www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Samsung popřel nákup OLED TV panelů od LG, upřednostní QLED

Samsung popřel nákup OLED TV panelů od LG, upřednostní QLED
, , aktualita
Spekulace o tom, že by Samsung měl začít prodávat OLED TV s panely od LG, se nejspíš nevyplní. Zástupci společnosti to měli v nedávné době hned několikrát popřít. Přednost dostane technologie QLED, která je podle Samsungu lepší než OLED.
K oblíbeným
reklama
Letos na jaře se objevila velmi překvapivá zákulisní informace. Výrobce televizí Samsung Electronics měl jednat se společností LG Display o dodávkách panelů pro OLED TV. Později ovšem měl tuto spekulaci několikrát popřít Jong-hee Han, prezident divize Visual Display (VD) v Samsung Electronics. Jihokorejský web IT Chosun zveřejnil jeho poslední prohlášení, ve kterém uvedl: „Na tom, že naše televizory QLED mají lepší kvalitu obrazu než televizory OLED, se nic nemění. Snažím se jasně říci, že tyto fámy jsou nepodložené," prohlásil během telefonického rozhovoru. „Je pravda, že ceny LCD displejů rostou a my čelíme obtížné situaci, ale máme dostatečné kapacity, abychom ji jako jednička na trhu překonali.“
 
 
Ve stejný den přitom deník Business Korea zveřejnil další část spekulace, podle které by měl Samsung Electronics od LG Display odebírat dva až tři miliony televizních panelů OLED ročně. Dohoda by měla platit od příštího roku až do roku 2024. Připomeňme, že Samsung s OLED TV experimentoval v minulosti, ale potom od této technologie ustoupil. Ačkoliv si nadále vyrábí vlastní OLED displeje, používá je výhradně ve smartphonech a dalších mobilních zařízeních. Samsung Display, část společnosti vyrábějící displeje, také v posledních letech vyvíjí technologii QD-OLED – zjednodušeně řečeno OLED vylepšené o tzv. kvantové tečky.
 
Kvalita panelů ovšem podle dostupných informací není uspokojivá, a právě proto se Samsung Electronics příliš nehrne do jejich používání v televizorech. Na trh by se ovšem mohly dostat také QD-OLED TV jiných značek (zájem mělo projevit např. Sony) a s technologií se počítá také v monitorech. Samsung Electronics v současné době upřednostňuje QLED TV, což jsou vlastně jen zdokonalené panely LCD. A jejich cena na trhu roste, což se musí zákonitě projevit v cenách produktů pro koncové zákazníky nebo v maržích výrobce. Kvůli nečekaným změnám na trhu s LCD panely se Samsung Display rozhodl podruhé prodloužit výrobu ve svých továrnách, která měla původně skončit v roce 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik