www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG

Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
, , aktualita
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
K oblíbeným
reklama
Pokud by tato zpráva vyšla minulý týden, mnoho lidí by ji považovalo za aprílový žertík. Podle jihokorejských zdrojů MTN, ETNew a Seoul Economic Daily ovšem skutečně probíhají jednání mezi dosavadními rivaly. Samsung Electronics, divize vyrábějící spotřební elektroniku včetně televizorů, údajně diskutuje s výrobcem panelů LG Display. Ačkoliv prozatím nedošlo k uzavření žádné dohody, obě strany si již měly ujasnit několik podstatných bodů a k finálním podpisům je již údajně velmi blízko. Divize LG podle smlouvy dodá Samsungu celkem 5 milionů panelů OLED pro televizory. Z toho 1 milion ve druhé polovině letošního roku a zbývající 4 miliony potom v roce 2022.
 
 
Samsung ve svých televizorech spoléhá na panely LCD, které vylepšuje pomocí technologie Quantum Dot a prodává je pod obchodním označením QLED TV. V poslední době usiluje Samsung i o své vlastní OLED TV. Divize Samsung Display vyvíjí technologii QD-OLED, která kombinuje OLED a Quantum Dot. Hotová by mohla být ještě letos, ale podle dostupných informací zatím nesplňuje požadavky zástupců Samsung Electronics z hlediska kvality obrazu, životnosti či objemu výroby. První QD-OLED TV tak možná na trh přinese Sony nebo některý z čínských výrobců televizí. Připomeňme, že Samsung v minulosti nabízel OLED TV. Masovou výrobu v letech 2012 až 2013 ovšem ukončil kvůli problémům.
 
Proč společnost Samsung Electronics nechce čekat na zdokonalení a masovou výrobu své vlastní technologie OLED a místo toho začala vyjednávat se svým hlavním rivalem? Důvodem by měla být rostoucí cena panelů LCD o desítky až stovky procent, ke které došlo během koronavirové krize. Výrobci proto musí snížit svou marži nebo zvýšit cenu televizoru, pokud vůbec budou mít dostatek panelů. Cena panelů OLED naopak dlouhodobě klesá. LG Display, v současné době jediný dodavatel panelů pro OLED TV, navíc zvyšuje produkci. Mezi odběratele patří LG Electronics, Sony, Panasonic, Philips a řada dalších značek. Uvidíme, zda se k nim na veletrhu CES 2022 přidá také Samsung.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik