www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung Display vyrobí prototypy QD-OLED TV v červnu

Samsung Display vyrobí prototypy QD-OLED TV v červnu
, , aktualita
Televizory s technologií QD-OLED se přibližují realitě. Na začátku léta chce firma Samsung Display odeslat odběratelům finální prototypy, které umožní zjistit, zda je o tuto novinku zájem. Kromě televizí se s QD-OLED počítá také v monitorech.
K oblíbeným
reklama
„OLED s kvantovými tečkami“ je vedle microLED jednou z technologií, která by se v blízké budoucnosti měla dostat na trh. O tom, kdy se tak stane a jaký výrobce nabídne QD-OLED TV jako první, se ovšem stále spekuluje. Nyní zdroje z oboru přinesly aktuální informace, které zveřejnil jihokorejský web The Elec. Podle nich divize Samsung Display zahájí letos v červnu výrobu prototypů, které následně odešle potenciálním odběratelům, jako jsou Samsung Electronics, Sony nebo někteří čínští výrobci televizí. Tyto prototypy by měly obsahovat finální verze panelů QD-OLED pro televizory a monitory. Cílem je získat zpětnou vazbu od partnerů. V září chce výrobce získat také hodnocení spotřebitelů s cílem vyhodnocení trhu.
 
 
Připomeňme, že společnost Samsung Electronics, která vyrábí spotřební elektroniku pro koncové zákazníky, již měla šanci testovat dřívější verze panelů QD-OLED. Kvůli neuspokojivému jasu a obav z nedostatečné životnosti ovšem zástupci firmy tyto panely odmítly, takže divize Samsung Display začala hledat zákazníky jinde. Zájem o panel měli v minulosti projevit výrobci televizí z Japonska nebo Číny. Samsung Electronics nakonec souhlasil s tím, že panely využije v počítačových monitorech. Nyní se výrobce vrací k myšlence, že by mohl tuto technologii využít také v televizích. Dosud ve svých modelech používá panely s obchodními názvy „QLED“ a „Neo QLED“ s kvantovými tečkami, které jsou ovšem založeny na LCD.
 
Podmínkou, kterou si společnost Samsung Electronics stanovila, je dostatečná výtěžnost a kapacita výroby. V současné době Samsung Display bojuje s nedostatečnou výtěžností, která by mohla ohrozit stabilní dodávky. V současné době činí maximální kapacita produkce 30 tisíc listů, což je jen pětina ve srovnání s OLED panely od LG Display. Aby toho nebylo málo, musí Samsung Display řešit také kvalitu displejů. Existují totiž obavy, že zvýšení jasu nepříznivě ovlivní životnost vrstvy organického materiálu v panelu QD-OLED. Zdá se tedy spíše nepravděpodobné, že se první televize s touto technologií dostanou na trh ještě v roce 2021.
 
Zdroj: Thelec.kr via Hdblog.it


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik