www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K

Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
, , aktualita
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
Samsung experimentuje s technologií microLED už nějaký čas a dokonce už tyto televizory uvedl na trh. Během veletrhu CES 2019 v Las Vegas byl představen prémiový model The Wall Luxury, který navyšuje maximální úhlopříčku i rozlišení. Tento týden, při příležitosti veletrhu InfoComm 2019, došlo k oznámení, že se televizor začne prodávat letos v červenci. Neoznámil sice cenu, ale už nyní je jasné, že nepůjde o nic levného. V nabídce bude několik variant – od 73palcové s rozlišením 2K až po 219palcovou s rozlišením 8K. Samsung přitom využívá jednu z hlavních výhod této technologie, a to její modularitu. Výrobce totiž může vytvořit skoro jakoukoliv úhlopříčku tím, že spojí několik modulů vedle sebe.
 
 
Displej je tenký pouze 30 mm a zcela postrádá rámečky, takže při spojení více modulů mezi nimi není mezera. Technologie microLED využívá k vytvoření obrazu miniaturní světelné diody, a proto může zajistit lepší obrazové vlastnosti než LCD, především co se týče kontrastu a temné černé. OLED potom hravě strčí do kapsy svou životností, která podle oficiálních údajů činí 100 tisíc hodin, tedy více než jedenáct let nepřetržitého provozu. Tento údaj je poměrně důležitý, neboť televizor byl navržen tak, aby displej vůbec nebylo nutné vypínat. Pokud nebude aktivně využívána, lze na ní promítat umělecká díla ze světových galerií včetně virtuálních rámů, ale i klidně fotky z rodinného alba. Výrobce nezmiňuje spotřebu, ale náklady na elektřinu nejspíš nebudou při stálém provozu a vysoké úhlopříčce zrovna zanedbatelné.
 
 
Použitá technologie Quantum Processor Flex využívá umělou inteligenci ke zdokonalení kvality obrazu. Dokonce nechybí ani možnost zvýšit rozlišení, která se bude hodit hlavně v případě 8K, kde zatím chybí téměř jakýkoliv obsah. Vzhledem k maximálnímu jasu 2 000 nitů a obnovovací frekvenci 120 Hz se televizor hodí také pro hraní her. Nechybí podpora HDR10+ i dalších technologií vysokého dynamického rozsahu a audio systém od společností Harman Luxury a Steinway Lyngdorf.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Vylepšený web Českých Radiokomunikací pomůže s přechodem na DVB-T2 Vylepšený web Českých Radiokomunikací pomůže s přechodem na DVB-T2
České Radiokomunikace spustily novou verzi webu www.dvbt2overeno.cz, který nyní divákům pomůže snadno najít certifikované přijímače, harmonogram přechodu nebo vyškolené techniky pro přechod na DVB-T2.
9.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik