www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung představí herní monitory a TV s podporou HDR10+ Gaming

Samsung představí herní monitory a TV s podporou HDR10+ Gaming
, , aktualita
Herní jsou dnes nejen monitory, ale také televize. Společnost Samsung chce u obou těchto kategorií přijít s podporou HDR10+ Gaming. Hráči si tak budou moci užít optimalizací pro hry na širší nabídce produktů.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung chystá na CES 2022 nové monitory i televize. Cílit chce i na hráče, a tak obě tyto kategorie produktů dostanou pro rok 2022 podporu technologie HDR10+ Gaming. Týkat se to tak bude řady Neo QLED např. s televizemi Q70, půjde o modely s rozlišením 4K i 8K, tuto podporu dostanou i některé nové herní monitory společnosti.
 
Samsung Odyssey
 
Součástí standardu HDR10+ Gaming je např. automatická kalibrace HDR obrazu tak, jak to zamýšleli vývojáři hry. Také vyžaduje 4krát vyšší maximální jas, VRR technologie (FreeSync, G-Sync), režim s nízkými latencemi (ALLM) a také frekvenci 120 Hz.
 
Herní monitor Samsung
 
Samsung tak např. spolupracoval se společností Saber Interactive, která přinese nový formát do her Redout 2 nebo Pinball FX, firma Game Mechanic Studios ho zase představí ve hře Happy Trails and the Kidnapped Princess. Pokud jde o ovladače grafických karet, Nvidia by podporu HDR10+ Gaming měla přinést v příštím roce pro GeForce řad RTX 30xx, 20xx a 16xx. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Netflix zveřejnila výsledky za poslední čtvrtletí. Přestože dokázala získat dalších 8,3 milionu uživatelů, očekávalo se více a zpomalující nárůst se projevil v panice akcionářů a výrazném propadu hodnoty firmy.
21.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné
Po necelých 6 letech existence YouTube Originals tento program končí. Streamovací službě, kterou brzy opustí její vedoucí, se nikdy nepodařilo výrazněji prorazit a zůstanou po ní jen dva podpůrné fondy.
19.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala