www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung chce znovu prodloužit výrobu LCD panelů. Až do roku 2022

Samsung chce znovu prodloužit výrobu LCD panelů. Až do roku 2022
, , aktualita
Samsung Display chtěl již v loňském roce zcela ukončit výrobu LCD panelů, ale kvůli nečekané změně situace na trhu výrobu o pár měsíců prodloužil. Nedávno se mělo začít mluvit o dalším prodloužení, a to až do konce roku 2022.
K oblíbeným
reklama
Ještě začátkem loňského roku se mohlo zdát, že budoucnost technologie LCD je sečtena. LG Display nejprve oznámilo omezení výroby LCD panelů, Samsung Display dokonce plánoval jejich produkci zcela ukončit. Kartami ovšem zamíchala koronovirová krize, která zvýšila poptávku po zařízeních používajících displeje z tekutých krystalů. Krušné chvíle zažívají také výrobci LCD TV, kteří se potýkají se zvyšujícími se cenami panelů. Pro Samsung Display se stávala výroba LCD panelů stále méně rentabilní, a to také kvůli levnější čínské konkurenci. Již od roku 2016 tedy jihokorejská firma začala s jejím omezováním.
 
 
Na konci roku 2020 měla být definitivně ukončena výroba LCD panelů ve všech továrnách Samsung Display. Z výše uvedených důvodů ovšem začala mít produkce opět smysl. Nejprve došlo k prodloužení výroby o tři měsíce, tedy do letošního jara. Ani tento termín ovšem nebude konečný. Na konci května měl Choi Joo-sun, prezident Samsung Display, rozeslat vedení divize a zaměstnancům e-mail, ve kterém informuje, že nejspíš dojde k prodloužení výroby LCD panelů. Nakonec by měla produkce LCD panelů s velkou úhlopříčkou (např. pro televizory) pokračovat až do konce roku 2022.
K prodloužení mělo dojít na žádost společnosti Samsung Electronics, která vyrábí spotřební elektroniku pro koncové zákazníky a je největším odběratelem panelů od Samsung Display. Informaci zveřejnil jihokorejský web The Elec, který uvádí, že výroba by měla pokračovat na výrobní lince L8-2. Mezitím přestala na konci března fungovat linka L7-2, která je nyní demontována a její vybavení by mělo být v červenci prodáno čínskému výrobci. Místo toho by měla být továrna v budoucnu využita k výrobě nové generace flexibilních OLED displejů.
 
Připomeňme, že Samsung Display není zdaleka jediným dodavatelem panelů pro Samsung Electronics. Televizory jihokorejské značky by měly být v budoucnu ještě častěji osazeny obrazovkami od čínských dodavatelů, jako je BOE.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala