www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>
>

Krátce: První pohled na nové Samsung QD TV, spojení Sharpu s NEC a více LG OLED displejů

Krátce: První pohled na nové Samsung QD TV, spojení Sharpu s NEC a více LG OLED displejů
, , aktualita
Na světlo světa se dostaly první snímky připravované nové generace Quantum Dots TV od Samsungu. Japonské firmy Sharp a NEC se rozhodly spojit své síly proti čínské konkurenci. Výroba OLED panelů od LG by se měla naplno rozjet v květnu.
K oblíbeným
reklama

Prototypy nových QD TV od Samsungu


Lee Jae-yong, vice prezident společnosti Samsung Electronics, navštívil minulý týden výrobní závod v jihokorejském Asanu patřící pod Samsung Group. Při této příležitosti si mohl prohlédnout nejnovější displeje Quantum Dot, které jsou v tuto chvíli v pilotní fázi výroby. Podle dostupných informací se již připravují zařízení pro masovou výrobu. Díky tomu si můžeme poprvé prohlédnout nové QD displeje pro budoucí televizory. I když zatím se zjevně jedná pouze o prototypy, neboť veškerý hardware zůstává odhalený.
 
 
Nové displeje s kvantovými tečkami budou rozdílné od současných, které Samsung využívá ve svých QLED TV. Nevyžadují totiž podsvícení, ale místo toho používají diody emitující světlo. V tuto chvíli existují minimálně dvě varianty. Jako první by se na trh měla dostat technologie QD-OLED, kterou záhy nahradí QNED.
 
 

Sharp a NEC zakládají společný podnik

 
Konkurence mezi výrobci displejů je neúprosná. Vloni se světovou jedničkou stala čínská firma BOE, která předstihla LG Display. Dva významní japonští hráči, NEC Corporation a Sharp Corporation, proto vytvořili společný podnik, aby mohli této konkurenci lépe čelit. První ze jmenovaných převede 66% vlastnictví ve své dceřiné společnosti NEC Display Solutions (NDS) právě do rukou Sharpu a sobě ponechá zbylých 34 %. Od spolupráce si obě strany slibují kombinaci bohatých znalostí a silných stránek. Dále je v plánu důslednější orientace na zákazníka i zaměření na nové segmenty trhu, jako jsou 5G 8K TV.
 
 

Konec problémů v čínské továrně LG na obzoru

 
Společnost LG Display plánovala spuštění výroby ve své nové továrně na OLED panely v Číně již ve druhé polovině loňského roce, ale kvůli technickým problémům a později také pandemii koronaviru se stále nepodařilo dosáhnout plánovaného objemu výroby. Podle posledních informací se zdá, že v květnu se konečně rozjede masová výroba. Během druhé čtvrtletí by měla produkovat 15 000 panelů měsíčně, ve třetím čtvrtletí 45 000 a nakonec v posledním čtvrtletí 60 000 panelů každý měsíc. To je sice méně, než výrobce předpokládal, ale každé zvýšení produkce je v tomto případě důležité. Všechnu výrobu musí v tuto chvíli obstarávat jihokorejská továrna, která jede na plné obrátky, aby LG Display stíhalo dodávat panely pro LG Electronics i další odběratele.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny Panasonic HX580: nejdostupnější letošní řada 4K LCD TV dostala ceny
Za pár týdnů na český trh zamíří řada HX580, která zahrnuje nejdostupnější 4K LCD TV od Panasonicu pro letošní rok. I v této cenové kategorii ovšem výrobce slibuje solidní obrazovou kvalitu včetně podpory Dolby Vision.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně Netflix začne rušit neaktivní účty, ať lidé neplatí zbytečně
I když se to zdá být nesmyslné, nemálo lidí si platí známou streamovací službu Netflix, ale aktivně ji nesledují. Netflix proto začne těmto lidem deaktivovat účty, aby zbytečně neplatili za něco, co nevyužívají.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou Xiaomi uvedlo Redmi TV Soundbar s proklatě nízkou cenou
Za pár dnů se nabídka značky Redmi rozšíří o nové televizory, ale jako předvoj přichází levný soundbar. Novinka podporuje bezdrátové připojení přes Bluetooth a vyjde na 700 Kč, i když tato cena platí pouze pro Čínu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé Sony ZH8: Letošní 8K TV budou levnější, ale stále drahé
Máme pro vás dobrou a špatnou zprávu týkající se cen nových 8K TV od Sony. Na letošní modely nebudete potřebovat miliony. Ale stále zůstávají příliš drahé na to, aby si našly místo v běžných obývácích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně Hisense se pochlubil první „herní TV“, dostupná je zatím jen v Číně
Hisense E75, kterou výrobce označuje jako první herní televizi, údajně nabídne kvalitní obraz vytvořený na míru hráčům. Nepůjde ovšem jen o konzolisty, ale díky podpoře cloudových platforem si bude možné zahrát i bez dalšího hardwaru.
23.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik