www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG Display i Samsung Display pokračují ve ztrátě, chtějí se zbavit výroby LCD

LG Display i Samsung Display pokračují ve ztrátě, chtějí se zbavit výroby LCD
, , aktualita
První kvartál letošního roku skončil ztrátou pro divize LG a Samsungu vyrábějící displeje. Jedná se přitom o několikáté čtvrtletí v řadě, proto se obě společnosti rozhodly více soustředit na moderní technologie na úkor LCD panelů.
K oblíbeným
reklama
LG Display pokračuje již páté čtvrtletí v řadě v červených číslech. V období od ledna do března 2020 zaznamenala společnost meziročně o 20 % nižší příjmy a celkově skončila ve ztrátě 294 milionů dolarů, tedy třikrát více než v prvním čtvrtletí 2019. Přesto je ztráta o něco nižší než v posledním kvartálu loňského roku. Většina příjmů pochází z prodeje panelů pro smartphony (32 %) a televizory (31 %), ale významné jsou také prodeje displejů mířících do tabletů a notebooků (20 %) nebo do počítačových monitorů (17 %).
 
 
Na vině jsou nižší objemy výroby kvůli omezením v továrnách (např. čínské továrny v tuto chvíli stále fungují na 75 až 80 %), které postihly celý dodavatelský řetězec. Na druhé straně je potom nižší poptávka zákazníků po finálních produktech, především televizorech a smartphonech, kterou nezvládne kompenzovat ani vyšší zájem o notebooky a PC monitory kvůli práci v domácím prostředí. Připomeňme, že divize LG Display již vloni oznámila omezení výroby LCD panelů ve prospěch OLED. Tato technologie je lukrativnější, neboť ceny LCD panelů jsou pro výrobce dlouhodobě nevýhodné.
 
Přechod na OLED ovšem zatím nejde podle plánu, neboť výroba v nové továrně v čínském Kantonu stále neběží na plné obrátky. LG Display proto uvedlo, že letos pravděpodobně vyrobí 5 milionů panelů místo původně plánovaných 6 milionů. Ve druhém čtvrtletí by se prý mělo podařit připravit továrnu na optimální masovou výrobu. Do zpěvu ovšem není ani konkurenční divizi Samsung Display, která tento týden také oznámila své finanční výsledky za první čtvrtletí 2020. Výrobce měl vykázat ztrátu ve výši 375 milionů dolarů, tedy ještě vyšší než LG Display. Samsung minulý měsíc dokonce oznámil úplný konec výroby LCD panelů ještě v roce 2020. LCD TV ovšem plánuje ve své nabídce ponechat, proto bude muset začít odebírat panely od jiných dodavatelů.
 
Ačkoliv se koronavirová krize může v následujících týdnech či měsících uklidnit, trh patrně bude ovlivně po zbytek roku. V případě prodeje televizorů je očekáván největší propad v historii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala