www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Samsung popřel nákup OLED TV panelů od LG, upřednostní QLED

Samsung popřel nákup OLED TV panelů od LG, upřednostní QLED
, , aktualita
Spekulace o tom, že by Samsung měl začít prodávat OLED TV s panely od LG, se nejspíš nevyplní. Zástupci společnosti to měli v nedávné době hned několikrát popřít. Přednost dostane technologie QLED, která je podle Samsungu lepší než OLED.
K oblíbeným
reklama
Letos na jaře se objevila velmi překvapivá zákulisní informace. Výrobce televizí Samsung Electronics měl jednat se společností LG Display o dodávkách panelů pro OLED TV. Později ovšem měl tuto spekulaci několikrát popřít Jong-hee Han, prezident divize Visual Display (VD) v Samsung Electronics. Jihokorejský web IT Chosun zveřejnil jeho poslední prohlášení, ve kterém uvedl: „Na tom, že naše televizory QLED mají lepší kvalitu obrazu než televizory OLED, se nic nemění. Snažím se jasně říci, že tyto fámy jsou nepodložené," prohlásil během telefonického rozhovoru. „Je pravda, že ceny LCD displejů rostou a my čelíme obtížné situaci, ale máme dostatečné kapacity, abychom ji jako jednička na trhu překonali.“
 
 
Ve stejný den přitom deník Business Korea zveřejnil další část spekulace, podle které by měl Samsung Electronics od LG Display odebírat dva až tři miliony televizních panelů OLED ročně. Dohoda by měla platit od příštího roku až do roku 2024. Připomeňme, že Samsung s OLED TV experimentoval v minulosti, ale potom od této technologie ustoupil. Ačkoliv si nadále vyrábí vlastní OLED displeje, používá je výhradně ve smartphonech a dalších mobilních zařízeních. Samsung Display, část společnosti vyrábějící displeje, také v posledních letech vyvíjí technologii QD-OLED – zjednodušeně řečeno OLED vylepšené o tzv. kvantové tečky.
 
Kvalita panelů ovšem podle dostupných informací není uspokojivá, a právě proto se Samsung Electronics příliš nehrne do jejich používání v televizorech. Na trh by se ovšem mohly dostat také QD-OLED TV jiných značek (zájem mělo projevit např. Sony) a s technologií se počítá také v monitorech. Samsung Electronics v současné době upřednostňuje QLED TV, což jsou vlastně jen zdokonalené panely LCD. A jejich cena na trhu roste, což se musí zákonitě projevit v cenách produktů pro koncové zákazníky nebo v maržích výrobce. Kvůli nečekaným změnám na trhu s LCD panely se Samsung Display rozhodl podruhé prodloužit výrobu ve svých továrnách, která měla původně skončit v roce 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala