www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Samsung začne nejspíš znovu odebírat LCD panely od Sharpu

Samsung začne nejspíš znovu odebírat LCD panely od Sharpu
, , aktualita
Samsung nedávno oznámil ukončení výroby LCD panelů pro televizory. Sám si tak bude muset najít nového dodavatele, neboť LCD TV si v nabídce zatím ponechá. Zdá se, že nejžhavějším kandidátem je Sharp, který Samsungu dodával panely již v minulosti.
K oblíbeným
reklama
Vztahy mezi dodavateli panelů pro televizory se začínají zamotávat jako v kolumbijské telenovele. Před pár týdny divize Samsung Display oznámila ukončení výroby televizních LCD panelů do konce roku 2020. Tím způsobila vrásky na čele řadě výrobců LCD TV. Nového dodavatele si ovšem bude muset hledat především samotná společnost Samsung Electronics, pro kterou divize Samsung Display pokrývala přibližně třetinu poptávky po panelech. Zbylé dvě třetiny získává od externích dodavatelů, jako jsou taiwanské firmy AUO a Innolux nebo čínské BOE a CSOT.
 
 
Samsung sice v budoucnu počítá s nahrazením LCD TV modernějšími technologiemi, ale k tomu nedojde ze dne na den. Především v cenově dostupnějších kategoriích budeme LCD TV patrně vídat ještě velmi dlouho. Jihokorejcům teď nezbývá než získat nového dodavatele, který bude schopný pokrýt třetinu všech požadovaných LCD panelů. A zdá se, že by jím mohl být Sharp. Japonská společnost, respektive její dceřiný podnik Sakai Display Products, dodával Samsungu panely až do roku 2016. V určité době to byla až polovina všech panelů, které Samsung potřeboval. Na oplátku zase Samsung poskytl Sharpu finanční injekci v podobě investice, když se japonská firma dostala do finančních potíží.
 
Situace se ovšem změnila nedlouho poté, co se Sharp dostal do rukou taiwanského Foxconnu, který se se Samsungem neměl příliš v lásce. V roce 2016 proto bylo oznámeno, že Sharp přestane dodávat LCD panely pro Samsung a místo toho se zaměřila na menší odběratele nebo televizory s vlastním logem. Po změnách ve vedení Foxconnu by si k sobě obě firmy mohly opět najít cestu. Zatímco Samsung potřebuje spolehlivého dodavatele, Sharp v tuto chvíli patrně nepohrdne tak velkým zákazníkem, neboť trh s televizory by v letošním roce měl čekat významný pokles.
 
Připomeňme, že jedním z důvodů rozchodu v roce 2016 byly ceny, na kterých se obě strany nedokázaly dohodnout. Finančně se výroba LCD panelů nevyplatila ani divizi Samsung Display. Připomeňme, že ukončení produkce se týká všech továren v Jižní Korei a Číně. Minimálně některé z nich se zaměří na výrobu displejů s novými technologiemi, především QD-OLED a QNED.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik