www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG

Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
, , aktualita
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
K oblíbeným
reklama
Pokud by tato zpráva vyšla minulý týden, mnoho lidí by ji považovalo za aprílový žertík. Podle jihokorejských zdrojů MTN, ETNew a Seoul Economic Daily ovšem skutečně probíhají jednání mezi dosavadními rivaly. Samsung Electronics, divize vyrábějící spotřební elektroniku včetně televizorů, údajně diskutuje s výrobcem panelů LG Display. Ačkoliv prozatím nedošlo k uzavření žádné dohody, obě strany si již měly ujasnit několik podstatných bodů a k finálním podpisům je již údajně velmi blízko. Divize LG podle smlouvy dodá Samsungu celkem 5 milionů panelů OLED pro televizory. Z toho 1 milion ve druhé polovině letošního roku a zbývající 4 miliony potom v roce 2022.
 
 
Samsung ve svých televizorech spoléhá na panely LCD, které vylepšuje pomocí technologie Quantum Dot a prodává je pod obchodním označením QLED TV. V poslední době usiluje Samsung i o své vlastní OLED TV. Divize Samsung Display vyvíjí technologii QD-OLED, která kombinuje OLED a Quantum Dot. Hotová by mohla být ještě letos, ale podle dostupných informací zatím nesplňuje požadavky zástupců Samsung Electronics z hlediska kvality obrazu, životnosti či objemu výroby. První QD-OLED TV tak možná na trh přinese Sony nebo některý z čínských výrobců televizí. Připomeňme, že Samsung v minulosti nabízel OLED TV. Masovou výrobu v letech 2012 až 2013 ovšem ukončil kvůli problémům.
 
Proč společnost Samsung Electronics nechce čekat na zdokonalení a masovou výrobu své vlastní technologie OLED a místo toho začala vyjednávat se svým hlavním rivalem? Důvodem by měla být rostoucí cena panelů LCD o desítky až stovky procent, ke které došlo během koronavirové krize. Výrobci proto musí snížit svou marži nebo zvýšit cenu televizoru, pokud vůbec budou mít dostatek panelů. Cena panelů OLED naopak dlouhodobě klesá. LG Display, v současné době jediný dodavatel panelů pro OLED TV, navíc zvyšuje produkci. Mezi odběratele patří LG Electronics, Sony, Panasonic, Philips a řada dalších značek. Uvidíme, zda se k nim na veletrhu CES 2022 přidá také Samsung.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář