www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Samsung popřel nákup OLED TV panelů od LG, upřednostní QLED

Samsung popřel nákup OLED TV panelů od LG, upřednostní QLED
, , aktualita
Spekulace o tom, že by Samsung měl začít prodávat OLED TV s panely od LG, se nejspíš nevyplní. Zástupci společnosti to měli v nedávné době hned několikrát popřít. Přednost dostane technologie QLED, která je podle Samsungu lepší než OLED.
K oblíbeným
reklama
Letos na jaře se objevila velmi překvapivá zákulisní informace. Výrobce televizí Samsung Electronics měl jednat se společností LG Display o dodávkách panelů pro OLED TV. Později ovšem měl tuto spekulaci několikrát popřít Jong-hee Han, prezident divize Visual Display (VD) v Samsung Electronics. Jihokorejský web IT Chosun zveřejnil jeho poslední prohlášení, ve kterém uvedl: „Na tom, že naše televizory QLED mají lepší kvalitu obrazu než televizory OLED, se nic nemění. Snažím se jasně říci, že tyto fámy jsou nepodložené," prohlásil během telefonického rozhovoru. „Je pravda, že ceny LCD displejů rostou a my čelíme obtížné situaci, ale máme dostatečné kapacity, abychom ji jako jednička na trhu překonali.“
 
 
Ve stejný den přitom deník Business Korea zveřejnil další část spekulace, podle které by měl Samsung Electronics od LG Display odebírat dva až tři miliony televizních panelů OLED ročně. Dohoda by měla platit od příštího roku až do roku 2024. Připomeňme, že Samsung s OLED TV experimentoval v minulosti, ale potom od této technologie ustoupil. Ačkoliv si nadále vyrábí vlastní OLED displeje, používá je výhradně ve smartphonech a dalších mobilních zařízeních. Samsung Display, část společnosti vyrábějící displeje, také v posledních letech vyvíjí technologii QD-OLED – zjednodušeně řečeno OLED vylepšené o tzv. kvantové tečky.
 
Kvalita panelů ovšem podle dostupných informací není uspokojivá, a právě proto se Samsung Electronics příliš nehrne do jejich používání v televizorech. Na trh by se ovšem mohly dostat také QD-OLED TV jiných značek (zájem mělo projevit např. Sony) a s technologií se počítá také v monitorech. Samsung Electronics v současné době upřednostňuje QLED TV, což jsou vlastně jen zdokonalené panely LCD. A jejich cena na trhu roste, což se musí zákonitě projevit v cenách produktů pro koncové zákazníky nebo v maržích výrobce. Kvůli nečekaným změnám na trhu s LCD panely se Samsung Display rozhodl podruhé prodloužit výrobu ve svých továrnách, která měla původně skončit v roce 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala