www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Samsung chce znovu prodloužit výrobu LCD panelů. Až do roku 2022

Samsung chce znovu prodloužit výrobu LCD panelů. Až do roku 2022
, , aktualita
Samsung Display chtěl již v loňském roce zcela ukončit výrobu LCD panelů, ale kvůli nečekané změně situace na trhu výrobu o pár měsíců prodloužil. Nedávno se mělo začít mluvit o dalším prodloužení, a to až do konce roku 2022.
K oblíbeným
reklama
Ještě začátkem loňského roku se mohlo zdát, že budoucnost technologie LCD je sečtena. LG Display nejprve oznámilo omezení výroby LCD panelů, Samsung Display dokonce plánoval jejich produkci zcela ukončit. Kartami ovšem zamíchala koronovirová krize, která zvýšila poptávku po zařízeních používajících displeje z tekutých krystalů. Krušné chvíle zažívají také výrobci LCD TV, kteří se potýkají se zvyšujícími se cenami panelů. Pro Samsung Display se stávala výroba LCD panelů stále méně rentabilní, a to také kvůli levnější čínské konkurenci. Již od roku 2016 tedy jihokorejská firma začala s jejím omezováním.
 
 
Na konci roku 2020 měla být definitivně ukončena výroba LCD panelů ve všech továrnách Samsung Display. Z výše uvedených důvodů ovšem začala mít produkce opět smysl. Nejprve došlo k prodloužení výroby o tři měsíce, tedy do letošního jara. Ani tento termín ovšem nebude konečný. Na konci května měl Choi Joo-sun, prezident Samsung Display, rozeslat vedení divize a zaměstnancům e-mail, ve kterém informuje, že nejspíš dojde k prodloužení výroby LCD panelů. Nakonec by měla produkce LCD panelů s velkou úhlopříčkou (např. pro televizory) pokračovat až do konce roku 2022.
K prodloužení mělo dojít na žádost společnosti Samsung Electronics, která vyrábí spotřební elektroniku pro koncové zákazníky a je největším odběratelem panelů od Samsung Display. Informaci zveřejnil jihokorejský web The Elec, který uvádí, že výroba by měla pokračovat na výrobní lince L8-2. Mezitím přestala na konci března fungovat linka L7-2, která je nyní demontována a její vybavení by mělo být v červenci prodáno čínskému výrobci. Místo toho by měla být továrna v budoucnu využita k výrobě nové generace flexibilních OLED displejů.
 
Připomeňme, že Samsung Display není zdaleka jediným dodavatelem panelů pro Samsung Electronics. Televizory jihokorejské značky by měly být v budoucnu ještě častěji osazeny obrazovkami od čínských dodavatelů, jako je BOE.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik