www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>
>

Krátce: První pohled na nové Samsung QD TV, spojení Sharpu s NEC a více LG OLED displejů

Krátce: První pohled na nové Samsung QD TV, spojení Sharpu s NEC a více LG OLED displejů
, , aktualita
Na světlo světa se dostaly první snímky připravované nové generace Quantum Dots TV od Samsungu. Japonské firmy Sharp a NEC se rozhodly spojit své síly proti čínské konkurenci. Výroba OLED panelů od LG by se měla naplno rozjet v květnu.
K oblíbeným
reklama

Prototypy nových QD TV od Samsungu


Lee Jae-yong, vice prezident společnosti Samsung Electronics, navštívil minulý týden výrobní závod v jihokorejském Asanu patřící pod Samsung Group. Při této příležitosti si mohl prohlédnout nejnovější displeje Quantum Dot, které jsou v tuto chvíli v pilotní fázi výroby. Podle dostupných informací se již připravují zařízení pro masovou výrobu. Díky tomu si můžeme poprvé prohlédnout nové QD displeje pro budoucí televizory. I když zatím se zjevně jedná pouze o prototypy, neboť veškerý hardware zůstává odhalený.
 
 
Nové displeje s kvantovými tečkami budou rozdílné od současných, které Samsung využívá ve svých QLED TV. Nevyžadují totiž podsvícení, ale místo toho používají diody emitující světlo. V tuto chvíli existují minimálně dvě varianty. Jako první by se na trh měla dostat technologie QD-OLED, kterou záhy nahradí QNED.
 
 

Sharp a NEC zakládají společný podnik

 
Konkurence mezi výrobci displejů je neúprosná. Vloni se světovou jedničkou stala čínská firma BOE, která předstihla LG Display. Dva významní japonští hráči, NEC Corporation a Sharp Corporation, proto vytvořili společný podnik, aby mohli této konkurenci lépe čelit. První ze jmenovaných převede 66% vlastnictví ve své dceřiné společnosti NEC Display Solutions (NDS) právě do rukou Sharpu a sobě ponechá zbylých 34 %. Od spolupráce si obě strany slibují kombinaci bohatých znalostí a silných stránek. Dále je v plánu důslednější orientace na zákazníka i zaměření na nové segmenty trhu, jako jsou 5G 8K TV.
 
 

Konec problémů v čínské továrně LG na obzoru

 
Společnost LG Display plánovala spuštění výroby ve své nové továrně na OLED panely v Číně již ve druhé polovině loňského roce, ale kvůli technickým problémům a později také pandemii koronaviru se stále nepodařilo dosáhnout plánovaného objemu výroby. Podle posledních informací se zdá, že v květnu se konečně rozjede masová výroba. Během druhé čtvrtletí by měla produkovat 15 000 panelů měsíčně, ve třetím čtvrtletí 45 000 a nakonec v posledním čtvrtletí 60 000 panelů každý měsíc. To je sice méně, než výrobce předpokládal, ale každé zvýšení produkce je v tomto případě důležité. Všechnu výrobu musí v tuto chvíli obstarávat jihokorejská továrna, která jede na plné obrátky, aby LG Display stíhalo dodávat panely pro LG Electronics i další odběratele.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik