www.tvfreak.cz
>
>
>

Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K

Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
, , aktualita
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
Samsung experimentuje s technologií microLED už nějaký čas a dokonce už tyto televizory uvedl na trh. Během veletrhu CES 2019 v Las Vegas byl představen prémiový model The Wall Luxury, který navyšuje maximální úhlopříčku i rozlišení. Tento týden, při příležitosti veletrhu InfoComm 2019, došlo k oznámení, že se televizor začne prodávat letos v červenci. Neoznámil sice cenu, ale už nyní je jasné, že nepůjde o nic levného. V nabídce bude několik variant – od 73palcové s rozlišením 2K až po 219palcovou s rozlišením 8K. Samsung přitom využívá jednu z hlavních výhod této technologie, a to její modularitu. Výrobce totiž může vytvořit skoro jakoukoliv úhlopříčku tím, že spojí několik modulů vedle sebe.
 
 
Displej je tenký pouze 30 mm a zcela postrádá rámečky, takže při spojení více modulů mezi nimi není mezera. Technologie microLED využívá k vytvoření obrazu miniaturní světelné diody, a proto může zajistit lepší obrazové vlastnosti než LCD, především co se týče kontrastu a temné černé. OLED potom hravě strčí do kapsy svou životností, která podle oficiálních údajů činí 100 tisíc hodin, tedy více než jedenáct let nepřetržitého provozu. Tento údaj je poměrně důležitý, neboť televizor byl navržen tak, aby displej vůbec nebylo nutné vypínat. Pokud nebude aktivně využívána, lze na ní promítat umělecká díla ze světových galerií včetně virtuálních rámů, ale i klidně fotky z rodinného alba. Výrobce nezmiňuje spotřebu, ale náklady na elektřinu nejspíš nebudou při stálém provozu a vysoké úhlopříčce zrovna zanedbatelné.
 
 
Použitá technologie Quantum Processor Flex využívá umělou inteligenci ke zdokonalení kvality obrazu. Dokonce nechybí ani možnost zvýšit rozlišení, která se bude hodit hlavně v případě 8K, kde zatím chybí téměř jakýkoliv obsah. Vzhledem k maximálnímu jasu 2 000 nitů a obnovovací frekvenci 120 Hz se televizor hodí také pro hraní her. Nechybí podpora HDR10+ i dalších technologií vysokého dynamického rozsahu a audio systém od společností Harman Luxury a Steinway Lyngdorf.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC
Zatímco se standard H.265/HEVC teprve nyní začíná pořádně rozšiřovat, už tu máme jeho nástupce, H.266/VVC. Tento kodek nabídne o 50 % menší datový tok při stejné kvalitě záznamu, což využijí zejména mobilní zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
5.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik