www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K

Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
, , aktualita
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
Samsung experimentuje s technologií microLED už nějaký čas a dokonce už tyto televizory uvedl na trh. Během veletrhu CES 2019 v Las Vegas byl představen prémiový model The Wall Luxury, který navyšuje maximální úhlopříčku i rozlišení. Tento týden, při příležitosti veletrhu InfoComm 2019, došlo k oznámení, že se televizor začne prodávat letos v červenci. Neoznámil sice cenu, ale už nyní je jasné, že nepůjde o nic levného. V nabídce bude několik variant – od 73palcové s rozlišením 2K až po 219palcovou s rozlišením 8K. Samsung přitom využívá jednu z hlavních výhod této technologie, a to její modularitu. Výrobce totiž může vytvořit skoro jakoukoliv úhlopříčku tím, že spojí několik modulů vedle sebe.
 
 
Displej je tenký pouze 30 mm a zcela postrádá rámečky, takže při spojení více modulů mezi nimi není mezera. Technologie microLED využívá k vytvoření obrazu miniaturní světelné diody, a proto může zajistit lepší obrazové vlastnosti než LCD, především co se týče kontrastu a temné černé. OLED potom hravě strčí do kapsy svou životností, která podle oficiálních údajů činí 100 tisíc hodin, tedy více než jedenáct let nepřetržitého provozu. Tento údaj je poměrně důležitý, neboť televizor byl navržen tak, aby displej vůbec nebylo nutné vypínat. Pokud nebude aktivně využívána, lze na ní promítat umělecká díla ze světových galerií včetně virtuálních rámů, ale i klidně fotky z rodinného alba. Výrobce nezmiňuje spotřebu, ale náklady na elektřinu nejspíš nebudou při stálém provozu a vysoké úhlopříčce zrovna zanedbatelné.
 
 
Použitá technologie Quantum Processor Flex využívá umělou inteligenci ke zdokonalení kvality obrazu. Dokonce nechybí ani možnost zvýšit rozlišení, která se bude hodit hlavně v případě 8K, kde zatím chybí téměř jakýkoliv obsah. Vzhledem k maximálnímu jasu 2 000 nitů a obnovovací frekvenci 120 Hz se televizor hodí také pro hraní her. Nechybí podpora HDR10+ i dalších technologií vysokého dynamického rozsahu a audio systém od společností Harman Luxury a Steinway Lyngdorf.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala