Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung představí herní monitory a TV s podporou HDR10+ Gaming

28.12.2021, Milan Šurkala, aktualita
Herní jsou dnes nejen monitory, ale také televize. Společnost Samsung chce u obou těchto kategorií přijít s podporou HDR10+ Gaming. Hráči si tak budou moci užít optimalizací pro hry na širší nabídce produktů.
Společnost Samsung chystá na CES 2022 nové monitory i televize. Cílit chce i na hráče, a tak obě tyto kategorie produktů dostanou pro rok 2022 podporu technologie HDR10+ Gaming. Týkat se to tak bude řady Neo QLED např. s televizemi Q70, půjde o modely s rozlišením 4K i 8K, tuto podporu dostanou i některé nové herní monitory společnosti.
 
Samsung Odyssey
 
Součástí standardu HDR10+ Gaming je např. automatická kalibrace HDR obrazu tak, jak to zamýšleli vývojáři hry. Také vyžaduje 4krát vyšší maximální jas, VRR technologie (FreeSync, G-Sync), režim s nízkými latencemi (ALLM) a také frekvenci 120 Hz.
 
Herní monitor Samsung
 
Samsung tak např. spolupracoval se společností Saber Interactive, která přinese nový formát do her Redout 2 nebo Pinball FX, firma Game Mechanic Studios ho zase představí ve hře Happy Trails and the Kidnapped Princess. Pokud jde o ovladače grafických karet, Nvidia by podporu HDR10+ Gaming měla přinést v příštím roce pro GeForce řad RTX 30xx, 20xx a 16xx. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.