www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?

Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
, , aktualita
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
K oblíbeným
reklama
Blíží se konec éry LCD? Na první pohled by to tak mohlo vypadat. Začátkem roku společnost LG Display oznámila, že končí s výrobou LCD panelů ve svých jihokorejských továrnách a místo toho se zaměří na OLED panely. LCD budou v budoucnu produkovány pouze v čínských fabrikách. Nyní se přidává hlavní jihokorejský konkurent Samsung Display, který jde ještě dále. Firma tento týden prohlásila, že ukončuje produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. V současné době sjíždějí tyto panely ze dvou výrobních linek v Jižní Korei a dvě celé továrny v Číně se specializují výhradně na tuto technologii. Panely míří do televizorů od Samsung Electronics včetně QLED TV, které používají o něco pokročilejší technologii: LCD doplněné o tzv. kvantové tečky.
 
 
Samsung ovšem své panely dodává také do televizorů jiných značek, počítačových monitorů nebo mobilních zařízení včetně některých iPhonů od Applu. Všichni odběratelé, stejně jako subdodavatelé již byly o ukončení výroby informováni. O práci by neměli přijít ani zaměstnanci, kteří budou přesunuti na jinou pozici. Zároveň v tuto chvíli nehrozí, že by z trhu zmizely LCD TV od Samsungu (nebo jiných značek). Výrobci televizorů si ovšem budou muset sehnat jiné dodavatele. Připomeňme, že Samsung Electronics již ve svých modelech používá panely od firem jako AUO nebo CSoT (TCL). Právě čínští dodavatelé budou nejspíš jednou z příčin, proč Samsung Display ukončuje vlastní produkci LCD panelů. Patrně jim již nemůže dále konkurovat cenou a proto se i samotnému Samsungu vyplatí odebírat displeje od externích dodavatelů, než si vyrábět své vlastní.
 
Samsung ještě nerozhodl, jaká bude budoucnost čínských továren, až v nich do konce roku 2020 skončí produkce LCD panelů.Minimálně jedna z linek v jihokorejské továrně ovšem začne vyrábět displeje s pokročilejší technologií využívající kvantové tečky. Již v loňském roce Samsung oznámil, že hodlá do této technologie investovat v následujících několika letech 11 miliard dolarů. Jako první by se na trhu mohly objevit televizory s panely QD-OLED, jejichž masová výroba snad začne již v roce 2021. Brzy poté by měla následovat technologie QNED. Připomeňme, že Samsung zároveň pracuje také na televizích microLED.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo Streamovací služba Quibi moc nezaujala: 92 % z prvních uživatelů odešlo
Streamovací služba Quibi své uživatele příliš nezaujala. Nabídla působivé 3měsíční zkušební období, nicméně podle průzkumů to vypadá, že z prvních uživatelů si ji předplatilo jen pouhých 8 %. To je o něco horší výsledek, než je standard.
10.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh TCL P71: elegantní a dostupné LCD TV vstupují na český trh
Společnost TCL přidala do své nabídky další řadu televizorů s Android TV. K dostání bude až v pěti úhlopříčkách, přičemž první dvě se již dostávají na český trh. Na zákazníky čeká slibná výbava v kombinaci s tenkými rámečky a přívětivou cenou.
10.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T Je libo zvuk 9.1.4 ze soundbaru? Samsung představil modely Q950T a Q900T
Samsung zkompletoval letošní nabídku soundbarů, a to představením vlajkových modelů s podporou Dolby Atmos, DTS:X a eARC. HW-Q900T nabízí zvuk v kanálech 7.1.4, HW-Q950T potom dokonce 9.1.4.
9.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik