mít přístup k mnoha poskytovatelům NFT. Platforma umožňuje také prohlížení zakoupených NFT s využitím Samsung Smart Calibration, tedy s tak nastaveným displejem, jak to zamýšlel autor díla. NFT Marketplace bude k dispozici na letošních modelech Micro LED, Neo QLED a Frame. Součástí systému bude i výukový materiál o tom, co to vlastně NFT a blockchain je, včetně jejich historie.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.