www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung Display vyrobí prototypy QD-OLED TV v červnu

Samsung Display vyrobí prototypy QD-OLED TV v červnu
, , aktualita
Televizory s technologií QD-OLED se přibližují realitě. Na začátku léta chce firma Samsung Display odeslat odběratelům finální prototypy, které umožní zjistit, zda je o tuto novinku zájem. Kromě televizí se s QD-OLED počítá také v monitorech.
K oblíbeným
reklama
„OLED s kvantovými tečkami“ je vedle microLED jednou z technologií, která by se v blízké budoucnosti měla dostat na trh. O tom, kdy se tak stane a jaký výrobce nabídne QD-OLED TV jako první, se ovšem stále spekuluje. Nyní zdroje z oboru přinesly aktuální informace, které zveřejnil jihokorejský web The Elec. Podle nich divize Samsung Display zahájí letos v červnu výrobu prototypů, které následně odešle potenciálním odběratelům, jako jsou Samsung Electronics, Sony nebo někteří čínští výrobci televizí. Tyto prototypy by měly obsahovat finální verze panelů QD-OLED pro televizory a monitory. Cílem je získat zpětnou vazbu od partnerů. V září chce výrobce získat také hodnocení spotřebitelů s cílem vyhodnocení trhu.
 
 
Připomeňme, že společnost Samsung Electronics, která vyrábí spotřební elektroniku pro koncové zákazníky, již měla šanci testovat dřívější verze panelů QD-OLED. Kvůli neuspokojivému jasu a obav z nedostatečné životnosti ovšem zástupci firmy tyto panely odmítly, takže divize Samsung Display začala hledat zákazníky jinde. Zájem o panel měli v minulosti projevit výrobci televizí z Japonska nebo Číny. Samsung Electronics nakonec souhlasil s tím, že panely využije v počítačových monitorech. Nyní se výrobce vrací k myšlence, že by mohl tuto technologii využít také v televizích. Dosud ve svých modelech používá panely s obchodními názvy „QLED“ a „Neo QLED“ s kvantovými tečkami, které jsou ovšem založeny na LCD.
 
Podmínkou, kterou si společnost Samsung Electronics stanovila, je dostatečná výtěžnost a kapacita výroby. V současné době Samsung Display bojuje s nedostatečnou výtěžností, která by mohla ohrozit stabilní dodávky. V současné době činí maximální kapacita produkce 30 tisíc listů, což je jen pětina ve srovnání s OLED panely od LG Display. Aby toho nebylo málo, musí Samsung Display řešit také kvalitu displejů. Existují totiž obavy, že zvýšení jasu nepříznivě ovlivní životnost vrstvy organického materiálu v panelu QD-OLED. Zdá se tedy spíše nepravděpodobné, že se první televize s touto technologií dostanou na trh ještě v roce 2021.
 
Zdroj: Thelec.kr via Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik