www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung Display vyrobí prototypy QD-OLED TV v červnu

Samsung Display vyrobí prototypy QD-OLED TV v červnu
, , aktualita
Televizory s technologií QD-OLED se přibližují realitě. Na začátku léta chce firma Samsung Display odeslat odběratelům finální prototypy, které umožní zjistit, zda je o tuto novinku zájem. Kromě televizí se s QD-OLED počítá také v monitorech.
K oblíbeným
reklama
„OLED s kvantovými tečkami“ je vedle microLED jednou z technologií, která by se v blízké budoucnosti měla dostat na trh. O tom, kdy se tak stane a jaký výrobce nabídne QD-OLED TV jako první, se ovšem stále spekuluje. Nyní zdroje z oboru přinesly aktuální informace, které zveřejnil jihokorejský web The Elec. Podle nich divize Samsung Display zahájí letos v červnu výrobu prototypů, které následně odešle potenciálním odběratelům, jako jsou Samsung Electronics, Sony nebo někteří čínští výrobci televizí. Tyto prototypy by měly obsahovat finální verze panelů QD-OLED pro televizory a monitory. Cílem je získat zpětnou vazbu od partnerů. V září chce výrobce získat také hodnocení spotřebitelů s cílem vyhodnocení trhu.
 
 
Připomeňme, že společnost Samsung Electronics, která vyrábí spotřební elektroniku pro koncové zákazníky, již měla šanci testovat dřívější verze panelů QD-OLED. Kvůli neuspokojivému jasu a obav z nedostatečné životnosti ovšem zástupci firmy tyto panely odmítly, takže divize Samsung Display začala hledat zákazníky jinde. Zájem o panel měli v minulosti projevit výrobci televizí z Japonska nebo Číny. Samsung Electronics nakonec souhlasil s tím, že panely využije v počítačových monitorech. Nyní se výrobce vrací k myšlence, že by mohl tuto technologii využít také v televizích. Dosud ve svých modelech používá panely s obchodními názvy „QLED“ a „Neo QLED“ s kvantovými tečkami, které jsou ovšem založeny na LCD.
 
Podmínkou, kterou si společnost Samsung Electronics stanovila, je dostatečná výtěžnost a kapacita výroby. V současné době Samsung Display bojuje s nedostatečnou výtěžností, která by mohla ohrozit stabilní dodávky. V současné době činí maximální kapacita produkce 30 tisíc listů, což je jen pětina ve srovnání s OLED panely od LG Display. Aby toho nebylo málo, musí Samsung Display řešit také kvalitu displejů. Existují totiž obavy, že zvýšení jasu nepříznivě ovlivní životnost vrstvy organického materiálu v panelu QD-OLED. Zdá se tedy spíše nepravděpodobné, že se první televize s touto technologií dostanou na trh ještě v roce 2021.
 
Zdroj: Thelec.kr via Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář